Mazda’nın yeni “KODO –Hareketin Ruhu” tasarım temasına sahip olan ve ayrıca motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi ile tamamen SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanılarak üretilen Mazda’nın ikinci öncü modeli Yeni Mazda 6, Nisan ayında Türkiye yollarına çıkıyor.
Yeni Mazda 6, ilk etapta 2.0 litrelik sedan benzinli SKYACTIV-G 165 BG ve altı ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor. Yeni Mazda6, 5,9l /100 km’lik ortalama yakıt tüketirken yalnızca 135 g/km CO2 emisyonu üretiyor.
Mazda’nın yeni jenerasyon modellerinin ikincisi olan Yeni Mazda6 sadece dinamik tasarımıyla büyülemekle kalmayıp, teknolojileriyle de dikkat çektiğini belirten Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Yeni Mazda 6’nın Türkiye’de 117 bin TL anahtar teslim fiyatı ile satışa sunulacağını sözlerine ekledi.
Yeni Mazda6, Mazda’nın yakıt tasarrufu sağlayan rejeneratif fren sistemi olan i-ELOOP’a sahip olan ilk üretim modelidir. “Akıllı Enerji Döngüsü” ifadesinin kısaltması olan i-ELOOP, aracın elektrikli sistemleri ne güç sağlamak için geri kazanılan elektriği depolamak amacıyla bir kapasitör kullanan dünyadaki ilk binek araç sistemidir. i-ELOOP yakıt tüketiminde %10 civarında bir azalma sağlamaktadır.
Yeni Mazda6, kazaların önlenmesine yardımcı olmak ve herhangi bir kaza olması durumunda kazanın şiddetini azaltmak üzere tasarlanmıştır. Son teknoloji ürünü pasif ve aktif güvenlik sistemlerinin yanı sıra Mazda’nın sensör tabanlı güvenlik aygıtlarını barındıran
i-ACTIVSENSE teknolojisine sahiptir. Bunlar Yeni Mazda6 üzerinde görücüye çıkan iki aktif güvenlik sistemi; Mazda Radar Hız Sabitleme Kontrolü ve Akıllı Fren Desteği veya SBS’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz