Uluslararası pazarları hedefleyen Renault’nun yüksek statüye sahip sedan modeli Fluence, 2009 yılı sonundan bugüne kadar 80’den fazla ülkede 255 bin adet satış kaydetti. Segmentinin iddialı modeli daha sportif ve teknolojik özellikleri ile Yeni Fluence pazara sunuluyor.
ilk kez Kasım 2012’de İstanbul Autoshow’da Dünya Prömiyeri gerçekleştirilen Yeni Fluence’ın ön dizaynı, markanın tasarım direktörü Laurens Van Den Acker’in öncülüğündeki markanın tasarım Rönesansı’ndan ilham alıyor.
Yeni Fluence, asıl atılımı teknoloji ve işçilik kalitesinde yapıyor. Yokuşta kalkış destek sistemi, park yardım sistemi, elektrikli park freni ve hız ayar ve sabitleyici gibi üstün teknolojik donanımlar hayatı kolaylaştırılıyor. Renault R-Link sistemi ile geliştirilen multimedya seçenekleri ise artık araç içerisinde internete bağlanma imkanı bile sunuyor.
Yeni Fluence ile birlikte, segmentinde referans olacak, sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu birarada sunan yepyeni bir motor seçeneği bulunuyor.
Yeni 1.6 16V 115 bg CVT X-Tronic benzinli otomatik vites seçeneği
Yeni Fluence ile birlikte satışa sunulan diğer motor seçenekleri:
Dört farklı dizel motor: yeni 1.6 dCi 130 bg (manuel altı vites), 1.5 dCi 90 bg (manuel beş vites), 1.5 dCi 110 bg (manuel altı vites) ve 1.5 dCi 110 bg EDC (çift kavramalı otomatik)
Benzinli 1.6 16V 110 (manuel beş vites).
Altı vitesli çift kavramalı EDC dizel otomatik vites seçeneği
Yeni Fluence, ilk ekipman seviyesinden itibaren segmentinde zengin güvenlik ekipmanlarına sahip: ABS, acil durum fren desteği, sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, üç noktalı gergili ön emniyet kemerleri, Isofix bağlantısı, üç arka koltuk için yük sınırlayıcı emniyet kemerleri, projeksiyon mercekli farlar. ESP, ön ve arka perde hava yastıkları ise ekipman seviyesine göre standart olarak sunuluyor.
Titizlikle tasarlanan Yeni Fluence en zorlu Renault kalite standartlarına uygun olarak Bursa Oyak Renault Fabrikaları’nda, Güney Kore, Rusya, Arjantin ve Hindistan’da üretiliyor.
Yeni Fluence Türkiye’de 41.950TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ile tüketicinin beğenisine sunuluyor.

Daha iddialı ve daha dinamik bir stil
Akışkan ve modern çizgileri ile Yeni Fluence, Renault markasının Yeni Clio ile başlattığı yeni, güvenli ve daha dinamik marka kimliğini içeriyor. Ön kısımdaki odak noktası parlak siyah fon üzerinde dikey olarak yükselerek ön plana çıkan Renault logosu. Farlara ışık huzmesini konsantre hale getiren ve gece mükemmel bir aydınlatma kalitesi sağlayan projeksiyon mercekleri eklendi. Yeni Fluence’ın modern ve teknolojik tarzı, aracın görünümünü görsel olarak daha da etkili kılan LED gündüz farları ile vurgulanıyor. Yeni Fluence, lansmanından itibaren dördü yeni olan (iki adet metalik ve iki mat renk) 10 farklı renk seçeneği ile sunuluyor.
Sürüş konforunu artıran teknoloji ve kalite
Yeni Renault Fluence sürüşü daha da kolaylaştıran üstün teknolojilere sahip. Yokuşta kalkış destek sistemi, elektrikli park freni ve hız ayar ve sabitleyici gibi sürüşü kolaylaştıran unsurlarla sürücülerin hayatı kolaylaştırılıyor. Renault R-Link sistemi ile geliştirilen multimedya seçenekleri ise artık araç içerisinde internete bağlanma imkanı bile sunuyor.
Üstün malzeme ve işçilik kalitesi Yeni Fluence’da hemen göze çarpıyor: torpidonun üst bölümü yumuşak bir kaplamayla kaplanmış. Aracın iç mekanı giriş seviyesinden itibaren göstergelerin etrafındaki parlak krom çerçeveler, vites kolu topuzu ve tabanındaki ve kapı kollarındaki dekoratif unsurlar ile daha da geliştirildi.
Konforlu ve geniş iç mekan
Aynı sınıfta yer alan diğer araçlardan daha fazla yolcu alanı sunan Yeni Fluence’ın iç mekan ölçüleri son derece etkileyici. Geniş iç mekanının yanı sıra 530 litrelik bagaj kapasitesi sınıfındaki en geniş boyutları arasında yer alıyor. Yeni Renault Fluence ilk donanım seviyesinden itibaren klima ile sunuluyor. Ayrıca, çift bölgeli elektronik kllima, Icon versiyonlarda standart ekipman olarak sunuluyor.
Yakıt tasarrufunu ve performansı bir araya getiren motorlar
Yeni Renault Fluence, müşterilerinin beklentilerini karşılamak üzere geliştirilen bir dizi motor sunuyor. Bütün motorlar yakıt verimliliği ile birlikte sürüş keyfi sağlıyor:
Dört farklı dizel motor: yeni 1.6 dCi 130 bg (manuel altı vites), 1.5 dCi 90 bg (manuel beş vites), 1.5 dCi 110 bg (manuel altı vites) ve 1.5 dCi 110 bg EDC (çift kavramalı otomatik),
İki farklı benzinli motor: yeni 1.6 16V 115 bg CVT X-Tronic, 1.6 16V 110 (manuel beş vites).
Tüm motorlar geçerli Euro5 mevzuatlarıyla uyumludur,
İki farklı otomatik vites seçeneği: altı vitesli çift kavramalı EDC dizel otomatik ve yeni nesil CVT X-Tronic sürekli değişken aktarmalı benzinli otomatik vites.

Güvenilirlik ve sağlamlık zorlu dayanıklılık testleriyle kanıtlandı
Yeni Renault Fluence, Renault’nun kalite ve güvenlik standartlarını temel alıyor. Güvenlik, müşterilerin tüm beklentilerini karşılamak için ayrıntılı tasarım çalışmasının odağında yer aldı. Geliştirme aşamasında, Renault Fluence son derece kapsamlı zorlu hava koşulları altında dayanıklılık testlerinden (sıcak, soğuk, bozuk yollar, toz vb.) geçti. 100’den fazla test aracı, aracın geliştirilmesi için neredeyse beş milyon kilometre yol yaptı. Standart testlere ek olarak, araçların satışta olduğu bazı piyasalarda yol koşullarının gerektirdiği kontroller de sürece eklendi.

2009 yılından beri Türkiye’de
Renault’nun uluslararası sedan pazarında ürün yelpazesini güçlendirmek için tasarlanan Yeni Renault Fluence, ilk olarak yine Bursa’da Oyak Renault tesislerinde üretilecek. Üretim daha sonra beş kıtada başka ülkelerde de gerçekleşecek. Yeni Renault Fluence dünyada diğer fabrikalarda üretime adım adım başlayacak.
Fluence aynı zamanda sadece Türkiye’de Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilen elektrik motorlu versiyonu ile Renault’nun çevre stratejisinde önemli bir rol oynuyor. Renault Fluence Z.E. Mayıs 2012’de Türkiye’de de satışa sunulmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz