Şimdiye kadar en hızlı, en çevik ve duyarlı Land Rover – Tüm yeni Range Rover Sport, New York sokaklarında bugün dünyaya göstermiştir, nihai prim spor SUV. Manhattan silüeti başka küresel pazar ve New York modeli en çok satan şehir olmaktan ABD’de satılan Range Rover Sport daha fazla birim ile bu dünya galası için mükemmel bir zemin oldu.
Yüksek alkışlanan tüm yeni Range Rover ile birlikte geliştirilen yeni Range Rover Sport şimdi sınıfının lideri, orijinal Land Rover all-terrain yeteneği ile birlikte markanın şimdiye kadarki en iyi on-road dinamik sunar. Yeni teknoloji dolu, Range Rover Sport, daha iddialı ve kaslı dış, daha lüks iç ve ara sıra 5 +2 oturma seçeneği tarafından sağlanan esneklik ile müşterilerine sunuyor.
Land Rover’ın atılım hafif süspansiyon tasarımı ve yenilikçi dinamik şasi teknoloji istismarı, Sport ‘all-new, birinci sınıf alüminyum mimarisi 420kg * kadar kadar tasarruf bir ağırlık ulaşır. Bu 194g/km indirgenmiş CO2 emisyonları ile birlikte, bu istisnai bir konfor ile çevik kullanım uyum sağlayan lüks ve dinamik, bağlı sürüş deneyimi spor eşsiz bir karışımını sunan, aracın dinamik performansını dönüştürüyor.
New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda resmi dünya prömiyeri öncesinde konuşan Land Rover Global Marka Direktörü John Edwards, şunları söyledi: “Tüm yeni Range Rover Sport tasarlanmış ve uzlaşma olmadan mühendislik olmuştur bir araç onun az Land Rover yeteneği ile. kalp, şimdiye dek ürettiğimiz en yolun odaklı araçlardan biridir, ama tabii halen emsalsiz tüm arazi yeteneği sunar. Bu tahrik edilmesi için tasarlanmış bir araçtır. Biz başka bir sürüş, kullanım ve çeviklik geçtiniz sunmak için Land Rover için seviye spor, gerçekten ödüllendirici, eşsiz lüksün, yetenek ve çok yönlülüğü ile birlikte sürücü.
“Son zamanlarda başlatılan amiral gemisi Range Rover başarısı üzerine inşa yeni Range Rover Sport, aynı zamanda performans, kalite ve tüm yuvarlak yetenekleri dönüştürmek için yardımcı olan yeni teknolojilerin geniş bir dizi çalışanı,” Edwards ekliyor.
Tasarım: iddialı, güçlü ve kaslı
Dinamik yeni Range Rover Sport geliştirilmiş sürüş performansı ima ve açık, ortak tasarım DNA ile Range Rover ve Evoque arasındaki net araç konumlandırma, iddialı, güçlü ve kaslı bir cesur ve ilerici dış tasarıma sahiptir.
Land Rover Tasarım Direktörü ve Yaratıcı Grup Başkanı, Gerry McGovern, şunları söyledi: “Yeni Range Rover Sport nihai lüks SUV yeni bir çağ için yeni bir Range Rover Sport, İlgili sürdürülebilir ve tamamen arzu tüm yeni Range Rover yanında… ve Range Rover Evoque, yeni Range Rover Sport Land Rover ürün devriminin üçüncü farklı ürünü temsil etmektedir. sıkıca özünde olağanüstü tasarımı ile, bir güç merkezi İngiliz markası olarak kurulması. ”
Önceki modelin ayırt edici tasarım taze bir yorumuyla, yeni araç alan gelişmiş kullanımı ile birlikte şık ve çağdaş bir görünüme sahiptir. Yeni Sport henüz selefi, 4850mm de daha uzun sadece 62mm olduğunu, daha fazla manevra ve park kolaylığı getirerek, diğer 7 koltuklu SUV ve en E segmenti sedanların daha kısadır. Ancak, daha uzun dingil mesafesi (178mm artış) büyük oda ve arka yolcular için geliştirilmiş erişim sağlar.
Ön ve arkada kısa çıkıntılar, artı ek genişliği (+55 mm) yeni araç daha modern bir duruş verir.
Onun ‘hızlı’ cam açısı, akıcı ve yuvarlak profili ve düşük, dinamik eğimli tavan çizgisi ile yeni Range Rover Sport giden araç (Cd 0.34) daha aerodinamik yüzde 8’dir. Yeni Spor, temel ve model için model 45kg ağırlığındadır olduğu tüm yeni Range Rover daha 149mm kısa ve 55mm düşüktür.
Bu Range Rover ve hisse kardeş araç, yüzde 75 benzersiz parçaları tüm yeni Range Rover Sport faydaları, doğrudan yeni Spor görünüyor ve hissediyor şekilde etkileyen hangi önemli sayıda bazı ortak birlikte gelişmiş iken.
, – 20 -, 21 – kişiselleştirme maksimize etmek için, müşterileri ile 19. arasında değişen jant tasarımları bir seçim teklif edilecek ve tüm Range Rover modelleri arasında ilk kez şimdi ikonik “Viper Yuvası” tekerlek tasarımı dahil, çapı 22-inç .
Yeteneği bir SUV yeteneklerini en geniş kapsamlı
Yeni Range Rover Sport geliştirilmiş sürüş ve arıtma ile tamamlanmaktadır daha bağlı ve çevik yol tutuşu ile büyük ölçüde, sürüş dinamikleri-yolda geliştirilmiş sunmak için tasarlandı. Hafif alüminyum süspansiyon arkada ön ve gelişmiş bir multi-link düzeni de geniş aralıklı çift lades kemiği ile, tam bağımsızdır.
Tekerlek-seyahat (260mm ön ve 272mm arka) sınıfının lideri ve en zorlu koşulları ile başa çıkmak için 546mm olağanüstü tekerlek eklemlenme sağlar. Maksimum yerden yükseklik 278mm (+51 mm) artmış ve yeni nesil çığır açan Terrain Response ® 2 sistemi otomatik olarak en uygun arazi programı seçerken yükseltilmiş havalı süspansiyon sistemi otomatik olarak, iki sürüş yüksekliği arasında değişir.
Beşinci nesil havalı süspansiyon standart off-road yüksekliği düşük ayarda ‘erişim yüksekliği’ (kolay giriş ve çıkış için 50mm de düşük şimdi 10mm) arası, düzenli hareket 115mm kadar sağlar. Bir otomatik uzatma, sensörler ve elle seçilmiş uzantısı tarafından tetiklenen, 185mm toplam hareket aralığı vererek, 35mm tarafından Sport yükseltmek hem de.
Yeni +35 mm ara ayarı ile yeniden tasarlanmış havalı süspansiyon sistemi, hangi uzun arazi değerlidir önce off-road modu mümkün olandan çok daha yüksek hızlarda (80km / 50km / h saat kadar) mevcut kalması anlamına gelir , rutted toprak yollar.
All-yeni, elektrikli hidrolik direksiyon daha hafif, daha direkt direksiyon hissi ile karakterizedir. Iki tam zamanlı 4WD sistemi bir seçim teklif edilecektir. Bir sistem en zorlu off-road bir ön-arka 50/50 oranında varsayılan tork split koşulları ve yüzde 100 kilitleme özelliği için düşük aralık seçeneği ile iki vitesli transfer kutusu sağlar.
Alternatif sistem 18kg daha hafif olan ve otomatik olarak tüm koşullarda mükemmel çekiş sunmak için çekiş kontrol sistemleri ile birlikte çalışan, çoğu kavrama ile aks tork dağıtan bir Torsen diferansiyel, tek vitesli transfer kutusu bulunmaktadır. Varsayılan ön-arka tork 42 / bölünmesi yüzde 58 optimum sürüş dinamikleri için bir arkadan çekişli önyargı sağlamak için tasarlanmıştır.
Motor Sistemleri: lansmanı dört motor seçenekleri, yeni Hybrid ile takip
İki kompresörlü benzinli motor (5.0 litre 510ps V8 ve yeni 3.0-litre V6 340PS) ve iki dizel motor (3.0 litre 258PS TDV6 ve 292PS SDV6 – lansmanında, tüm yeni Range Rover Sport müşterilerinin dört motor seçeneğine sahip olacak ). Line-up motor yüksek performanslı 4.4 litre 339PS SDV8 dizel versiyonunun eklenmesi ile bu yıl daha sonra genişletilmiş olacaktır. Buna ek olarak, yenilikçi, yüksek verimli dizel hibrid modeli 2014 yılında teslim için bu yıl sonra sipariş için hazır olacaktır.
Modeline göre – – Seride, alt-5.0 saniye 0-60mph çizgi başlangıç, ivme kez yakıt tüketimini yüzde 24 kadar tarafından kesilmiş ise ve CO2 emisyonları 194g/km gibi düşük başlar. Yeni Range Rover Sport Tüm benzinli ve dizel motorlarda gelişmiş elektronik kontrollü ZF 8HP70 8 vitesli otomatik şanzıman ile eşleştirilmiş.
Yeni Range Rover Sport ağırlık azaltma önlemleri böyle bir dört silindirli motor olarak daha küçük, daha hafif enerji santralinin radyasyon için gelecek olasılığını açacaktır. Daha az 2000 kg arasında bir toplam ağırlığa sahip bir model, önceki hafif model 500 kg * üzerinde bir azalma.
Sürdürülebilirlik: sınıf withlightweight alüminyum yapımında ilk
Tüm yeni Range Rover Sport olağanüstü çeviklik ve sürüş dinamikleri katkıda sadece gelişmiş bir all-alüminyum gövde yapısı, özelliği kendi segmentinde ilk araç değil, aynı zamanda önemli ölçüde azaltılmış ağırlığı ve geliştirilmiş sürdürülebilirlik sunar.
Yüksek alkışlanan yeni Range Rover ile paralel olarak tasarlanan yeni model hafif alüminyum gövde yapısı, bir pres panel kombinasyonu, artı döküm, ekstrüzyon ve hadde alüminyum alaşımlı parçalar, yüklerin en fazla olduğu yerlerde böylece gücünü tam konsantre edilir kullanır. Aracın platformunun bir önceki modele nazaran daha yüzde 39 daha hafiftir.
2014 yılında, verimlilikte yeni Sport iyileştirme 169g/km CO2 emisyonu elde ultra verimli dizel Hibrid tanıtımı ile yeni bir seviyeye yükseltilecektir.
Serideki tüm modellere kadar yüzde 7’ye göre yakıt tüketimini artırır, gelişmiş bir akıllı Durdur / Başlat sistemi ile donatılmıştır.
İç: modern ve güçlü bir sportif karakteri ile lüks
Yeni Sport belirgin Range Rover Sport tasarım repliklerini, üstün detay ve işçilik ile bir iç sağlar.
Kendi segmentinde bir tasarım kriter, Sport’un iç mekanı stil eşsiz karışımı ve güçlü, zarif hatları, en kaliteli malzeme ve sportif karakteri fazladan bir çizgi ile sade lüks sunmaktadır. Iç içinde Güçlü, mimari formlar güzel kabini çevresinde önemli temas noktaları daha lüks yumuşak dokunuşlu yüzeyler ile çalıştırılan bir temiz, saf yüzey tarafından geliştirilmiştir.
Iç sportif ambiyans da daha küçük çaplı, daha kalın direksiyon simidi, dikey vites kolu, yüksek orta konsol, yapılandırılabilir ruh aydınlatma ve daha cömert koltuk yükseltileri yansıtılır. Spor Komutanlığı Sürüş Pozisyonu (CDP) güven ve Evoque benzer daha sportif oturma pozisyonu ile, Range Rover tarafından sunulan kontrol yüce duygusunu birleştirir.
İç ambalaj yolcular da daha geniş kabin istifade ederken, 24mm daha diz oda ile daha geniş bir arka kabin oluşturmak için optimize edilmiştir. Yeni, düzgünce üçüncü sıra entegre, ara sıra 5 +2 koltuk belirtilebilir. Bu güç koltuklar bagaj hacminden kaybı olmaksızın düz bir zemin bırakmak ve 50/50 bölünmüş durumdalar.
Teknoloji: müşteri odaklı araç ve güvenlik özellikleri
Yeni Range Rover Sport, müşterilerinin yaşam tarzlarına mükemmel uyum nihai ‘uzlaşma’ araç olarak geliştirilmiştir. Bu direksiyonuna konfor, güven ve emniyetini artırmak için müşteri odaklı araç ve güvenlik teknolojisindeki son gelişmeler birleştirmek için tasarlandı.
Yeni Sport için yeni veya geliştirilmiş şasi teknolojileri sürekli değişken amortisörler (CVD) sahip Adaptif Dinamikler dahil, ve daha güçlü modelleri, Terrain Response adanmış bir Dinamik modu ® coşkulu on-road sürüş için 2 sistem. Bu sistem iki kanallı Dinamik Tepki aktif yalın kontrolü, Dinamik Aktif Arka Kilit Diferansiyel ve, viraj savrulma azaltılması sırasında dış tekerleğe tork aktaran Frenleme tarafından Tork Vektör ile birleştirilmiştir.
Yeni Range Rover Sport müşterilerine sorunsuz, araç, iş ve aile yaşamlarına bağlı kalmak sağlayan kapsamlı bir bağlantı paketi sunuyor. Teknolojisi sürücünün kendi akıllı telefonunuzda yüklü bir App aracılığıyla aracın durumunu kontrol etmenizi sağlar ve aynı zamanda sağlar ‘araba’ Bağlantı Böyle Çalıntı Araç Takip, Acil Çağrı ve Land Rover gibi destek özellikleri Çağrı Yrd. Yolcular internet kullanımı ve akıllı telefonlar veya tablet için en iyi veri bağlantısı elde böylece Nihayet, yüksek bant genişliği Wi-Fi Hotspot araca monte edilebilir.
Yeni, opsiyonel renkli Head-Up Display üstün netlik ve kontrast için lazer teknolojisini kullanarak, yoldan uzağa bakmak gerek sürücü olmadan önemli araç ve navigasyon verilerini sunmaktadır.
Lane Departure Warning, Trafik İşareti Tanıma ve Otomatik Uzun Far Hazırlık: yeni model geliştirilmiş sürücü farkındalık sağlamasına yardımcı üç sürücü yardım özellikleri destekleyen bir dijital kamera sistemi tanıttı. Spor bir başka eşsiz yenilik su ile sürüş yaparken, Spor maksimum sığ derinlik 850mm için önceki modele kıyasla 150mm artmıştır artık sürücü için yararlı daha yaptı ‘derinlik’ bilgi sağlayan yeni Wade Algılama ™ özelliğidir.
Sonuç
Tüm yeni Range Rover Sport, onun oldukça gelişmiş çok yönlülük ile, satış tarihinden 380.000 adedi aşan hızla 2005 yılında başlatılmasından sonra Land Rover’ın en popüler modellerinden biri oldu selefi, olağanüstü başarısı devam mahkumdur.
Tasarlanan ve İngiltere’de Land Rover geliştirme merkezlerinde mühendislik, yeni model Solihull, İngiltere de bir state-of-the-art düşük enerji üretim tesisi olarak üretilmiş olacaktır.
2013 yılının üçüncü çeyreğinde satışa çıkacak olan yeni Range Rover Sport nihayetinde dünya çapında 169 pazarlarda sunulacak. Çoğu pazarlarda müşterilerine dört donanım seviyeleri bir seçim (S, SE, HSE ve Otobiyografi) teklif, artı HSE ve Otobiyografi yeni ‘Dinamik’ sürümleri olacak. Renkler, yüzeyler ve ayrıntıları kapsamlı bir seçim müşterilerin nihai ısmarlama SUV yaratmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz