Nissan, yeni Qashqai modelini en sonunda resmi olarak tanıttı. Yeni modelde 1.6 litre dizel ve CVT otomatik vites seçeneği olacak.

Model’de markanın Rogue ve X-Trail modellerinden esinlenerek geliştirilmiş. Yeni Qashqai selefinden 49 mm daha uzun olacak. Sürüş pozisyonu da daha yüksek yapılmış. Model iki ve dört çeker seçenekleriyle geliyor. Vites seçeneği olarak ise manuel ve Xtronic şanzımanlar yer alıyor.

Açıklanan resmi Yeni Nissan Qashqai Türkiye fiyatlarını görmek için tıklayın

Motor gamı olarak ise iki benzinli ve iki dizel seçenek sunulmuş. 1.2 litre DIG-T motor 115 PS güç ve 190 Nm tork değerine sahip. Ortalama yakıt tüketim değeri ise 5.6 litre olarak verilmiş. Diğer benzinli seçenek olan 1.6 DIG-T motor ise 150 Ps gücünde ve 240 Nm tokr değerine sahip. Fabrika verilerine göre CO2 salınımı 132g iken ortalama tüketim değeri de 5.6 litre. Dizel cephesinde ise 1.6 litre ve 1.5 litre dCi motorlara yer verilmiş. 1.5 litre dizel motor 110 Ps güce sahip. Fabrika verilerine göre 99 g CO2 salınımı yapan motorun ortalama yakıt tüketim değeri ise 3.8 litre olarak belirlenmiş. 1.6 litrelik dizel motorun verilerine bakarsak, 130 Ps gücündeki motorun 115 g CO2 salınım değeri görünüyor.


Dört çeker versiyonun yakıt ortalaması 4.9 Xtronic ve iki çeker versiyonun ortalama tüketim değeri ise 4.6 litre olarak belirtilmiş. Yeni Nissan Qashqai’de akıllı park yardım sistemi, ön çarpışmadan kaçınma, trafik işaretleri tanıma sistemi gibi birçok özellik yer alıyor. Aracın Avrupa’da 2014 Ocak ayından itibaren satılması bekleniyor. Türkiye’ye geliş tarihi ise 2014’ün ikinci çeyreği olacak.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz