AMERİKA PAZARININ SON 20 YILDA EN ÇOK SATAN SUV MODELİ OLAN HONDA CR-V YENİLENDİ. BEŞİNCİ JENERASYON YENİ HONDA CR-V TAMAMEN DEĞİŞİRKEN, YENİDÜNYADA BU KIŞ SATIŞA SUNULACAK. AVRUPA PAZARLARINA GELİŞİ İSE 2017 YILI SONUNU BULACAK.

Tasarımı ciddi anlamda değişen yeni Honda CR-V, güçlü görünmeyi sürdürüyor. Ön bölümde keskin bir tasarımla karşılaşıyoruz. Yeni farlar agresif bir görünüme sahipken kanat formlu LED gündüz aydınlatmaları aracın maskülen tasarımını destekliyor. Uzatılmış aks aralığı, uzun motor kaputu ve kısa arka bölüm ile atletik ve sofistike tasarım vurgulanıyor. Araçta sunulan önemli özelliklerden birisi otomatik kapanan radyatör ızgarası oluyor. Bu sistem rüzgar direncini azaltıyor. Ayrıca 17 ve 18 inçlik alaşım jantlar ile premium hava vurgulanmış. İnceltilen A sütunu ile de görüş açıları iyileştirilmiş. Aracın bagaj kapağında da eller serbest açılma sistemi görev yapıyor. Pek çok Avrupalı üreticide karşılaştığımız bu sistem Honda için bir ilk olma özelliği taşıyor.

[envira-gallery slug=”yeni-honda-cr-v-2017-fotogaleri”]

Yeni Honda CR-V ’nin iç mekanında da büyük değişim yaşanmış. Civic ile tanıştığımı dijital gösterge tablosu artık yeni CR-V’de de kullanılacak. Ayrıca malzeme kalitesinin artırıldığı iddia ediliyor. Kokpitin merkezinde 7 inçlik dokunmatik, 2. nesil Honda Connect ekranı yer alacak. Sistem Android Auto ve Apple Car Play desteğine sahip. Aracın güvenlik donanımında da güncel tüm teknolojiler sunulacak. Bunlar arasında çarpışma önleme, şerit takip ve kör nokta uyarı sistemi bulunuyor.

Yeni Honda CR-V ’nin Amerika tanıtımı yapıldığı için motor seçenekleri de bu pazara yönelik olmuş. Araçtaki önemli değişim ilk kez turbo – benzinli motor kullanılacak olması. İlk kez Honda Civic modelinde kullanılan 1.5 litre 182 HP’lik motor artık CR-V’de de görev yapacak. Amerika pazarında ayrıca 2.4 litrelik atmosferik benzinli bir motor da olacak. Avrupa pazarlarında 1.5 turbo-benzinli motorla mevcut modeldeki 1.6 litrelik dizel motorun görev yapması çok olası.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz