Segmentinin Popüler İsimlerinden

1972 yılından günümüze segmentinin en popüler temsilcilerinden olan BMW 5 serisi baştan aşağı yenilendi. Model ön yüzünde BMW 7 serisinin izlerini taşıyor. G30 kasa kodulu BMW 5 Serisi, daha ince far grubuyla dikkat çekiyor. Böbrek ızgaralar daha çok ön plana çıkmış. Boyut olarak ise selefine göre artış gösterdiği modelin biliniyor.
İçerideki Değişimler Neler?

Dışarısı gibi iç mekanda da model 7 Serisinden esintiler taşıyor. İlk etapta daha büyük havalandırma kanalları göze çarpıyor. Krom kaplamalar oldukça şık görünüyor. Orta konsolda BMW modellerinden aşina olduğumuz iDrive ekran yer alıyor. Yenilenen bu sistem Apple CarPlay yazılımını destekliyor. Wi-Fi hotspot üzerinden bu ekran internet hizmetide sunuyor.

 

Daha Güçlü Versiyonlarla Geliyor

Yeni BMW 5 Serisi daha performanslı varyantlarıyla öne çıkıyor. Modelin en güçlü hali ise 550i XDrive versiyonu. 4.4 litre motor ile gelen model performansının zirvesine çıkıyor. Model 5500 d/d’de 462 HP güç üretiyor. Modelin tork değeri ise 650 Nm. Nodel bu değerler ile 0-100 hızlanmasını 4 saniyede tamamlıyor. Modelin maksimum hızı ise 250 Km/s ile sınırlandırılmış. Bu motorun Euro 6 emisyon normlarını karşıladığınında altını çizelim.

 

Sportif 8 İleri Şanzıman

Sportif şanzıman sayesinde model geçiş hızı konusunda fazlasıyla başarılı. Dişli tertibatında yapılan değişimler ile daha keskin ve sportif geçişler bu şanzımanda sağlanmış. Şanzıman ayrıca kompakt yapısı ve düşük ağırlığı ile öne çıkıyor.

 

Artık O’da Hibrid

BMW 5 serii artık Hibrid kombinasyonuyla da gelecek. Plug-in Hibrid teknoloji ile sunulacak model, 530e iPerformans olarak anılıyor. Bu motor ile model yakıt tüketimi konusunda başarılı. 100 Km’de sadece 1.9 litre. Emisyon değeri ise 44 g/Km. İçten yanmalı motor olarak 2.0 litre hacminde bir unite modelde yer alıyor. 184 HP güç ve 320 Nm tork değer sunan bu ünitenin yanına birde elektrikl motor geliyor. Elektrikli motorun gücü ise 113 HP. İki motor toplamda 252 HP güç ve 420 Nm tork değerini size sağlıyor. Modelin 0-100 hızlanması 6.2 saniye sürüyor. Modelin maksimum hızı ise 235 Km/s. Model 140 Km/s hıza kadar elektrikli motor ile devam edebiliyor. Pillerin kapasitesi size 50 Km menzil sunuyor. Modelin kombinemenzili ise 650 Km.

 

Kablosuz Şarjda Var

BMW, 9.2 kWh kapasiteli pillerini kablosuz olarak şarj etme opsiyonu sunuyor. Pillerin arka koltuğun altındaki bir bölmeye konumlandırılmış. Bu alana yerleştirilen piller sayesinde model size 410 Litrelik bir alan sunuyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz