İlk kez 2007 yılında tanıtılan VW Tiguan, geçtiğimiz yıldan bu yana ikinci nesliyse pazardaki yerini aldı. Yeni Tiguan markanın modüler platformu MQB üzerine inşa edilmiş.
Yeni VW Tiguan, eskisine göre daha maço görünüyor. Bunu büyük farlar ve farlarla bütünleşik gibi görünen radyatör ızgarasıyla elde etmiş. Ayrıca motor kaputu ve kapı omuz seviyesinde görülen kabarıklıklar da etkiyi pekiştirmiş.
Tiguan ne kadar kompakt bir SUV olsa da aslında segmentindeki rakipleri gibi gerçek bir arazi aracı değil. Bunu yandan incelediğimizde daha net anlıyoruz. Araç yerden biraz yüksek bir station wagonu andırıyor.
Arka kısımda LED kullanılan stoplar öne çıkıyor. Stoplarda ters L formu kullanılmış. Araç yenilenirken boyu 6 cm, genişliği ise 3 cm artmış.
Aracın iç mekanı VW çizgilerini bolca taşıyor. Ancak kalite algısı ve yerleşimler başarılı. Test aracımızdaki gibi Highline donanımla birlikte sunulan dijital göstergeler çok şık görünüyor. Standart hız göstergesinin yerini alan yüksek çözünürlüklü 12,3 inçlik ekran, beş farklı görünüm alabiliyor. Navigasyon modundayken haritayı daha büyük görmek istediğinizde, hız ve devir göstergeleri küçülerek kenara kayıyor.
Bir diğer dijital ekransa multimedya sistemi için ayrılmış. Bu ekran orta konsolda yer alıyor. Baz donanımda 5 inç boyutundaki bu ekran orta ve test aracımız gibi üst donanımda 8 inç boyutuna çıkıyor.
Test aracımız 4 telerlekten çekişli olduğundan DSG şanzımanın vites kolunun arkasında dairesel bir kumanda yer alıyordu. Bu kumandayla 4MOTION sistemi kontrol ediliyor. Hazır bazı yol koşulları seçilerek 4×4 sisteminin çalışma karakteri ayarlanabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz