Renault, 2013 yılında piyasaya sunacağı yenilenen MPV gamını tanıtıyor.
Scénic ve Grand Scénic, Renault’nun yeni marka kimliğini taşıyan ön tasarımıyla yenileniyor.
Scénic gamında Renault’nun kendini kanıtlamış 1.5 dCi 110 bg motoru 6 ileri manuel ve EDC versiyonlarının yanı sıra, 1.6 16v 110 bg motoru da yer alacak.
Renault R-Link teknolojisi, Avrupa’nın en çok satan MPV’si Yeni Scénic ve Grand Scénic ile de tüketicinin beğenisine sunuluyor.
Yeni Renault Scénic ve Grand Scénic, Mart ayında Cenevre Fuarı’nda tanıtılacak ve Mayıs ayında Türkiye’de pazara sunulacak.

RENAULT SCÉNIC VE GRAND SCÉNIC YENİLENİYOR
Scénic ve Grand Scénic, Renault’nun yeni tasarım kimliğiyle makyajlanıyor. Öndeki Renault logosu artık daha büyük ve yeni ön pancuru vurgulayan parlak siyah bir fonun üzerinde yer alıyor.Seçkin çizgileri ve üst düzey malzeme kalitesi de Scénic ve Grand Scénic’i daha çekici kılıyor.

İç mekandaki kalite hissi, 1996’dan bu yana Avrupa’da segmentinin lideri olan Scénic’in bu ünvanı hak ettiğini kanıtlıyor. Ön konsolun yumuşak çizgileri, navigasyon, multimedya ve özelleştirilebilir ekranlı bir TFT ekran içeriyor. Renault R-Link, Scénic ailesi üzerinde de tüketicinin beğenisine sunuluyor ve kolay kullanımlı bir joystick ve dokunmatik ekranıyla sürücünün ihtiyaçlarını karşılıyor.

SCÉNIC AİLESİNDE GÜÇ HİÇ KESİLMİYOR
Yeni Scénic ve Grand Scénic, pazarda çok büyük başarılar kazanan ve referans teşkil eden 1.5 dCi 110 bg motoruyla pazara sunulmaya devam ediyor. 6 ileri manuel vitesin yanı sıra, Çift Kavramalı Otomatik Vites EDC, bu segmentte pazara sunulan tek ürün olma özelliğini taşıyor. Daha uygun maliyetli bir seçenek arayan müşteriler için ise, 1.6 16v 110 bg benzinli motor seçeneği de Yeni Scénic ve Grand Scénic ile tüketicilerin beğenisine sunulacak.

EN ÜST DÜZEY KALİTE
1996’daki lansmanından bu yana, Douai fabrikasında toplam 4.300.000 adet Scénic üretildi. Renault bu fabrikasında 2014’ten itibaren üreteceği üst sınıf modelleri için gerekli adaptasyon çalışmalarına 420 milyon € yatırım yaptı. Bu, Renault’nun kalite politikasında tüm çalışanların da dahil olacakları yepyeni bir dönemin de başlangıcını oluşturuyor. “Douai kalite sertifikası” planı dört ana eksen üzerinde yükseliyor: kalite standartlarının ve uygulamalarının geliştirilmesi, günlük kalite yönetimi, en yüksek kabiliyet seviyesi ve algılanan kaliteye daha fazla odaklanma.

Yeni Scénic ve Grand Scénic 5 Mart 2013 tarihinde Cenevre Fuarı’nda tanıtılacak. Mayıs ayında ise Türk tüketicinin beğenisine sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz