Paris Otomobil Fuarı 2016’da video çekmeye devam ediyoruz. Şimdi karşımızda tamamen yenilenen Hyundai i30 ve makyajlanan Hyundai i10 var.

Hyundai i10 (Makyaj)
2013 yılında ikinci nesil olarak çıkan Hyundai i10, Paris Otomobil Fuarı’nda makyajlı haliyle karşımızda. Araç yine Hyundai’nin İzmit’teki Fabrikası’nda üretilecek. Makyajla birlikte Ön bölüm revize edilirken, yeni LED tipi gündüz farları kullanılmaya başlanmış. Arka bölümde de yeni stoplar ve tampon kullanılıyor. Asıl değişim ise iç mekanda yaşanmış. Artık iç mekânda 7 inçlik dokunmatik bir ekran sunulacak. Bu sistem Apple CarPlay ve Android Auro desteğine sahip. Mevcut modeldeki 1 ve 1.2 litrelik benzinli motorlar kullanılacak.

 

Hyundai i30
Paris Otomobil Fuarı’nda Hyundai’nin en büyük yeniliği yeni i30 oldu. Hyundai i30, üçüncü nesliyle karşımızda. Yeni tip ızgarası ve tamamen farklı bir tasarım anlayışıyla tasarlanan otomobil,  eski modele göre 40 mm uzamış, 15 mm genişlemiş. Bagaj hacmi ise 395 litre olarak açıklanıyor. Baz versiyonunda 5 inçlik dokunmatik bir ekran kullanılan aracın üst versiyonlarında ekran boyutu 8 inçe çıkacak. 3 kollu direksiyon simidinde ısıtma özelliği de bulunacak. Yeni Hyundai i30’da pek çok motor seçeneği bulunacak. Benzinli cephesinde 1. 4 litre 100 HP’lik ünite baz motor seçeneği olacak. Markanın yeni 1 litrelik 120 HP’lik turbo motoru da i30’da kullanılacak. En güçlü benzinli motorsa 1.4 litre, 140 HP’lik turbo motor olacak. Dizel motorların tümü 1.6 litre hacminde olacak. Bu motorun 95, 110 ve 136 HP’lik varyasyonları bulunacak. Otomatik şanzıman seçeneği yine çift kavramalı, 7 kademeli DCT ünite olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz