A3 Sedan bu baharda piyasaya sunulmasıyla birlikte, Audi dünyanın en büyük pazar segmenti, kompakt sedanların sınıf giriyor. Hafif tasarımı düşük ağırlık sayesinde, güçlü ve yüksek verimli motorlar ve çok sayıda yüksek kaliteli çözümler infotainment yanı sıra sürücü yardım sistemleri ile – dinamik dört kapılı araç A3 model serisi güçlü sunuyor. Serinin en üst modeli 221 kW (300 hp) S3 Sedan olduğunu.

Dış tasarım
Audi A3 Sedan yolda sportif bir duruş vardır ve bu hassas ve her ayrıntı son derece anlamlıdır. Onun tasarımı klasik üç-box konsepti ve coupé felsefe arasındaki geçiştir. “Tornado çizgisi” tasarım öğesi tüm yan üzerinde çalışan ayrı bir yansımalı ışıklı kenarı oluşturur. Çıkıntılar kısadır. Dört kapılı bir araba, bir 2.64 metre (8.66 ft) uzun dingil mesafesi ve 4.46 metre (14.63 ft) genel bir uzunluğa sahiptir.
Yan eşikler Üstü, dinamik çizgisi daha keskin diğer iki A3 modellerinde daha yükselir. Yan yüzeyler daha yoğun bir şekilde kavisli olup, tekerlek yuvaları içinde biraz daha parıltılı vardır. 1.80 metre (5.91 ft) genişliği ile, A3 Sedan A3 Sportback daha onbir mm (0,43 inç) daha geniş olduğunu; yüksekliği (1.42 metre [4.66 ft]) hala daha düşüktür dokuz mm (0.35) ‘dir Sportback.
Dört kapılı bir araba da tamponlar, hava girişleri ve tek çerçeveli ızgaranın uygulanmasında, onun kaput kontur bağımsız çizgileri ifade eder. Arka kısımda, spoyler bagaj kapağı entegre edilmiştir ve ışıklar onların geniş ve düşük kesim ile otomobilin yatay çizgileri vurgulamak. LED teknolojisi bir seçenek olarak kullanılabilir. Audi ayrıca sağ pazar uzaya tam LED farlar sunan olacaktır – yenilikçi teknolojisi ve kendine özgü bir görünüm A3 Sedan olağanüstü konumlandırma altını çiziyor.

Vücut
1.4 TFSI motor ile, sedan sadece 1.250 kg (2,755.78 lb) bir boş ağırlığı vardır. Motor kaputu alüminyumdan yapılmış ise Audi, düşük ağırlık ve maksimum güç için yolcu kabininde birçok sıcak-şekilli çelik parçalar kullanır. Vücut çok sert çarpışma güvenli ve sessiz.
Hafif tasarımın sıkı dikte iç ve hem de motor aktarıyorlar. Dört silindirli motor sadece 100 kg (£ 220,46) ağırlığındadır.

Motorlar
Audi A3 Sedan Almanya ve Avrupa’da başladığında, motor line-up üç dört silindirli motorlar oluşacaktır. Tamamen yeniden tasarlanmış, motorlar Audi verimlilik teknolojileri bir araya getirmek – doğrudan yakıt enjeksiyonu, yenilikçi termal yönetim ve start-stop sistemi turbocharging. Line-up motor ve şanzıman daha büyüyecek, ve iki yeni temel motor yer alacak.
2.0 TDI 110 kW (150 hp) güç üreten ve 320 Nm tork (236,02 £-ft) geliştirir. 0 ile 8,7 saniyede 100 km / h (62.14 mph) A3 Sedan hızlandırır ve 220 km / h (136.70 mph) hıza onu alır. Birleştirilmiş yakıt tüketimi 100 km (57,37 US mpg) başına 4,1 litre – km başına 108 gram (172.20 g / mil) bir CO2 eşdeğeri için.
1.4 TFSI Anahtar performans parametrelerini 103 kW (140 hp) güç ve 250 Nm (184,39 £-ft) vardır. Düşük motor yükte, KOİ (talep üzerine silindir) sistemi iki silindir devre dışı bırakır. 1.4-litre motor araç 100 km’de sadece 4,7 litre yakıt (50.05 US mpg) bir kombine yakıt tüketimi sağlayan; CO2 emisyonları km başına 109 gram (175,42 g / mil) vardır. 0 ile 100 km / h (62.14 mph) hıza sadece 8.4 saniye sürer ve bu motorla aracın azami hızı 213 km / h (132.35 mph).
1.8 TFSI 132 kW (180 hp) güç ve 250 Nm tork (184,39 £-ft) üretir. Bu çift yanma odalarına enjekte ve endüksiyon manifoldu gibi high-end teknolojileri, geniş bir paketi kullanır. Bu 100 km / h (62.14 mph) için standart sprint için 7.3 saniye alıyor ve 235 km / h (146,02 mph) hıza ulaşarak, sportif performans sağlar. Birleştirilmiş yakıt tüketimi km başına CO2 129 gram (207,61 g / mil) eşdeğer 100 km’de 5,6 litre (42.00 US mpg) ‘dir.
Motora bağlı olarak, manuel bir altı-ileri şanzıman veya S tronic ya kullanılmaktadır. Dual-clutch iletim itici gücü herhangi bir fark ara vermeden vites değiştirir. Bu direksiyon simidi üzerindeki vites kolu veya kaşıkları ya tarafından kontrol edilir.
Rev seviyeleri sportif S modunda biraz daha yüksek iken D kaymalı haritası, maksimum yakıt verimliliği için dışarı serilir. Audi drive select sürüş dinamikleri sistemi ile işbirliği içinde, S tronic, yakıt tüketimini azaltan, verimliliği modunda serbest dönen bir fonksiyonu sunuyor.

Şasi
Audi A3 Sedan segmentinde zevk olduğunu pole pozisyonu şasi mühendisliği büyük ölçüde kaynaklanmaktadır. Burada temeli sağlayan ince dengeli aks yükü dağılımı (yüzde 60 ön ve yüzde 40 arka, farklı motor için biraz değişir). Ön tekerlek süspansiyonları ileriye yerleştirilir ise tüm motorlar, arkaya doğru oniki derece eğik edilir.
Ön süspansiyon A-kolları ve alüminyum pres döküm ile bir MacPherson tasarımdır. O bir alüminyum salıncak katılmış. Elektromekanik destekli direksiyon sistemi, çeşitli destek sistemleri ile birlikte hassas ve verimli çalışır. Çelik travers, yaylar ve amortisörler kullanan dört bağlantı kollu arka süspansiyon, ayrı ayrı monte edilir. Kadar 25 mm (0.98) ait Ambition hattı ve S line alt vücut için spor süspansiyonlar.
Audi A3 Sedan 16 var – 18-inç jantlar için; quattro GmbH de çapı 19 inç jantlar kadar teslim edebilir. Ön fren diskleri içten havalandırmalı edilir.
Elektronik stabilizasyon kontrolü veya ESC aynı zamanda bir elektronik diferansiyel kilidi içerir. Hızlı sürüş olarak eğrileri aracılığıyla, bu frenler içinde ön tekerleği çok hafif algılayarak en aza indirmek ve çekişini artırmak için.

İç mekan
A3 Sedan iç detaylar için etkileyici dikkat ile karakterize edilir. Çizgiler ve yüzeyler temiz tasarlanmış, ve uzun bir yay ön camın genişliği yayılan vardır. Kavisli ön paneli ince ve orta konsol hafifçe sürücüye doğru çevrilir. Sürücü bilgilendirme sistemi (DIS) İsteğe bağlı renkli ekran oldukça detaylı 3D grafikler görüntüleri gösterir.
MMI Radyo sistemi ile başlayarak, MMI işletim sistemi, elektrikle uzanan ekrana sahip. Onun terminali merkez tüneli konsola yerleştirilmiştir. Elektromekanik park freni bir düğme ile etkinleştirilir. Direksiyon sürümüne bağlı olarak, üç veya dört konuşmacı var. Müşteri ayrıca, düz dipli, çok fonksiyonlu tuşları ve vardiya kürekler ile direksiyon simidi sipariş edebilirsiniz. Audi ayrıca bir seçenek olarak ön spor koltuklar yükleyebilirsiniz. Onlar Entegre kafalıkları ile S spor koltuklar bir seçenek olarak mevcuttur Ambition hattı, standart olarak bulunmaktadır.
Iç renkleri – siyah, titan gri, PAŞMİNA bej ve kestane kahverengi – özel ekipman hattı dayanmaktadır. Iki tonlu Audi tasarım seçimi kement kahverengi özel bir renkli dünya yaratır. A3 Sedan Ambition için sipariş edilebilir S line spor paketi, siyah tamamen iç mekan immerses. Mevcut döşeme malzemeleri kumaş kapakları, kumaş ve suni deri karışımı, Milano deri ve Pearl Nappa deri ve Alcantara kombinasyonu içerir.
Uzun dingil mesafesi sayesinde arkada oturan yolcular da geniş alanı ve rahat giriş keyfini çıkarın. Gövde kargo kapasitesi 425 litre (15.01 kübik feet) ölçer. Bu kapasite bir seçenek olarak bir yük ile ambar ile gelen Seatbacks katlanarak artabilir. Bu kilidi sonra bagaj kapağı otomatik yukarı savurur.
Infotainment ve Audi connect
Model dizisi içinde, kardeşleri gibi, A3 Sedan yeni modüler eğlence sistemi (MIB) kullanır. Üst sistem 64 GB depolama alanı, DVD sürücü ve tam kelime ses kontrolü sunan bir SSD sabit disk ile MMI Navigasyon plus. Yüksek çözünürlüklü 7 inç ekran detaylı 3D grafik harita görüntüsü gösterir. Cep telefonları ve Bluetooth üzerinden cep oyunculara MMI navigasyon plus sistemi arayüzleri. Kullanıcı terminali MMI touch ile bir “touchwheel” olarak tasarlanan bir dönüş / itme kontrolü vardır – touchwheel en üst yüzeyi harfler, semboller ve sayılar girmek için dokunmatik pad.
Diğer eğlence bileşenlerinin dijital radyo alıcısı (DAB +), uygun araç anteni ve Bang & Olufsen ses sistemi için bir cep telefonu bağlantısı için Audi telefon kutusu için bir modül içermektedir. Onun 705 watt amplifikatör 5.1 14 hoparlörlü surround ses sürücüleri ve ışık kılavuzları ön kapılara woofer ızgaralar aydınlatmak LED.
Audi connect tüm teknolojileri kapsar araç ile ağ sürücüsü, internet, altyapı ve diğer araçlar. Audi sistemi daha cazip hale gelmiştir – Internet bağlantısı süper hızlı LTE standardı üzerinde çalıştırmak mümkün. LTE telefon modülü arabada 100 MBit / s’ye kadar bir indirme hızı sağlar, hangi burada önceki UMTS modülü değiştirir.
Audi connect yolcuların rahatlıkla entegre WLAN hotspot üzerinden sörf ve e-posta sağlar. Sürücü için, arabanın içine Audi özelleştirilmiş Internet hizmetleri getiriyor. Onlar navigasyon Google Earth ve Google Street View görüntüleri kullanarak Audi trafik bilgileri online ve akıllı telefon uygulaması Audi müzik akışı değişir. Haber ve bilgi hizmetleri line-up tamamlamak. Çevrimiçi topluluk servisleri Facebook ve Twitter bir araç-dostu bir şekilde entegre edilir; bir text-to-speech fonksiyonu ile birlikte, pratik bir metin işlevi hazırlanmış metni üniteleri ile sağlanmaktadır.
A3 Sedan onun başlangıcını yapıyor yeni Audi connect hizmeti otopark alanı bilgidir. Bu sürücü tarafından seçilen bir hedef yakınında park alanları, otoparklar ve kapalı garajlar ile ilgili bilgileri gösterir. Mümkün servisi mevcuttur alanlarda ve otopark ücretleri sayısını gösterir. Park yeri sokak adresi, navigasyon hedefi olarak kullanılabilir.

Özellikler
Yeni Audi A3 Sedan standart özellikleri cömert bir dizi başlatıyor. Emniyet sistemleri paketi sürücü için diz hava yastığı bulunur. Ambition ve Ambiente hatlarında renkli ekran ile DGD bir verimlilik programı, vites göstergesi ve dinlenme tavsiye özelliği içerir.
Buna ek olarak, Ambition hattı, 17-inç alaşım jantlar, spor koltuklar ve Audi drive select sistemi bir spor süspansiyon var. Ambiente hattı bir seyir kontrol sistemi, iç LED aydınlatma paketi ve arka park asistanı ekler. Böyle bir panoramik cam sunroof, kolaylık tuşu, yardımcı ısıtma ve Xenon tabanlı adaptif ışıkları gibi – bu standart özelliklere ek olarak, Audi ayrıca diğer bireysel konfor ve rahatlık seçenekleri sunuyor. MMI navigasyon plus ile birlikte, aydınlatma sistemi optimum sürüş durumuna bağlı karayolunda aydınlatmak için rota veri kullanır.
İsteğe bağlı sürücü destek sistemleri de prim sınıfından gelir. Adaptif cruise control (ACC) 150 km / h (93.21 mph) hıza önünde A3 Sedan ve araç arasında istenen mesafeyi korur; çoklu sistemler birleştirir yardım paketi ile, kontrol aralığı 200 km / h (124.27 mph) kadar uzatılabilir. S tronic şanzıman ile kombine edildiğinde, ACC ayrıca bir stop sunuyor ve düşük hızlar için işlevini gidin.
Audi active lane assist sürücüsü gerektiği gibi elektromekanik direksiyon hafif düzeltmeler yaparak şerit içinde tutmaya yardımcı olur arka radar sensörü Audi yan, monitörler şerit değiştirme yardımcı. Audi active lane assist video kamera da trafik işareti tanıma için kullanılır. Uygun park için bir high-end çözüm parkın çevresi ekran yardım – bu dik ve paralel park manevraları direksiyon çalışma sürücüsünü rahatlatır.
Başka bir high-end seçeneği temel emniyet sistemi Audi pre sense olduğunu. Ön pre sense adaptif cruise control sistemi entegre edilmiştir. Yakın bir arkadan çarpma durumunda, sistem sahnelenen reaksiyon stratejisi kullanarak sürücüyü uyarır, gerekirse hatta fren zor başlatabilir. 30 km / h (18.64 mph) altında hızlarda acil bir durumda, Audi pre sense ön neredeyse tam fren gücü ile A3 Sedan frenleyemez. Bir kaza olursa, fren araç kontrolsüz bir şekilde de hareket etmediği sağlayarak sistemin ikincil çarpışmalar önler yardımcı olur.

Pazar
A3 Sedan ile, Audi dünyanın en güçlü pazar segmentinde, kompakt sedanların sınıf giriyor.
Almanya ve birçok Avrupa ülkesinde, dört kapılı otomobil satıcıları geç bu yaz satışa sunulacak. 1.4 TFSI için taban fiyat 25.000 euro.

Audi S3 Sedan
Sadece birkaç ay yeni sedan model serisinin lansmanı sonrasında, Audi top model tanıtacak – S3 Sedan. 2.0 TFSI 221 kW (300 hp) güç ve tork 380 Nm (280,27 £ ft) üretir. Çift yakıt enjeksiyonu, silindir kafası, Audi valvelift sistemi ve termal yönetimi için döner valf modülüne entegre egzoz manifoldu – Onun yüksek performanslı dört-silindirli motor son derece gelişmiş verimlilik teknolojileri bir araya getiriyor.
S tronic şanzıman ile eşleştirilmiş Audi S3 Sedan, bu versiyonu 0’dan 4,9 saniyede 100 km / h (62.14 mph) hıza; manuel şanzıman ile 5.3 saniye sürer. Aracın azami hızı elektronik olarak 250 km / h (155,34 mil) ile sınırlıdır. Dört silindirli turbo 100 km’de sadece 6,9 litre (34.09 US mpg) veya sırasıyla 7.0 litre (33.60 US mpg) (S tronic ya da manuel şanzıman ile), bir kombine yakıt tüketimi – 159 veya 162 gram CO2 eşdeğeri km başına (255,89 veya 260,71 g / km). Quattro drivetrain bir hızlı işletim çoklu plakalı debriyaj ön ve arka akslar (geçici veri) için güçlerini dağıtır.
Süspansiyon gövde 25 mm (0.98 in) düşürür. Büyük frenler standart 18-inç jantlar arkasında iş başında; ön diskler çapı 340 mm (13.39) vardır. Elektrik destekli kademeli direksiyon direksiyon dişli oranı değişir – direksiyon simidi büyük dönüşler yapıldığında konusunda orta pozisyonda biraz daha dolaylı, ama çok direkt. Audi drive select sürüş dinamikleri sistemi standardı, ve Audi manyetik sürüş sönümleme kontrol sistemi bir seçenek olarak kullanılabilir.
Görme, top model tamponlar değişiklikler, tek çerçeveli ızgarası, hava girişleri, dış ayna yuvaları, yan eşikler ve arka spoyler ile ayırt edilir.
Egzoz sisteminin dört oval egzoz borusu krom kaplama ile difüzör gömülür. İç olarak, S3 Sedan spor koltuklar (opsiyonel S spor koltuklar), gri çevirir ve siyah 3D görünüm Döşeme şeritler ile araçlar sunmaktadır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz