Brisa’nın yenilikçi teknolojilerle hizmet sunan lastik kaplama markası Bandag, 60. kuruluş yılını kutluyor. Bridgestone çatısı altında 6 kıtada lastik kaplama hizmetleriyle liderliği üstlenen Bandag, 60. yılında “Daha İyisi için..” sloganı ve yeni bir logo ile dünya çapında bilinirliğini artırmaya hazırlanıyor. Bugün Türkiye yeni lastik pazarının dörtte biri kadar olan lastik kaplama hizmetinin yaygınlaşmasını hedefleyen Brisa da Bandag ile daha iyisini üretmek ve sunmak üzere çalışmalarına hız veriyor.

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa’nın lastik kaplama markası Bandag, 60’ıncı yılını “Daha İyisi için…” sloganı ve yeni logosuyla kutluyor. Bridgestone çatısı altında 6 kıtada faaliyetlerini sürdüren markanın Türkiye operasyonları Brisa tarafından yürütülüyor. Bridgestone ve Brisa, Bandag’ın 60. yılı kapsamında lastik kaplama ile elde edilen çevresel ve ekonomik faydaya dair bilinci ve farkındalığı artırmaya odaklanıyor.

Bandag’ın 60. yılında lastik kaplama segmentini canlandırmak ve müşterileri için yenilikçi ve sürdürülebilir bir iş çözümü olarak sektördeki varlığını güçlendirmek üzere faaliyetlerine hız verdiğini ifade eden Brisa Ticari Ürünler Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Egemen Atış “Lastik kaplama sektörünün gelişmesi için en önemli unsur kalite. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz önemli Ar-Ge ve üretim çalışmaları, yüksek kalite standartları ve uygun maliyetli çözümlerle ürün ömrünü uzatıyor, müşterilerimizin giderek daha rekabetçi hale gelen bir pazarda en iyi fiyat-fayda dengesini elde etmelerine yardımcı oluyoruz. Öte yandan Bandag’ın lastik kaplama hizmeti sayesinde yeni bir lastik üretmek için gereken 83 litrelik petrole kıyasla sadece 26 litre kullanılıyor. Bunun gibi pek çok önemli çevresel avantajı ile Bandag hizmetleri sayesinde dünyamız için de önemli bir değer sunuyoruz. Bandag, 1957 yılından bu yana dünya çapında 300 milyon lastiği atık olmaktan kurtardı ve 15 milyar litre petrol tasarrufu sağladı. Türkiye pazarında ise ticari lastik müşterilerinin kaplama kullanım yüzdesi %25’e ulaşırken, kaplanan her 3 lastikten biri Brisa’nın imzasını taşıyor. Bandag ile bu değeri artırma gayesindeyiz ve yeni kurumsal kimliğimizin de işaret ettiği üzere pazara daha iyisini sunmak için üretim sözü veriyoruz. Tüm müşterilerimizin yolculuklarının emniyetli, verimli ve çevreci bir şekilde devam etmesi için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Brisa, 2016 yılında tümü ECE R109 belgesine sahip iş ortaklarıyla, 125.000’den fazla otobüs ve kamyon lastiği, 2.200 iş makinesi lastiği kapladı. Brisa’nın 2016 yılında başlattığı Shearography teknolojisi de bu alandaki hizmetlerinin zenginleşmesini sağlıyor. Bu yeni nesil teknoloji lastiklerin kaplanmaya uygun olup olmadıkları tıraşlamaya gerek kalmadan saptıyor, böylece lastiklerin ömür planlaması en doğru şekilde yapılıyor. Bandag, 60. yılında sunduğu bu değeri zenginleştirmeye ve yaygınlaştırmaya odaklanıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz