Daha önce her nesil olduğu gibi, müşterilerine S-Serisi yeni en iyi otomobil “olarak ödül korumak için yönüyle standartlar bekliyoruz
Dünyada “Dr Dieter Zetsche, Daimler AG ve Mercedes-Benz Otomobil Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı.:
“Bunun yerine güvenlik ve estetik, güç ve verimlilik hakkında olmaktan çok, konfor ve dinamizm, bizim özlemleri ‘iyi ya da hiçbir şey’ her açıdan. Başka hiçbir araç S-Class daha Mercedes-Benz marka vaadi anlamına gelir vardı.”
“Lüks Özü” son ayrıntı sonuçlarına mükemmellik. En iyi bu peşinde iç özellikle belirgindir: bu koltuk veya klima, denetimleri veya tasarım, eğlence veya arka konfor ve güvenlik olup olmadığını – yeni fikirler, onların özenli gerçekleştirilmesi ve yüksek algılanan kalite ve kendileri için – mühendisler Mercedes-Benz amiral gemisi modeli için ayarladığınız yüksek standartlar desteklemek.
Aynı durum, güvenlik için de geçerlidir. On yıl önce PRE-SAFE ® ile başladı ve DISTRONIC PLUS ile devam etti ne şimdi otomobil yeni bir boyut sonuçlandı: konfor ve güvenlik bir birleştirilir. Mercedes-Benz “Intelligent Drive” olarak ifade eder. Yeni sistemlerin bir bütün ana yeni S-Class daha rahat ve daha güvenli hale getirir.
S-Class neredeyse ütopik geliyor o kadar etkilidir: on yıl içinde Mercedes-Benz, “Verimli Teknoloji” gerçekleştirerek, yaklaşık örneğin 100 kilometrede 4.4 litre, için 150 kW çıkış kategorisinde yakıt tüketimi yarıya, ise açıkça önceki modelin figür iyice azaltmaktadır ve bu segmentte yeni bir standart getiriyor yeni S-Class (cd = 0.24) katsayısı sürükleyin. S 300 BlueTEC HYBRID ek aerodinamik optimizasyonu önlemler 0.23 sayesinde bir cd rakam ile daha da düşük hala gitmek için ayarlanır. Ayrıca, yeni model bir kez daha önde yol gösteren, LED lehine ampuller tamamen dağıtmak için dünyanın ilk otomobil.

Tasarım: durumunun modern anlamda ve şehvetli şekiller
Tüm dünyada insanlar hemen bir Mercedes-Benz tanıyabilir. Klasik Mercedes yüzü markanın tarih boyunca altın bir iplik gibi çalışır. “S-Serisi sofistike tasarımı her zaman dönemin lüks ve otomotiv ihtişam bir ifadesi olmuştur. Ve yeni S-Class bu geleneğin devamıdır. Klasik mimarisi ve akan siluet ile, şehvetli netlik modern somut bir örneği. Tasarım sofistike, ilerici tasarım deyim bizim 1930’ların araçların klasik şıklık için bir çizgi çizer -. duygular konuşur istihbarat zamansız netlik ve zahmetsiz üstünlüğü ile şık sportiflik ve sentezinde şehvetli formları S-Class gerçek bir tasarım ikonu olun , “tasarım şefi Gorden Wagener diyor.
Yeni S-Serisi, ve kurşun onun hırs zahmetsiz üstünlüğü altını çizmek için, radyatör ızgarası, şimdi dik ve belirgin üç boyutlu tasarım büyüktür. Uzun motor kaputu, akan, kubbeli tavan çizgisi ve hafifçe eğik arka ile, yeni S-Class klasik salon oranlara sahiptir. Boyutu ve uzay S-Class prestijli görünür şekilde moda ve güçlü tavan çizgisi otomobilin sportif Coupé tarzı niyetleri doğrultusunda da olmuştur.
Önden arkaya gelen ihtiyatlı inen bir karakter çizgisi – markanın damgasını “Damlama Hattı” – araç dururken zarif yapıların yan duvar ve hatta ek dinamizm oluşturur. Tüm kanadın ustaca oluşturulan dışbükey-içbükey etkisi heyecan ve sakin hem de gösteren son derece güçlü ve uzun araç gövdesi yol açmaktadır. Arka tekerlek üzerinde belirgin omuz otomobilin atletik karakteri daha da önem katıyor.
Yeni S-Class olumlu abartılı yüzeyleri ve yan duvarın hatları arka ucunu içine akarken heyecan oluşturur. Yanı sıra şık olarak, hafif eğimli şekilde aerodinamik bir avantajı vardır. Arka bakıldığında bagaj kapağı arasındaki tampon çalışan yatay çizgiler aracın genişliğini vurguluyor. Mercedes-Benz tasarımcıları damgasını imza da C-sütunları içine keser arka cam, görülebilir. Camın üst alan bir coupé benzeri karakter kredi, yuvarlanır. Gerçek olayları araba vücut tarafından tamamen kaplı olan ve son ayrıntılarına kadar tasarımı tamamlamak, bu yalnız entegre stil ve titizlikle hazırlanmış iç işleyişini sayesinde yeni tarzı kuyruk lambaları vardır.
Tek bir ampul olmadan ilk otomobil: LED teknolojisi
100 yıl kadar motorlu araçlarda elektrik aydınlatma girmesinden sonra, Mercedes-Benz artık LED teknolojisi için tam bir geçiş yapıyor – yeni S-Class iç ve dış yapmak tek bir ampul olmadan dünyanın ilk araç, ve aydınlatma sektöründeki öncü rolünü Mercedes-Benz bina görür. Aydınlatma en çok düzeyli işlevselliği ilk başka bir dünya: dışarı arkasında herhangi bir yol kullanıcıları için dikkate örneğin, trafik ışıklarında beklerken, fren lambaları yoğunluğu gece azalır veya edilir. Neredeyse 500 LED yol, araç, iç ve önyükleme aydınlatmak. Ekipman bağlı olarak, bu şunlardır:

Farlar: her biri en fazla 56 LED’ler ile
Arka lambalar: Her kadar (arka sis lambası için artı 4) 35 LED’ler ile
İç (ortam aydınlatma dahil): yak. 300 LED

Adaptif uzun far Assist Plus ve Gece View Plus Asist – Görüş bazı önemli geliştirmeler uğramıştır iki destek sistemleri tarafından geliştirilmiştir. Yeni bir stereo kamera sayesinde ve çok kademeli radar sensörleri, S-Class 360 derece çok yönlü vizyon ve iyi yolda potansiyel tehlikeleri tespit eder.
Her çıkış kategorisinde sınıfının lideri verimlilik: sistemi Sürücü
Ilk yılında, yeni S-Serisi line-up özellikleri iki hibrid versiyonu, bir benzinli modeli ve bir dizel versiyonu: S 400 HYBRID, S 500, S 350 BlueTEC ve S 300 BlueTEC HYBRID. Tüm modeller sınıfının lideri verimlilik ve giden model serisi daha fazla yüzde 20 daha düşük yakıt tüketimi sahiptir. Tüm motorlar zaten standart Euro-6 emisyon gereksinimlerini karşılamak. Buna ek olarak, S 400 HYBRID ve S 350 BlueTEC verimlilik sınıfının sıkı kriterleri yerine A, S 300 BlueTEC HYBRID hatta A + puana sahip ise.
“Yeni S-Serisi tüketim ve sadece birkaç yıl önce bile yürütme otomobiller için, ütopik görünüyordu emisyonu değerlerini elde,” Prof Thomas Weber, Mercedes-Benz Otomobil Grubu Araştırma ve Baş sorumlu Yönetim Daimler Yönetim Kurulu Üyesi diyor geliştirme. “Ve bu sadece bizim ‘Yeşil Liderlik’ girişiminin başlangıcıdır: yakında S 500 Plug-In HYBRID tarafından takip edilecek – 100 kilometre başına dört litre daha düşük bir yakıt tüketimi ile S-Serisi ilk.” S-Serisi line-up bu nedenle benzinli ve dizel modelleri benzin, dizel ve ilk kez melez plug-in için tam yelpazesi içerir.
Bir bakışta Model veriler:
Model

Yeni S-Serisi öncesinde yolda diken tespit edebilmek için dünyanın ilk otomobili. YOL YÜZEY TARAMA stereo kamera aracılığıyla bu eşitsizliği algılarsa, MAGIC BODY CONTROL anında yeni durumla başa çıkmak için süspansiyon kurar. Bu yenilikçi süspansiyon sistemi sekiz silindirli modeller için bir seçenek olarak kullanılabilir. Yeni S-Serisi için standart donanım sürekli faaliyet Adaptive Damping System ADS PLUS ve AIRMATIC tam havalı süspansiyon sistemi geliştirilmiş bir sürümünü içerir.
İç: Görsel genişliği ve sakin sağlamlık
Berrak mimarisi ile, S-Class iç tasarımı klasik, üstün, üstün salon temsil ediyor. İç en etkileyici karakteri benzersiz bir sıvı, sensuously zarif stili kaynaklanmaktadır. Yatay elemanları ve çizgiler görsel genişliği ve sakin sağlamlık ile karakterize bir ortam yaratmak. Netlik ve işlevselliği ile yüksek kalite ve şıklığı uyumlu hale: S-Serisi iç tasarımı çok yüksek standart sürüş konforu, ferahlık ve kullanıcı dostu bir araya getirir.
Malzeme ve renklerin mükemmel koordine kullanımı görünüşte tek bir kalıp döküm özel bir iç üretir. Özellikle gösterge paneli ve orta konsol ahşap trim cömert kullanımı vardır. Inci etkisi boya ile metalik anahtarı yüzeyleri iç renk özellikle üstün kalite vurgulamak göre üç renk tonlarında bitirir.
Arka yolcular da birinci sınıf oturuyorlar – koltuklar, kapı panelleri ve tüm kontrollerin tasarımı ve seçkin ön ile aynı, yüksek standart vardır. Ek bir bireyselleşme özellik olarak, “First Class Arka” pratik kolaylık (bir telefon ahizesi entegrasyonu, ilave depolama bölmeleri, portatif masa, vb) kişisel konforu birleştiren bir iş merkezi konsol içerir.
Konsept: Her iki dünyanın en iyi
S-Serisi tarihinde ilk kez, kalkınma odağı uzun dingil mesafesi Salon vardı. Önce farklı olarak, kısa versiyon bu elde edildi. S-Class sadece sıkıca gibi ABD, Çin veya Japonya gibi büyük yurtdışı pazarlarda bir prestij salon olarak yerleştirilmemiş olmasıdır. Avrupa ve Kuzey Amerika sahipleri ise bir S-Class tekerlek kendilerini arkasında sık sık, Mercedes-Benz binek araç portföyünde amiral gemisi modeli çok kesinlikle Asya’da bir şoförlü araç. Mantıksal sonucu özellikle arka konfor ve güvenliği ile ilgili yeni özellikler sayısı – S-Class, arka yolcular da birinci sınıf oturmuş olduğuna dair hiçbir şüphe yoktur.
Araç boyutu [1] ılımlı artış yeni S-Class yarar işgalcilere tüm iç boyutlarında bir iyileşme: sürücü için ekstra boşluk payı 12 milimetre, hem de 14 milimetre daha fazla omuz mesafesi ve 10 milimetre vardır önünde daha fazla dirsek oda. Arka kneeroom içinde 14 milimetre artış sayesinde, seyahat daha da arka yolcular için rahat olur. Arka omuz dokuz milimetre tarafından geliştirilmiştir.
Kontrol ve ekran tasarımı: şık yeni komuta merkezi
30,7 cm (12,3 inç) diyagonal ekran ile 08:03 formatında iki yüksek çözünürlüklü TFT renkli ekran S-Serisi yeni bilgi merkezi oluşturmak. Sol ekranı ilgili tüm bilgileri ile sürücü sağlayan, bir önceki panelinin işlevleri gerçekleştirir. Sağ ekran eğlence ve konfor fonksiyonları rahat kontrol sağlar. Yeni S-Serisi için araca ek fonksiyonlar entegre sürekli artan ihtiyacı tüm işletim mantığının daha gelişmesine yol açmıştır. İşte çekiciliği ve estetik ile birlikte ergonomi, çalışma kolaylık ve güvenlik ana hususlar vardı.
Kontrol ve ekran özellikleri tasarımında amacı tasarım ve işlevsellik açısından tutarlı bir şekilde birlikte grup kontroller ve ekran işlevleri oldu. Yanı sıra yeni görüntüler gelen, metalize anahtarı yüzeyler ve katı alüminyum kontrolleri özellikle yüksek kaliteli görsel olayları vardır. Metal yüzeyler üzerinde ince yapılanma sayesinde, her bir denetim hissediyorum ve bir Mercedes-Benz bu kadar özel kılan detaylara dikkat, sesi var.
Yeni kontrol özellikleri bir dokunmatik telefon tuş takımı ve on iki serbestçe seçilebilir bellek yerleri ile uzun bir sık ​​fonksiyon içerir. Temel kontrol elemanı en önemli fonksiyonları ve sürüş destek sistemleri için bir araç çubuğu için orta konsoldaki zamanki doğrudan erişim tuşları ile, döner basma olduğunu.
Konuşma İletişim Sistemi ile LINGUATRONIC kullanarak ses girişi tam adresleri örneğin tek seferde, (tek seferlik giriş) konuşulan sağlar. Telefon ve ses sistemleri de ses kontrollü olabilir. Okumak kısa mesaj (SMS) veya e-posta sahip seçeneği yeni bir özelliktir.
Klima sistemi: hoş bir atmosfer için yeni özellikler bir servet
Bütün ısı kontrol sisteminin bir sistematik geliştirilmesi sırasında bir odak performansının geliştirilmesi hedefleri, hava kalitesi, hassas ayar, gürültü seviyesi ve verimliliği üzerine yerleştirilmiştir. Yeni bir özellik olarak, AIR-DENGESİ paketi standart model ile karşılaştırıldığında parfüm atomizasyon, iyonizasyon ve daha da verimli filtrasyon oluşur. Arka THERMOTRONIC otomatik klima kontrolü ısıl konfor artırmak için iki ek bölgesi vardır. Kol dayama elektrikli ısıtma tamamen yeni bir özelliktir.
İlk olarak bir dünya, yeni S-Serisi Sedan AIR-DENGESİ paketinin bir parçası olarak bir “aktif parfümleri sistemi” vardır. ‘Etkin’ parfümleri sistemi yoğunluğu manuel ayar ile, manuel olarak açılır ve kapanır anlamına gelir. Parfüm atomizasyon sistemi aracın iç kokusu bireyselleştirdiğini. Bu ne kalıcı iç koku değiştirir, ne de parfüm molekülleri kumaş yüzeyler veya giyim yatırılır. Koku sağduyulu ve hafif ve hızlı bir şekilde dağıtır.
Koltuk: refah mobil ofis ve merkez
Bu geri hayranları ile sıcak taş ilke veya aktif koltuk havalandırması dayalı enerji masaj fonksiyonu gibi çok sayıda dünya ilkleri ile, Mercedes-Benz yeni bir seviyeye S-Class oturma ve iklimsel konfor yükseltti. Koltuk geliştiriciler arka koltuklar özellikle önem vermişlerdir. Kadar 43.5 derece ile ayarlanabilir bir sırt dayanağı eğimi ile İcra koltuk da dahil olmak üzere beş farklı arka koltuk çeşitleri bir seçenek arka yolcular iş konsantre ya da konfor içinde dinlenmek için izin vardır.
Sıcak taş ilkesine ENERJİLERİNİN masaj fonksiyonu dünyada bir ilk. Mercedes-Benz koltuk uzmanları 14 arkalığı ayrı ayrı çalıştırılan hava yastıkları, hem de entegre bir ısınma fonksiyonu ile benzersiz bir masaj fonksiyonu geliştirdik. Altı masaj programları, ısınma işlevini kullanarak ikisi bir seçim var. Fonksiyonu arka koltuklar için de mevcuttur.
İlk defa, fanlar aktif koltuk havalandırma sistemi kullanılan geri sözde. Havalandırma fonksiyonu başladığında, hava çevreleyen soğutucu ilk oturma yüzeyi üzerine çizilir. Bu, çok daha hızlı bir önceki etkin soğutma sistemleri ile daha azaltılabilir ısıtılmış çekim koltuk yüzeyinin sıcaklığı sağlar. Dört dakika sonra fanlar otomatik olarak taslaklar azaltmak için fan moduna edilir.
İki arka koltuk çeşitleri (statik koltuk veya 37 derece ayarı ile bireysel koltuk) standart dingil mesafesi S-Serisi için kullanılabilir ve az uzun versiyon için beş daha. Ayar kinematik lüks ve uzanmış koltuk türevleri değiştirilmiştir. Geleneksel arka sırt tasarımı aksine, sırt ayrı ayrı çok bacak ve koltuk referans noktası değişmeden kalması ayarlanır. Yastık ayrı açı ve yatay pozisyon için ayarlanabilir.
Ön yolcu koltuğunun arkasındaki Yönetim koltuk (uzanmış koltuk) en fazla Arkalık açısı lüks segmentte en büyük sırt eğim vererek, 37 43.5 dereceye yükseltilir. Uzanmış koltuk uzunluk ve açı için serbestçe ayarlanabilir bir buzağı desteği verir. Ön katlama şoför koltuğu ve ek konfor yastığı üzerinde topuk geri kalanı ile birlikte, bu uyku ve konfor dinlenme ile ilgili olarak otomotiv sektöründe yeni standartlar olarak yatay konumda sağlar.
“First Class Arka” belirtilmişse (arka orta konsol ile), iletim tüneli ön konsolun görsel arka devam edilmektedir. O zaman uzun bir süre boyunca soğuk ya da sıcak içecekler için Peltier teknolojisini kullanan yenilikçi termo-bardak tutucuları ile donatılmıştır. Bir uçak koltuğu gibi, orta konsolda kolayca ya da tek elle dışarı katlanabilir iki tablo ile kullanılabilir.
Multimedya özellikleri: mobil konser salonu
Sezgisel çalışma ve görselleştirme ve animasyon özellikle somut fonksiyonları sayesinde tamamen yeni bir multimedya nesil S-Class ilk kez kutluyor. Diğer yenilikler herhangi bir koltuk eğlence sisteminin medya kaynaklarına bağımsız erişim sağlayan çok kullanıcılı sistem, içerir.
Yenilikçi Frontbass sistemi tarafından geliştirilen Mercedes-Benz-ve bir salon arabada ilk kez kullanılan tüm ses sistemleri için ortak bir özelliktir: woofer güvenlik duvarı yerleştirilmiştir, ve de neredeyse 40 litrelik alanı kullanmak çapraz bir rezonans odası olarak üye ve yan üyesi. Kapılar geleneksel woofer bu nedenle gereksizdir. Kapılardaki orta sınıf hoparlör yukarı taşındı. Bu ses atmosferi artırır ve kapılarda ilave depolama alanı sağlar.
Burmester ® Surround Ses sistemi ve Burmester ® High-End 3D-Surround Ses: on hoparlörler ile standart ses sistemine alternatif olarak, iki çok yüksek kaliteli ses sistemleri high-end ses uzmanı Burmester ile birlikte geliştirilmiştir hangi mevcuttur sistemi.
Içeriğin interaktif sunum navigasyon işlevinin önemli bir yeni bir özelliktir. Yeni navitainment fonksiyonları animasyonlu bir pusula, bir uçak gibi yolcu bilgi için “Driveshow”, ve ana ünite ve arka Google Maps ekran içerir. Trafik durumu hakkında bilgi yumurtadan hatları (yerine daha önce olduğu gibi araç siluetleri ile daha) ile gösterilir. Yeni Canlı Trafik Bilgi Servisi ile, trafik verileri gerçek zamanlı olarak iletilir. Sonuç olarak, navigasyon sistemi daha iyi yollarda durum hakkında bilgilendirilir.
Gövde: maksimum kararlılık ve yüksek kaliteli hafif tasarım
Çarpışma güvenliği bir üst düzey, gürültü ve titreşim son derece düşük seviyelerde ile mükemmel işler için olağanüstü sertlik. Üçüncü nesil alüminyum hibrid gövde – Bu yeni S-Serisi için gövde geliştirirken amaçlamaktadır vardı. Hafif Dizin – ağırlık ve araç boyutu ile ilgili olarak burulma sertliği – önceki modele göre yüzde 50 oranında geliştirilmiştir.
Optimal koordine malzemeleri karıştırın ile 220 model serisi, 1990’larda geliştirilen bu yana hibrid hafif yapı daha bir alüminyum hibrid gövde haline gelmiştir. Bu dönemde alüminyum payı yüzde 50’den fazla yükselmiştir. Bu nedenle 20 yıldır hemen hemen aynı vücut ağırlığını korumak ve hatta biraz çok daha sıkı konfor ve güvenlik gereksinimlerini ve ek fonksiyonları rağmen, azaltmak mümkün olmuştur. Buna ek olarak, yapısal köpük yeni model seri düğüm alanda belirli noktalarda kullanılır. Çatı ve vücudun ön kısmı da dahil olmak üzere S sınıfı, bir bütün dış deri alüminyumdan oluşmaktadır. Alüminyum yüksek oranda yarı mamul ürünler (döküm, ekstrüzyon, sac) tam bir dizi kullanımı sayesinde mümkündür. Güvenlik yolcu hücresi yüksek mukavemetli çelik son derece yüksek oranda kullanılarak yapılır.
Ağırlık eklemeden – malzeme ve son derece karmaşık birleştirme teknolojisi ile birleştiğinde geometrik optimizasyonu ile bu hafif tasarım, yeni S-Serisi daha da zorlu lüks salon segmentinde çıtayı yükseltmeye sağlar. 40.5 kN / derece (önceki: 27.5 kN / derece) bir burulma sertliği ile, S-Serisi kendi segmentinde yeni bir rekor elde.
Genişletilmiş PRE-SAFE ® koruma: Önleme tedaviden daha iyidir
On yıl önce, Mercedes-Benz beri sürekli arıtma geçiren olmuştur PRE-SAFE ® vaktinden önce işgalci koruma sistemi, şeklinde S-Class bir çığır açan güvenlik konsepti tanıttı. Şimdi, güvenlik öncü bir kez daha koruma düzeyleri artmaktadır.
Yeni PRE-SAFE ® işlevleri şehir trafiğinde önündeki yayaları ve araçlarla çarpışmaları önlemek için yardımcı olabilir, arkasında trafik neden tehlikeli durumlarda etkisiz hale ve emniyet kemerleri tarafından sunulan koruma geliştirmek.

PRE-SAFE ® Fren de yayaları algılayabiliyor ve 50 km / h hızlarda çarpışmayı önlemek için fren özerk başlatabilir.
PRE-SAFE ® PLUS yakın bir arkadan çarpma tanımak ve yüksek frekansta arka tehlike uyarı ışıkları aktive ederek takip eden araçları uyarmak olabilir. Bir çarpışma tehlikesi devam ederse, sistem aynı zamanda sıkıca sabit aracın frenleme ve böylece etkisi neden olduğu ileri sarsıntı azaltarak boyun yaralanma riskini en aza indirebilirsiniz. Bu ayrıca ikincil kaza riskini azaltabilir. Hemen etkisi önce, PRE-SAFE ® vaktinden önce işgalci koruma önlemleri, özellikle geri kemer gergileri, yerleştiriliyor.
Ortaya çıkan yolcu yavaşlama Bu setleri in önce PRE-SAFE ® Impulse ile, sürücü ve ön yolcu çökmesi erken aşamasında kendi emniyet kemeri ile çarpma yönünde uzak çekilir ölçüde yaralanma riski ve şiddeti azaltabilir Önden çarpışma.

S-Serisi yeni özellikler: Arka güvenlik için standart belirleme
Mercedes-Benz emniyet kemeri tokası genişletici, beltbag ve cushionbag ile daha fazla arka koltuk yolcuları için emniyet sistemi genişletmiştir. Bu gelişmelerin ilk iki “PRE-SAFE ® arka paketi” dahildir. Işıklı emniyet kemeri tokası genişletici ile, bir elektrik motoru uzatır ve geri çeker kemer otomatik toka. Yolcu daha sıkı bir şekilde yan ve uzunlamasına yönde hem de tespit edilir, böylece bu şekilde, pelvis ve göğüs alanında herhangi bir kayış gevşek azaltılabilir.
Beltbag göğüs kafesi yerleştirilen gerginlik azaltma tarafından kafa kafaya çarpışmada arka yolculara yaralanma riskini azaltmak mümkün bir şişme emniyet kemeri kayış olduğunu. Uzanmış koltuk standart olarak koltuk minderi döşeme altında cushionbag ile donatılmıştır. Koltuk recline zaman, bir kazada emniyet kemeri (sözde tümseklerle) altında kaymasını yolcu engeller. Bu Mercedes-Benz bir eğik arkalıklı bir koltuk daha kaza daha yüksek bir güvenlik düzeyi sağlar rahat uzanmış koltuk tasarımı sağladı.
Akıllı Sürücü: tüm duyu ile ağ
Kazaları önlemek ve sonuçlarını hafifletmek – Bu başlığı “Gerçek Hayat Güvenlik” altında Mercedes-Benz Kaza Araştırma tarafından benimsenen entegre bir yaklaşımdır. Mercedes-Benz sistematik sayıda yeni destek sistemleri ve büyük ölçüde gelişmiş fonksiyonları ile S-Serisi bu strateji izlemektedir. Rahatlık ve güvenlik aynı zamanda geliştirilmiştir. Mercedes-Benz bu “Intelligent Drive” çağırır. Yeni fonksiyonlar tüm kademeli radar sensörleri ile birlikte yeni bir stereo kamera oluşan, aynı sensör sistemi güveniyor.
“Akıllı destek sistemleri karmaşık durumları analiz ve iyi gelişmiş çevre sensör sistemleri yardımı ile yolda potansiyel tehlikeleri tanımak,” Prof Thomas Weber, Mercedes-Benz Otomobil Grubu Araştırma ve Baş sorumlu Yönetim Daimler Yönetim Kurulu Üyesi açıklar geliştirme. “Mecazi konuşma, S-Serisi yeni sadece ön gözleri değil, 360 derece çok yönlü vizyonu var.” Bir önemli faktör güvenlik uzmanları “sensör füzyonu” dediğimiz tüm sistemleri, ağ olduğunu. Amaç da, bir Mercedes-Benz yolcular için değil, tüm diğer yol kullanıcıları için değil sadece, kapsamlı bir koruma sağlamaktır.
Destek fonksiyonları sürücünün tepkileri artırılması için, sürücü üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve bu nedenle konfor artan gelen, görsel, akustik ve / veya dokunsal uyarı sinyalleri veren değişir. Bazı sistemler bile böyle bir kaza önlemek veya şiddetini azaltmak için fren özerk uygulaması olarak, acil durumlarda düzeltici işlem edebiliyoruz. İşte yeni destek sistemleri ve özellikle geliştirilmiş işlevler ile bu bir özetidir:

Direksiyon ile DISTRONIC PLUS Assist ve Stop & bu şerit rehberlik gelir ve otomatik olarak trafik sıkışıklığını araç takip mümkün olduğunda Pilot sürücü kapalı yükü alır gidin.
İlk defa, Fren Çapraz Trafik Asist ile sistemi BAS PLUS Yrd stereo kamera sayesinde çok geçiş trafik ve yayalar tespit etmek ve buna göre sürücü tarafından uygulanan fren gücünü artırmak için yapabiliyor.
Şerit işaretlerini çizgiler kırık, Active Lane Asist bitişik şerit işgal olduğunda özellikle yaklaşmakta olan trafiği tarafından, tespit ve araç bir tarafta fren uygulayarak istenmeden şeritten çıkan riskini azaltabilir tutulması.
Adaptif uzun far Yrd Plus yüksek ışın farlar ışık ışınları ‘koni diğer araçlar dışında maskeleyerek göz kamaştırıcı trafik olmadan sürekli tutulması sağlar.
Gece Görüşü daha bir termal kamera tarafından geliştirilmiş ve desteklenmiştir Pluswas Yrd. Gece Görüşü Yrd Ayrıca otomatik olarak hız bir kristal-net gece görüş görüntü geçiş ve tehlike kaynakları vurgulayarak aracın önünde sönük alanlarda yayaların veya hayvanların oluşturduğu potansiyel tehlike için sürücü uyarabilir. Bir spot fonksiyonu ayrıca önde tespit edilen yayalara flaş yapabiliyor. Bu yolun tarafındaki kişinin uyarı ile aynı anda tehlikesi kaynağına sürücünün dikkatini çekmektedir.
DİKKAT ASSIST uzun bir hız aralığında dikkatsizlik ve uyku hali uyarmak ve yorgunluk ve son mola bu yana sürüş zaman mevcut devlet sürücü bildirebilirsiniz, ayarlanabilir bir hassasiyet ayarı sunan ve bir uyarı yayılan ise, yakındaki hizmet alanları gösterir COMAND navigasyon sistemi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz