Nissan yeni kompakt sınıf temsilcisi Pulsar’ın fotoğraflarının ardından detaylarını da açıkladı.

Ford Focus ve VW Golf’e rakip olarak geliştirilen Pulsar, Avrupa’ya özel bir otomobil olacak. Pulsar, markanın yakın zamanda tanıtılan yeni Qashqai ve X-Trail modellerine benzeyen bir ön tasarıma sahip. Otomobilin 2700 mm’lik aks aralığı ve 4385 mm’lik toplam uzunluğu komapkt sınıfta en fazla iç mekan sunan otomobil olduğu iddia ediliyor.

Otomobilin motor kaputunun altında 115 hp güç üreten 1.2 litrelik DIG-T turbo benzinli motor yer alacak. 2015 yılının hemen başında 190 bg güç üreten 1.6-litrelik DIG-T motorun Nismo özel serisi olarak benzinli motor seçenekleri arasına eklenmesi bekleniyor. Renault menşeli 1.5 litre 110 hp dCi motorsa dizel cephesinde sunulan ilk seçenek. İlerleyen zamanlardaysa 1.6 litrelik 130 hp gücündeki dCi seçeneğin eklenmesi planlanıyor. Otomobilin bütün motor seçenekleri standart olarak 6 ileri manuel şanzıman ile sunulurken, CVT otomatik şanzıman ise opsiyon olacak.

Tıpkı Nissan Qashqai’de olduğu gibi Pulsar da pek çok teknolojik donanıma sahip olacak. Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Takip Sistemi, Hareketli Nesne Algılama Sistemi ve Acil Fren Sistemi gibi sistemler Pulsar ile opsiyonel olarak sunulacak. İkinci jenerasyon NissanConnect sistemi ise otomobilin iç mekanındaki yerini alacak. Aracın Avrupa’da satışına 2014 yılı sonbaharında başlanacak. Türkiye satışı içinse planlana tarih 2015 Ocak ayı. Fiyatının ise mevcut Qashqai modelinden 10 bin TL daha düşük olması öngörülüyor.

[envira-gallery id=”5489″]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz