Honda’nın 2015 yılında yenilenen 5 modelin sonuncusu olan Yeni Honda Jazz, 57 bin 650 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Honda’nın çok yönlü kullanım özellikleriyle kendini kanıtlamış olan küçük sınıftaki popüler temsilcisi iç mekan genişliği, çok yönlülüğü ve bünyesinde barındırdığı teknolojilerle B segmenti hatchback sınıfının standartlarını yeniden belirliyor.

İlk kez satışa sunulduğu 2001 yılından bu yana dünyanın dört bir yanında 5.5 milyon adedin üzerinde satılan Yeni Honda Jazz, Avrupa’da 70’in üzerinde ödüle layık bulundu. Sınıfının Dünyanın dört bir yanında 7 farklı tesiste üretilen Yeni Honda Jazz, 1.3 litrelik benzinli motoru, CVT otomatik şanzıman opsiyonu ve üç farklı donanım seçeneğiyle Türkiye’de de satılmaya başlandı. Yeni Honda Jazz da, daha önceki iki neslinde olduğu gibi çok yönlü ve esnek iç hacim özelliklerini sürdürürken yenilikçi teknoloji ve yakıt ekonomisiyle verimli olmayı başarıyor. B segmentinde cesur tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Jazz gelişmiş güvenlik sistemleriyle standartları belirleyecek.

Yeni Honda Jazz’ın uzunluğu önceki nesle göre 95 mm, dingil mesafesi ise 30 mm arttırılırken yeni platformla birlikte gerçekleşen bu boyut artışı daha geniş bir yaşam alanı olarak değerlendirildi. Honda’nın yeni global ürün stratejisinin bir parçası olarak Yeni Honda Jazz da ‘maksimum birey, minimum makine (man maximum, machine minimum)’ tasarım felsefesiyle geliştirildi. Bu felsefeyle aracın kapladığı alanı en aza indirirken, yolcuların yaşam alanını en üst seviyeye çıkartan kompakt, ancak bir o kadar da verimli bir yapıyı beraberinde getiriyor.

 

Yeni Honda Jazz’da fonksiyonellik ön planda

Yeni Honda Jazz’da Honda mühendislerinin fonksiyonellik adına sahip oldukları tüm bilgi birikimini kullandıklarını belirten Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, “Bu yılın başında Türkiye’de gerçekleştirilen Autoshow Fuarı’nda Honda’nın 5 yeni modeli olacağını söylemiştik. Yenilenen modellerimizi beklendiği gibi birer birer Türkiye’deki müşterilerimize sunmayı sürdürüyoruz. Türkiye’de yüzde 20’lik paya sahip B segmentinde Jazz ile geri dönüş yapıyoruz ve Jazz’ın Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de fonksiyonelliği ile otomobilseverler tarafından büyük beğeni kazanacağına inanıyoruz. Özellikle akıllıca tasarlanan yeni global B segmenti platformunda, yakıt deposu aracın arka kısmında değil ortasına, yani ön koltukların altına konumlandırıldı. Böylece sınıf lideri geniş bir iç mekan elde etmeyi başardık ve Honda’nın fonksiyonelliği arttıran Magic Seats® – Sihirli Koltuklar gibi çözüm paketleri sunduk. Önceki nesilleri ikinci elde dahi zor bulunan Jazz’ın yeni neslinin de bu başarıyı sürdüreceğine eminiz” dedi.

 

Yeni Honda Jazz: Yüksek standartlara sahip 3 donanım versiyonu

Türkiye’de B segmentinin yeniden gözdesi olacak Jazz’ın giriş seviyesindeki Dream versiyonunda 8 havayastığı, araç denge kontrol sistemi (VSA), lastik basınç ikaz sistemi, şehir içi aktif fren sistemi gibi güvenlik sistemleri standart olarak sunuluyor. Yine Dream versiyonunda yer alan standart özellikler arasında 5 inçlik bilgi ekranının yanı sıra direksiyondan kumandalı müzik sistemi, iPod uyumlu USB ve ayrı AUX girişi, 4 adet hoparlör, bluetooth telefon kiti, hız sabitleyici, yağmur sensörlü silecekler, start&stop sistemi, sihirli koltuklar, LED gündüz farları ile otomatik açılan farlar ve follow-me-home far özelliği de yer alıyor. Bir üst donanım seçeneği olan Premium’da ise çarpışma uyarı sistemi, şerit takip uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, akıllı hız limitleyici, Honda Connect multimedya sistemi, 7 inç dokunmatik ekran, 2 adet USB girişi, HDMI girişi, ön ve arka park sensörleri, ayarlanabilir ısıtmalı ve otomatik katlanan yan aynalar standart olarak bulunuyor.

 

Yeni Honda Jazz: Verimli 1.3 litre benzinli motora CVT otomatik şanzıman opsiyonu

Yeni Honda Jazz, Honda’nın Earth Dreams ailesinin bir üyesi olan yeni 1,3 litrelik i-VTEC benzinli motorla satışa sunuldu. Yüksek performans ve verimlilik değerlerine sahip motor, manuel şanzımanın yanı sıra Premium donanım versiyonundan itibaren opsiyonel olarak otomatik CVT otomatik şanzımanla kombine edilebiliyor. Yüksek rijitliğe sahip şasi kadar konforla dinamizmi aynı potada eriten tatlı-sert süspansiyon ve geri bildirimi yüksek direksiyon sistemi de konforlu, dinamik ve güvenli bir sürüşü beraberinde getiren unsurlar olarak öne çıkıyor.

 

Yeni Honda Jazz’ın tavsiye edilen anahtar teslimi satış fiyatı:

Yeni Honda Jazz Dream (manuel):               57.650 TL

Yeni Honda Jazz Premium (otomatik):        65.150 TL

Yeni Honda Jazz Elegance (manuel):            66.650 TL

Yeni Honda Jazz Elegance (otomatik):         69.150 TL

jazzteknik

jazz-donanim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz