Motorlu kara taşıtının üçüncü şahıslara verdiği zararları güvence altına alan Trafik sigortası, her araç sahibinin yaptırması zorunlu olduğu bir sigorta türüdür.

Trafik sigortasının kapsamı ve teminatları aynı olsa da fiyatları sigorta şirketine göre farklılık gösterebiliyor. Bu fiyat değişikliğinde aracın modeli, yaşı ve durumu önem taşıyor.

Yeni düzenlemeye göre sigorta şirketlerinin primleri kendi başlarına belirleyebilmesi trafik sigortası fiyatlarının da artmasına neden oldu. Bu durumda sigorta şirketleri aynı tip veya benzer modeller için farklı fiyat politikası uygulayabiliyor.

Hal böyle olunca zorunlu trafik sigortası yaptırırken fiyat sorgulaması yaptırmak kaçınılmaz oluyor. Uygun fiyatlı trafik sigortası bulmanın birçok yolu var. Bunların içinde en hızlı ve pratik olanı online sorgulama siteleri.

Online sorgulama sitelerine aracınızın bilgilerini girerek kısa sürede trafik sigortası fiyat sorgulaması yapıp en uygun trafik ve kasko sigortası tekliflerine ulaşabiliyorsunuz. Online sigorta brokerı olarak bilinen Koalay.com bu anlamda ideal bir adres.

Sigorta şirketlerine göre trafik sigortası maliyetleri değişebildiğinden, trafik sigortası yaptırmadan önce farklı sigorta firmalarının trafik poliçesi primlerini incelemek fayda sağlıyor. Bu şartlarda aynı model bir araç için 336 TL ile 909 TL arasında farklı fiyat teklifleriyle karşılaşılabiliyor. Böylece araç sahipleri farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini sorgulayarak %47’ye varan oranda daha uygun fiyatlı bir poliçeye sahip olabiliyor.

Birden çok sigorta şirketinin trafik sigortası poliçelerini tek seferde sorgulayıp karşınıza sunan Koalay.com’da, farklı firmaların poliçe fiyatlarını karşılaştırıp bütçenize en uygun teklifi bulabiliyor ve dilediğiniz teklifi kolayca satın alabiliyorsunuz.

Koalay.com’da kişisel bilgilerinizi ve aracınızın bilgilerini girip kısa sürede trafik sigortası fiyat sorgulaması yapabilir ve sitenin size sunduğu tekliflerden en hesaplı olanı kolayca satın alabilirsiniz. Fiyat sorgulaması sayesinde farklı sigorta firmalarının aynı araç için belirlediği ücreti kıyaslama imkanı bulabilirsiniz. Böylelikle kendi bütçenize uygun sigortayı seçerek daha az primli trafik sigortasına sahip olabilirsiniz.

Siz de trafik sigortasını uygun fiyata yaptırmak istiyorsanız,  Koalay.com’a girip sorgulama yaparak en hesaplı tekliflere ulaşabilirsiniz. Trafik sigortası yaptırmadan önce fiyat sorgulaması yapmayı unutmayın. Zorunlu trafik sigortası yenileme önerilerine Koalay’ın Blog’undan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz