Sürekli gelişim ruhuyla hareket eden Mazda, bir dizi sürüş, tasarım ve fonksiyon iyileştirmeleri ile CX-5 modelini biraz daha çekici hale getirmeye hazırlanıyor.

İlgi çekmeye devam eden Mazda, SKYACTIV-Drive otomatik şanzımanı ile birlikte ödüllü kompakt SUV modellerine vites düşürme düğmesi ekliyor. Bu düğme, bir adet vites düşürme kontrolü kullanarak sürücülerin istenmeyen vites küçültmeleri önlemesine veya daha fazla tork arzu ettiklerinde bu işlemi daha hızlı gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. CX-5’in motorları ise, geliştirilmiş bir güç aktarma organı kontrol modülü sayesinde, artık hiç olmadığı kadar serbest devirli. Takometreler de, daha yüksek kırmızı çizgiler* ile durumu uygun şekilde güncellendi.

CX-5’in kabininde gerçekleştirilen geliştirmeler yapılırken, sürücünün araç kullanmaya konsantre olmasını sağlama konusuna özen gösterildi. Müzik sistemine yönelik olarak geliştirilen Bluetooth fonksiyonları** arasında, Bluetooth bağlantılı akıllı telefon üzerinden alınan elektronik posta ve SMS’leri görüntüleme ve okuma özelliğinin yanı sıra, müzik sisteminin yönetimine yönelik sesli komut özelliği yer alıyor. Müzik paneli düğmesinin** yeni şık gümüş ayrıntıları da, bu düğmenin yerini bulmayı kolaylaştırarak kullanılabilirliği artırıyor. Son olarak, dayanıklılığı artırmak amacıyla kumaş döşeme ile birlikte sağlam vinil kapı kol dayamaları modellere ilave edilmiştir.

Belki de dünyanın duygusal olarak en çekici kırmızısı olan ve Yeni Mazda6 üzerinde görücüye çıkan Ateş Kırmızısı metalik rengi, yakın zamanda CX-5 modelinde de sunulacak. Bu renk, eşsiz bir işlem kullanılarak özel olarak geliştirildi. Mazda, iki farklı taban boya tabakasını bir araya getirerek, aydınlatıldığında parıldayan ve karanlıkta kaldığında da siyahımsı bir görünüme kavuşan derin ve yoğun bir kırmızı rengi ortaya çıkardı. Dolayısıyla, Ateş Kırmızısı metalik rengi kompakt SUV modelin göz alıcı çizgilerini vurguluyor. Bu renk, Mazda CX-5’in diğer üç gövde rengine katılacak: Fırtına Mavisi mika, Meteor Grisi mika ve Jet Siyahı mika.

2012 yılında şirketin yeni kompakt SUV modeli olarak lanse edilen Mazda CX-5, göz alıcı “KODO – Hareketin Ruhu” tasarımı ile birlikte Mazda’nın ultra verimli hafif SKYACTIV TEKNOLOJİLERİNİN tümüne sahip olan ilk modeldir. Sınıfının en iyi yakıt ekonomisi, eğlenceli bir Mazda performansı ve segmentindeki en konforlu ve esnek kabin ile birlikte sunulan yüksek güvenlik seviyesi bir araya gelerek, CX-5’in dünyanın dört bir yanında tüketiciler arasında ve medyada büyük bir popülerlik kazanmasını sağladı. Günümüze kadar, satışlar beklentileri büyük farkla geride bıraktı.

* SKYACTIV-D 2.2 için 5500 devir (5250 devirden yükseltildi) ve SKYACTIV-G 2.0 için 6800 devir (6500 devirden yükseltildi)

**TFT ekrana sahip modeller

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz