Hyundai i10 1.0 test sürüşü, yorum videosu // ototest.tv

0
10.922 views

Bugünkü konuğumuz Kocaeli’de üretilip tüm Avrupa’ya satılan Hyundai i10.
“Style” ve “Elite” olmak üzere 2 farklı donanımla satılan i10, otomatik şanzıman seçeneği sayesinde, özellikle kadın kullanıcıların ilgisini çekiyor.
Yenilenen i10, selefinden çok daha büyük görünüyor. Büyüyen araç, dinamik tasarımıyla A segmentinin sıkıcılığından sıyrılmış.

İ10 hem önden hem de arkadan oldukça çekici. Yüksüz ağırlığı 1008 Kg olan i10, 252 litrelik bagaj alanına sahip. Bu hacim A segmenti için normal karşılanabilir.

Modelin iç mekânı artan boyutlarıyla doğru orantılı olarak genişlemiş. Malzeme kalitesi ve işçiliğin, sınıf ortalamalarında olduğu iç mekanda, sert plastik kullanımı yoğun.

Siyah ve bej renk kombinasyonuna sahip ön konsolu, isterseniz siyah-tarçın veya siyah-mavi kombinasyonlarıyla da satın alabiliyorsunuz.

Otomobilin tüm fonksiyonel kumanda ve düğmeleri orta konsola toplanmış. Müzik sistemi ve klima kumandalarının erişimi ve kullanımı kolay.

Müzik sistemine, direksiyon üzerindeki kumandalar ile de müdahale edilebiliyor. Sistem USB, AUX ve Bluetooth üzerinden müzik çalabiliyor.

Test aracımız 1.0 litre benzinli motora sahipti. 5 ileri manuel şanzıman ile kombine edilen unite, 5500 devirde 66 beygir güç ve 3500 devirde 95 Nm tork değeri sağlıyor.

1008 Kg ağırlığındaki Hyundai i10, 0’dan saatte 100 km hıza, 14.9 saniyede erişiyor. Son hızı ise saatte 155 km.

Tüketim anlamında başarılı olan motor ile şehir dışında 5, şehir içinde ise 6.5 litre ortalama değerlerini tutturmayı başardık.

Orta sertlikte süspansiyonlara sahip i10, yeterli konfor ve yol tutuş özelliklerini sunuyor. Limitlerini sürücüsüne hemen belli eden araç, işler kontrolünüzden çıkmaya başladığı anda ESP sistemini devreye sokarak sizi tekrar güvenli bir sürüşe döndürüyor.

Eski i10’a göre çok daha iyi yalıtım özelliklerine sahip olan araç, segmentindeki rakiplerine göre çok sessiz.

Hyundai i10; muhteşem kıvraklığı, ekonomik motoru ve yeterli sürüş özellikleri ile aracını şehir içi ağırlıklı kullanacaklar için biçilmiş kaftan. Keyifli sürüşler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz