Opel’in satışlar açısından lokomotif modellerinden biri olan Yeni Opel Corsa beşinci nesli ile şubat ayında Türkiye pazarında.

Yeni Opel Corsa, 1982 yılından bu yana geçen 32 yıla yayılan dört nesilde Avrupa’da 12 milyon âdetin üzerinde satışa ulaştı. Türkiye’de satışa sunulduğu 1994 yılından bugüne toplamda 200 bin âdetin üzerinde satıldı.  Opel’in Astra ile birlikte en popüler modeli olan Corsa, her yıl Opel’in satışlarının dörtte birinden fazlasını oluşturuyor.

Beşinci nesil Yeni Opel Corsa, yeni geliştirilen 3 silindirli 1.0 litrelik 115 HP gücündeki motoru, yenilenen iç ve dış tasarımı, şasi ve şanzıman seçenekleri, bilgi eğlence sistemi, yüksek kalite ve konforu ile dikkat çekiyor.

Yeni Opel Corsa, 1.0 litre 115 beygir güç ve 170 Nm tork üreten benzinli motor, altı ileri manuel şanzıman seçeneği ve üç farklı donanım seviyesi Essentia, Enjoy, Color Edition ve Sport ile Türkiye pazarına 2015 yılının şubat ayından itibaren 40 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

[envira-gallery id=”6313″]

3 silindirli motorlar arasında “en sarsıntısız ve en sessiz”  özelliği ile öne çıkıyor. 1.0 litrelik tamamı alüminyumdan Euro 6 emisyon standartlarına sahip motorda 100 km’de yakıt tüketimi 5.0 litre, emisyon salımı 102 gr/km.

Büyük hacimli motor kullanıyormuş hissini fazlasıyla sunan yeni 1.0 lt 3 silindirli 115 hp’lik benzinli motor, yapılan test kullanımları sırasında atikliği, sürüş konforu, performans ve çevikliğiyle dikkat çekti. Aracı kullananın yanında yolculuk yapan diğer kişileri de rahat ettirmesi ve konforlu karakteri beğeni kazandı.

Yeni Opel Corsa, modelinde daha önceden tanıdığımız 1.2 ve 1.4 litrelik dört silindirli benzinli motor ve 1.3 CDTi dizel motor seçenekleri sunulmaya devam edecek ve Yeni Corsa dört farklı donanım seviyesi Essentia, Enjoy, Color Edition ve Sport ile ülkemiz pazarında satışta olacak . Sport donanım seviyesi sipariş üzerine getirilecek.

 

1.0 litre 115 beygir, altı ileri manuel ve Enjoy, Color Edition ve Sport donanım seviyesi,

1.2 litre 70 beygir, manuel şanzıman seçeneği Essentia,

1.4 litre 90 beygir manuel ve otomatik şanzıman seçeneği Essentia, Enjoy, Color Edition,

1.3 CDTI ECOTEC motor 75 ve 95 beygir manuel ve easytronic şanzıman Essentia, Enjoy, Color Edition donanım seviyesi ile sunulacak

Opel’in geliştirdiği üçüncü nesil otomatikleştirilmiş beş vitesli manuel şanzıman Easytronic 3.0 ilk kez Yeni Opel Corsa’da 1.3 dizel motorda 2015 yılının ortasından itibaren sunulacak.

1.4 litre benzinli motor kusursuz yakıt verimliliği ve yüksek performans sunuyor 100 km’de 5,0 litre yakıt tüketimi ve 117gr/km CO2 emisyon değerine sahip. Manuel şanzıman seçeneği ile Yeni Opel Corsa’da.

Yeni Opel Corsa’nın Türkiye pazarında 2015 yılı satış hedefinin 14-15 bin adet aralığında olması planlanıyor. Pazar tahminlerine paralel olarak satış hedefi aşağı ve yukarı yönlü değişiklik gösterecektir.

Dinamik iç mekân ve ön konsol ile sizi karşılayan Yeni Corsa’nın içindeki etkileyici tasarım, canlı renkler, kaliteli malzeme ve hem içinde hem de dışında detaylara gösterilen özen yaşam alanına girdiğinizde dikkatinizi çekiyor.

Yeni Opel Corsa’nın kabini, gösterge paneli yatay çizgiler boyunca tasarlanmış sürücü kontrol merkezinin etrafında düzenlendi. IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, 7 inç renkli dokunmatik ekranı, Apple ve Android cihazlarla uyumlu olup sesli komut sistemi ile kullanılabiliyor. Ayrıca Bluetooth, Siri Eyes Free, Navigasyon için BringGo, internet radyosu ve podcast’ler için Stitcher ve TuneIn gibi pek çok uygulama kullanılabiliyor.

Yeni Opel Corsa bagaj hacmi 5 kapı için 285 litre, arka koltuklar öne katlandığında ise 1.120 litrelik yükleme kapasitesi sunuyor. 3 kapı için ise 280 litre, arka koltuklar öne katlandığında ise 1090 litre. Arka koltukların katlanabilir özelliği sadece Color Edition ve Sports donanımları için sunulacak.

Yeni Opel Corsa’nın videosunu izlemek için tıklayın

4 metrelik kompakt uzunluğun içerisinde beş yolcu kapasitesi ile geniş bir alan sunuyor. Dış tasarımında LED far teknolojisine yer verirken, daha keskin hatlar ve geniş ön ızgara tasarımı modele daha iddialı bir hava kazandırıyor. Arka kısmında ise yatay çizgiler görsel olarak otomobili geniş tutuyor ve sportif detaylarla eskiye göre daha hareketli bir tasarım tercihi ile dikkat çekiyor.

Yeni Opel Corsa’da ilk defa mevcut olan çift-xenon farların yanında, “Yan Kör Nokta Uyarı”, “Opel Eye Ön Kamera”, “City modu”, “Şeritten Ayrılma Uyarısı”, “Uzun Far Asistanı”, “Takip Mesafesi Göstergesi” ve “Ön Çarpışma Uyarısı ” “Star&Stop” gibi yeni sistemler güvenlik konusunda Opel Corsa’yı rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Opel’in küçük sınıftaki ilk otomobili olan Corsa, beşinci neslinin iç ve dış tasarımında küçük sınıf için benzersiz özellikler sunuyor. Kompakt boyutlarda verimli alan kullanımıyla her zaman büyük beğeni topladı, Beşinci nesil Corsa, sahip olduğu yeni nesil motoru, yeni konfor seviyesi ve bilgi-eğlence sistemleri ile başarısını sürdürecektir. Opel’in satış stratejisinin kilit oyuncusu Corsa ile binek araç pazarında sektörün en önemli oyuncuları içerisinde yer alıyoruz.

Keklik ‘Opel markamızla 2018 yılına kadar gerçekleştirileceğimiz 4 milyar euro’luk yatırım paralelinde pazarlara 27 yeni model ve 17 yeni motor sunacağız.

Şimdiden 85.000 adet sipariş alan yeni Corsa modelimiz, Şubat ayında bayilerimizdeki yerini alacak. Yeni modelimiz KARL ise yazın piyasaya çıkacak ve kompakt modelimiz Astra’yı ise bu yılın sonlarında pazara sunacağız.

Yeni Opel Corsa’nın EuroNCAP çarpışma testini izlemek için tıklayın

KARL, Corsa ve ADAM modellerimiz ile müşterilerimize en iyi küçük araç yelpazesini sunuyor olacağız.

Pazara sunacağımız yeni modellerimiz yanında 2015 yılında ülkemiz pazarında ilgi ve merakla beklenen 1.6 dizel otomatik şanzıman seçeneğini Insignia, Astra ve Mokka modellerinde sunmaya başlayacağız. 1.6l dizel otomatik seçeneğini ilk olarak Mokka modelinde 2015 mart ayından itibaren pazara sunacağız.

Özetle tüm bunların anlamı Opel olarak 2015 yılı bizler için güçlenerek daha yukarı doğru yol aldığımız bir yıl olacağıdır. Bununla beraber her zaman olduğu gibi ‘’Müşteri Çoşkusu Yaratmak’’ tüm hedeflerimizin en başında yer almaya devam edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz