Skoda, Orta Avrupa’daki en büyük 500 üretici firma içindeki birinciliğini sağlamlaştırdı. 2012’de 10,4 milyar Euro’luk ciroya ulaşan Çek üretici, arka arkaya üçüncü kere “Avrupa’nın en yüksek kârlı üretici firması” ünvanına sahip oldu.
Üstün teknolojisi, sağlamlığı ve kalitesi ile ön plana çıkan Çek üretici Skoda, Deloitte’un “Orta Avrupa’nın En İyi 500’ü” raporuna göre, yine birinci sırada yer aldı. Arka arkaya üçüncü kere “Orta Avrupa’nın en büyük üretici firması” ünvanını kazanan Skoda, başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu.
Denetim, danışmanlık, vergi, kurumsal finansman ve kurumsal risk disiplinlerini bir araya getiren uluslararası profesyonel hizmet firması olan Deloitte tarafından yapılan “Avrupa’nın En İyi 500’ü”, Orta Avrupa ekonomisiyle ilgili olarak türünün en geniş kapsamlı çalışması olarak dikkat çekiyor. Deloitte’un yedinci kez yaptığı bu çalışmada toplam 18 ülkenden firmalar yer alırken araştırma sonuçlarına göre Skoda, liderliği sürüyor.
Çek üretici, geniş hacimli bir üretici olarak bu konumunu giderek güçlendirirken, satış ve teslimat rakamlarını da artırıyor. 2012’de 10,4 milyar Euro’luk cirosu ile Orta Avrupa’nın en yüksek kârlı üreticisi firması olan Çek üretici, geçen yıl, 2011’e göre yüzde 6,8 artışla 939 bin 200 araç teslim ederek yeni bir satış rekoruna ulaştı ve işletme kârını toplam 712 milyon Euro’ya taşıdı.
Sıralamada, firmaların 2012 satış rakamlarını temel alınırken, en iyi 500 içinde, toplam 84 adet Çek firmasının yer alması dikkat çekti. Skoda ürün gamı, her biri kendi segmentinde iddialı, Citigo, Fabia, Roomster, Rapid, Yeti, Octavia ve Superb olmak üzere 7 ana model ve bu modellerin farklı tüketici gruplarına hitap eden alt versiyonları ile oldukça geniş bir tüketici kitlesine hitap ediyor. Avrupa’nın saygın otomobil üreticilerinden biri kabul edilen Skoda, 118 yıllık geçmişi ile dünyanın en köklü otomobil üreticileri arasında yer alıyor.

Skoda_Uretim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz