yeni opel insignia
yeni opel insignia

Opel’in yeni nesil amiral gemisi Yeni Opel Insignia daha ilk bakışta çok farklı olduğunu gösteriyor.

Avrupa genelinde 900 bin adet satış rakamına ulaşan ve 2009 Avrupa’da yılın otomobili seçilen birinci nesil Insignia’dan tamamen farklı bir tasarıma sahip. Aks mesafesi 92 mm uzatılarak daha da ferah bir iç mekan sağlanmış. Yeni Opel Insignia Grand Sport daha uzun, yere daha yakın, bir coupé’nin esnek hatlarına ve üst sınıf otomobillerin duruşuna sahip.

Yeni Opel Astra’da olduğu gibi, yeni Opel Insignia’nın da geliştirme sürecinde verimlilik kilit unsur olmuş. Kullanılan hafif materyaller ve geliştirilmiş mühendislik çözümleri sayesinde yeni Insignia eski modele göre 175 kg daha hafif. Bu, sürüşte çeviklik ve hassasiyete doğrudan etki ediyor. Ayrıca, yeni Opel Insignia Grand Sport sürüşü daha güvenli, daha rahat ve daha konforlu kılan birçok üstün teknolojiyi de içerisinde barındırıyor. Astra’nın beğeni ile karşılanan Sürüşe Duyarlı LED Matrix ön far sistemini daha da geliştiren Opel mühendisleri, yeni Insignia için ikinci nesil IntelliLux LED Matrix farları ortaya çıkarmışlar. Yeni farlar daha hızlı, daha keskin ve daha güçlü. Uzun farları ise 400 metreye kadar ulaşabiliyor.

Yeni Opel Astra 1.6 dizel-otomatik test sürüşü videosunu incelemek için tıkla

Direksiyona ufak müdahalelerde bulunan Şerit Takip Sistemi, kritik bilgileri ön cama yansıtan yeni Head-up-Display Sistemi, 360 derece kamerası gibi teknolojiler, AGR sertifikalı premium koltuklar, ön ve arka koltuk ısıtması ve ısıtmalı ön cam gibi konfor özellikleri ile birleşiyor. Elbette son nesil bilgi-eğlence sistemi IntelliLink ile yeni Insignia sürücüsüne çarpıcı bağlantı imkânları da sunuyor.
Otomobilin içinde en küçük detaylara dikkat edildiği kolayca görülüyor. Gösterge paneli zarifçe şekillendirilmiş, sürücüye dönük ve yatay yerleştirilmiş yapıya sahip. Tasarım genel olarak verimlilik, keskinlik ve ferahlık hissi uyandırıyor. Arka taraftaki yolcular yeni tasarım ve oranlardan memnun olacak. 490 ile 1.450 litre arasında değişen bagaj hacmi ise etkileyici.

 

Yeni Opel Insignia 4 çeker olacak

Yeni Opel Insignia Grand Sport’un sürüşü en az görüntüsü kadar dinamizm iddiasında. Yeni model, 2017’de pazara sunulduğunda son nesil turbo motorlar ve şanzımanlar ile gelecek. Sürtünmesi azaltılmış, verimli sekiz ileri yeni otomatik vites öne çıkıyor. Öncelikle sadece dört çeker sistemlerle birlikte sunulacak bu yeni şanzıman konfora olumlu katkı sağlayacak. Yani Opel Insignia Grand Sport’un akıllı tork vektörleme yeteneğine sahip yeni dört çeker sistemi ise sınıfındaki en sofistike sistem.
Daha da geliştirilen FlexRide şasi, her sürüş tarzına göre uyum sağlayacak ideal sürüşün temelini sağlıyor. Sistem; amortisörleri, direksiyonu, gaz tepkisini ve otomatik vites seçeneğinde vites değiştirme noktalarını sürücünün belirlediği “Standard,” “Sport” ya da “Tour” modlarına uyumlu olarak değiştiriyor. Seçilen moda göre direksiyon ve gaz tepkileri değişiyor ve ESP daha geç ya da erken devreye giriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz