Her biri özel olarak numaralanmış ve sadece online site üzerinden satın alınabilen 1927 adet Yeni Volvo XC90 First Edition serisi 3 Eylül Çarşamba günü saat 16.00’da satışa sunulmasının ardından 47 saat içerisinde tükendi.

Satışın başlamasının ardından 1 saat içerisinde otomobillerin çoğu rezerve edildi. Satışın zirve anında dakikada 7 otomobil satıldı. Volvo Car Pazarlama, Satış ve Müşteri Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Alain Visser “Mutlu olduk ama çok şaşırmadık” dedi. “Volvo XC90’a olan büyük ilgi geçen hafta gerçekleştirdiğimiz dünya prömiyerinin ardından astronomik boyutlara ulaştı.” diye ekledi.

1927 adet sınırlı sayıdaki First Edition Yeni Volvo XC90’dan ikisi Türkiye’de satıldı

Volvo Cars’ın geçtiğimiz hafta Stockholm’de lansmanını gerçekleştirdiği Yeni Volvo XC90’ın sınırlı sayıdaki First Edition serisinin her biri ayrı ayrı numaralanan 1927 adet otomobilden ikisinin satışı ise Türkiye’de gerçekleştirildi.

Volvo’nun kuruluş yılını temsil eden 1927 adet First Edition otomobilin sadece www.volvocars.com üzerinden satın alınabilmesi tarihte bir ilk. Dünyadaki en iyi SUV olan XC90 First Edition’un sahipleri dış sacları her biri ayrı ayrı numaralanmış ve bagaj kapısında özel bir işaret taşıyan tam donanımlı otomobillerine sahip olacaklar. Alain Visser “İlk satın alanlar favori numaralarını milisaniyeler içerisinde ayırttılar. Hızlı hareket edilmesi XC90’ın gerçekten ikonik bir otomobil olduğunu kanıtlıyor. XC90 First Edition ileride bir koleksiyoner otomobili olacak” dedi.

Siyah dış görünüm ve Amber rengi deri koltuklar
Onyx siyahı renginde  dış görünüm ve 8 kollu, 21 inç jantlar, amber rengi napa deri koltuklar, kömür rengi deri ön panel ve çizgili ceviz kaplamalardan oluşan bir iç tasarım ile kombine ediliyor.

XC90 First Edition otomobiller, Volvo Cars’ın yeni dört silindirli Drive-E aktarma organlarına sahip yüksek performanslı dizel ya da benzinli motorlara sahip olacak.

Çift turbolu dizel motor D5, 225 hp güç üretirken, dört tekerden çekişli, kompresörlü turbo motor T6 ise 320 hp güç sağlıyor. Her iki motora da yumuşak geçişli 8 ileri otomatik şanzıman eşlik ediyor.

Yeni Volvo XC90: Etkileyici Tablet Benzeri Dokunmatik Ekran

Merkezde bulunan tablet benzeri dokunmatik ekran yeni XC90’ın en çarpıcı özelliklerinden birini oluşturuyor. Tamamen yeni bir araç içi kontrol sisteminin kalbini oluşturan bu ekran hiçbir buton içermiyor ve sürücülere araç kontrolü ve bir dizi internet tabanlı ürün ve hizmete erişmek için tamamen yeni bir yol sunuyor.
The Bowers & Wilkins ses sistemi, 19 hoparlör, 1400 watt’lık D sınıfı bir amfi ve otomobilin içerisinde dünya standartlarında bir canlı performans deneyimi hissettiren en son sistem ses işleme yazılımına sahip.

Yeni Volvo XC90: En kapsamlı standart güvenlik paketi

Otomotiv endüstrisinde yer alan en kapsamlı ve teknolojik olarak en üst seviyedeki standart güvenlik paketinde dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan iki güvenlik teknolojisi bulunuyor: Yoldan çıkma koruma paketi ve çarpışma anında otomatik fren özelliği. Ayrıca otomobilin önündeki bisikletlileri ve yayaları kapsayan, Volvo Cars’ın tüm otomatik frenleme fonksiyonları da standart olarak yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz