Yeni Renault Megane, Frankfurt Fuarı’nda resmi olarak tanıtıldı. İlk kez 1995 yılında tanıtlan Megane bu kez dördüncü jenerasyonuyla karşımızda.

Otomobil tam anlamıyla markanın yeni tanıttığı üst sınıf temsilcisi Talisman’ın küçültülmüş bir kopyası olmuş. Önde farlar ve LED aydınlatmalarda bu benzerlik doruğa ulaşıyor.

Yan tasarımı sıradan olsa da cam çerçeveleri ve kapı kollarında kullanılan kromaj kaplamalarla araç çekici görünüyor.

Arkada da neredeyse sağdan sola tek parça olacak kadar büyük tasarlanmış stoplar dikkat çekiyor. Bu stoplar da LED teknolojisine sahip.

Yeni Renault Megane, eski modele göre 64 mm uzamış. 25 mm alçak tasarlanan aracın aks aralığı ise 28 mm artmış.

Dış tasarımında L harfi formuna bolca gönderme yapan aracın kokpiti de sürücü etrafına yerleştirilen ekipmanlarla aynı formu yakalıyor. Markanın iddiasına göre ön konsolda kullanılan yumuşak dokunuşlu malzeme kapı kaplamalarında ve orta konsolun devamında da kullanılıyor.

İç mekanda teknolojik pek çok öğe var. Tesle modellerini andıran bir yerleşimle 8.7 inçlik ikinci jenerasyon R-Link ekranı orta konsolda bulunuyor.  Bunun yanında göstergelerin içinde de 7 inçlik TFT bir ekran mevcut.

Üst versiyonlarda deri kaplamalı direksiyon simidi ve direksiyonun kendisinde, göstergeler, havalandırma, konsol ve düğme çerçevelerinde krom detaylar yer alıyor.

Yeni Renault Megane’da opsiyonel olarak Bose ses sistemi de sunulacak. Aracın koltuklarında çift yoğunluklu köpük kullanılmış. Bu koltuklar maksimum konfor ve destek sağlıyor.

Araç 434 litrelik bagaj hacmine sahip. Segmentinin en iyi ikinci değeri olan bu kapasiteye ek olarak iç mekanda 25 litrelik saklama alanları mevcut. Megane yenilenirken arka diz mesafesi selefine göre 20 mm artmış.

Araçta sunulacak baz dizel motor 90 beygirlik 1.5 litrelik ünite olacak. 1.5 litrelik motorun 110 beygirlik versiyonunda ve 1.6 litre 130 beygirlik dizel motorda 7 kademeli, çift kavramalı EDC otomatik şanzıman sunulacak.

Benzinli cephesi ise 1.2 litre, turbo, 100 beygirlik baz seçenekle başlayacak. Aynı motorun 130 beygirlik versiyonundaysa EDC şanzıman sunulacak.

Megane GT olarak anılan versiyondaysa 1.6 litre 205 beygirlik benzinli ve 1.6 litre 165 beygir dizel motorlar kullanılacak.

Yeni Renault Megane’ın Türkiye’de satışına 2016 yılı ilkbaharında başlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz