Volkswagen Grubu Baş Tasarımcısı Walter de Silva, Audi Concept Design Studio ve dünyanın en prestijli dekorasyon markalarından Poltrona Frau işbirliğinde tasarlanan koltuk havada asılı görünümü ile markanın ultra hafiflik teknolojisine vurgu yapıyor

Almanca’da “hava” anlamına gelen Luft olarak adlandırılan koltuğun gövdesi, tamamen alüminyumdan oluşuyor. Audi’nin ultra hafiflik felsefesiyle geliştirilen Luft’un oturma bölümü, alüminyumun verdiği hafiflik hissiyle, havada asılı hissi veriyor. Üst kalite Pelle Frau deriyle kaplanan koltuğun, kol dayama bölümü, gövdeyle birleşerek, koltuğa fonksiyonellik ve konfor katıyor.

Volkswagen Grubu Baş Tasarımcısı Walter de Silva ve Audi Concept Design Studio tarafından tasarlanan ve ünlü İtalyan dekorasyon firması Poltrona Frau tarafından üretilen Luft, el işçiliği ve yüksek teknolojinin buluşması amacıyla üretildi.

“Bu konsept projemizdeki amacımız, Poltrona Frau’nun eşssiz el işçiliği ve zanaatkarlığını, Audi Design’ın deneysel ve araştırmacı yaklaşımı ile buluşturmak ve bu iki felsefe arasında kusursuz bir denge bulmaktı” diye konuşan Walter de Silva, “ Bir sandalyeye baktığımda, gözüme takılan şey bir düzen ve disiplinin olması. Koltuk ise uzun bir günün sonunda rahatlamamı sağlamalı” dedi.

Audi Design Concept Studio’dan Simona Falcinella da “Luft, alüminyumun teknolojik, soğuk duygusunu, derinin sıcaklığı ile buluşturuyor” diye konuştu.

Audi_Luft

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz