Dünyanın en popüler klasik otomobil yarışlarından biri olan İngiltere’deki Goodwood Festival of Speed Yarışı, Audi’nin efsanevi modellerine de ev sahipliği yaptı.

Audi Tradition modellerinin yer aldığı yarışlarda en çok ilgiyi ünlü Pink Floyd Grubu’nun bateristi Nick Wood’un kullandığı 1939 model yarış otomobili Auto Union Type D gördü.

İngiltere’de 1933 yılından bu yana düzenlenen ve dünyanın en popüler otomobil yarış festivallerinden biri olan Goodwood Festival of Speed, her yıl efsanevi klasik yarış otomobillerine ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 26-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenen yarışlara, Audi’nin efsanevi modelleri de katıldı. Audi Tradition Takımı bünyesinde yarışlara katılan otomobil ve motosikletler, büyük ilgi gördü.

 

Modellerden en çok ilgiyi, 1939 yılında üretilen ve Audi ile birlikte Horsch, DKW ve Wanderer markalarının oluşturduğu Auto Union’un, Type D Twincharger model yarış otomobili gördü. Ünlü İngiliz Rock Grubu Pink Floyd’un bateristi Nick Wood tarafından kullanılan 76 yaşındaki otomobil, performansıyla göz doldurdu. 485 HP’lik motoru bulunan otomobil, 1939 yılında Fransız ve Yugoslavya Grand Prix’lerinden zaferle ayrılmıştı. 12 silindirli otomobil, saatte 330 kilometre hız yapabiliyor. Audi Tradition’a göre, dünyaca orijinal halde sadece 5 Auto Union Type D Twincharger bulunuyor.

 

Audi Tradition, yarışlara motosiklet kategorisinde, 250 cc’lik 1950 model NSU Sportmax ve 1930 yılında Nürburing’de Grand Prix kazanan NSU SS 500 Supersport ile de katıldı. NSU ve Auto Union, 1969’da birleşmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz