• BMW 2 Serisi Cabrio dünya prömiyeri.
• Yeni BMW X6 dünya prömiyeri.
• BMW 2 Serisi Active Tourer Fransa prömiyeri.
• BMW 5 Serisi için geliştirilen yeni nesil motorlar
• BMW Concept X5 eDrive; yenilikçi hibrid teknolojisi ve akıllı dört çeker
• BMW 7 Serisi Individual Final Edition.
• BMW i8 Fransa prömiyeri.
• BMW ConnectedDrive yenilikleri
2014 Paris Otomobil Fuarı, BMW 2 Serisi Cabrio, yeni BMW X6 olmak üzere iki yeni modelin dünya prömiyerine ev sahipliği yapıyor.

Fuar’da aynı zamanda BMW 5 Serisi için üretilen yeni dört silindirli dizel motorlar, BMW 7 Serisi lüks Sedan otomobilin özel olarak tasarlanan bir versiyonu ve BMW ConnectedDrive yenilikleri de sergilenecek. Paris bununla birlikte BMW 2 Serisi Active Tourer modelinin ve doğuştan elektrikli BMW i8 plug-in hibrid spor otomobilinin Fransa prömiyerlerine ev sahipliği yapacak.

BMW 2 Serisi Cabrio’nun dünya prömiyeri.

Dünya prömiyeri 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda yapılan, BMW 2 Serisi Cabrio’nun öne çıkan özellikleri arasında sportif, şık çizgiler, cabrio sürüş deneyimi ve diğer premium kompakt segmentteki rakiplerini geride bırakmasını sağlayan dinamik özellikleri yer alıyor. Dört kişilik otomobil, BMW 1 Serisi Cabrio modelinin halefi ve bu sınıftaki en başarılı premium otomobilin güçlü özelliklerini daha da ileri taşıyor. Dikkat çeken, zarif tasarımı ve üstü açık durumdayken otomobilin “tekne güvertesi” görünümünü ön plana çıkaran düşük bel çizgisi, ayrıcalıklı bir görünümü üstü açık sürüş keyfiyle birleştiriyor.

Elektrikle çalıştırılan soft top akustik konforu optimize ediyor ve 50 km/sa hızla giderken 20 saniye içerisinde açılıp kapatılabiliyor. Gövde yapısının etkileyici burulma mukavemeti ve daha da geliştirilen yürüyen aksam teknolojisi çeviklikte fark edilebilir artış sağlarken, yeni motor serisi, geliştirilmiş spor becerileri olağanüstü verimlilik ile birleştiriyor.

BMW 2 Serisi Cabrio, BMW ConnectedDrive’da tasarlanmış yeni bir özellik ile navigasyon verilerinin yerleşik SIM kartı aracılığıyla “havadan” güncellenmesini sağlayan yeni nesil Professional navigasyon sistemi sunan tek model olarak ön plana çıkıyor.

Yeni BMW X6’nın dünya prömiyeri.
BMW X6 modelinin yeni versiyonu daha da belirgin atletik tasarım detayları, üstün performansı, lüks iç tasarımı ve yenilikçi donanım özellikleri ile hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. Standart donanımları bir önceki modelin de ötesine geçerek, bi-xenon farlar, 19-inç hafif alaşım jantlar, otomatik bagaj açma özelliği, sekiz ileri Steptronic spor şanzıman, deri döşemeler, çift bölgeli klima ve BMW ConnectedDrive özelliği olan Sürüş Asistanı’nı içeriyor. Spor Aktivite Coupe modelinin ayrıcalıklı stiline aynı zamanda M Sport paket, Design Pure Extravagance opsiyonu ve BMW Individual tarafından sunulan modele özgü özellikler sayesinde daha da fazla derinlik verilebiliyor.

Yeni BMW X6 modeli, lansmandan itibaren BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip üç adet güçlü ve verimli motor ile sunulacak. Tüm modellerde standart olarak BMW xDrive akıllı dört çeker sistemi yer alıyor. X6 otomobillerinin dinamiklerini veya konforunu arttırmak isteyen müşteriler aynı zamanda isteğe bağlı Dynamic adaptif süspansiyon paketi, Comfort adaptif süspansiyon paketi veya Dinamik Amortisör Kontrolü, arka aks için hava süspansiyonu, Dinamik Performans Kontrolü ve Dinamik Sürüş aktif yana yatma dengeleyici özelliklerine sahip Professional süspansiyon paketini tercih edebilir.

BMW 2 Serisi Active Tourer Fransa prömiyeri.
BMW 2 Serisi Active Tourer premium kompakt sınıfa ferahlık, konfor, BMW dinamizmi ve şıklığını kazandırıyor. Fransa’da ilk kez tanıtılacak olan yeni model, kompakt boyutlara sahip (uzunluk: 4,342 milimetre, genişlik: 1,800 milimetre, yükseklik: 1,555 milimetre) fakat aynı zamanda yükseltilmiş oturma pozisyonu, değişken arka koltuk sırası ve geniş bir bagaj (468–1,510 litre) içeriyor.

Ferahlık ve işlevsellik açısından en yüksek standartları karşılamak üzere, BMW 2 Serisi Active Tourer en ileri teknolojiyle donatılmış önden çekiş sistemine sahip. Üç veya dört silindirli motorlar sürüş keyfi ve BMW otomobillere hak ettikleri ünü sağlayan verimlilik düzeyleri sunuyor.

BMW 5 Serisi için geliştirilen yeni nesil motorlar, segmentinde yeni verimlilik standartlarını belirliyor.

Yeni nesil dört silindirli dizel motorların tanıtımı ile, BMW 5 Serisi Sedan ve BMW 5 Serisi Touring modelleri kendi segmentlerindeki önderliklerini verimlilik açısından daha da ileri taşıyor. BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip yeni 2.0 litrelik motorlar hem yeni BMW 518d hem de yeni BMW 520d modellerinin güç çıkışını 5 kW daha artırıyor. Aynı zamanda, yakıt tüketimi ve CO2 emisyon düzeyi AB test döngüsünde 100 kilometrede 0,4 litre ve kilometre başına 10 gram oranında düşüyor. Örneğin, opsiyonel sekiz ileri Steptronic şanzıman ile donatılmış yeni BMW 520d Sedan modeli 100 kilometrede sadece 4,5 – 4,1 litre yakıt tüketim değerlerine sahip (CO2 emisyonu: 119–109 g/km; lastik formatına göre değişiklik gösterebilir).

BMW Concept X5 eDrive; yenilikçi hibrid teknolojisini akıllı dört çeker ile birleştiriyor.

BMW Concept X5 eDrive, Spor Aktivite Aracının yakıt tüketim değerlerini ve emisyon düzeylerini daha da azaltıyor. Otomobil xDrive akıllı dört çeker sistemi sayesinde geleneksel sürüş keyfini, lüks tasarım detayları ve plug-in hibrid sürüş konsepti ile birleştiriyor. Plug-in hibrid sürüş konsepti aynı zamanda sürücülere BMW’nin sportif becerilerini, 120 km/s hıza kadar tamamen elektrikle sürüş özelliğini ve AB test döngüsüne göre 100 kilometrede 3,8 litrenin altında ortalama yakıt tüketimi sunuyor. Bu şekilde Concept X5 eDrive, BMW EfficientDynamics geliştirme stratejisinin verimliliğini de örneklendiriyor. BMW Concept X5 eDrive sürüş sistemi BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahip dört silindirli benzinli motor ve elektrik motoru içeriyor. Konsept otomobilin lityum-iyon bataryası hızlıca ve emniyetli bir şekilde evdeki herhangi bir elektrik prizi ile veya BMW i Wallbox ile şarj edilebiliyor.

BMW 7 Serisi Individual Final Edition, Fransız pazarına ayrıcalık kazandırıyor.

BMW Individual tarafından sunulan kaliteli seçenekler ile, Fransız pazarı için özel olarak tasarlanan BMW 7 Serisi Individual Final Edition lüks sedan segmentinde yepyeni bir ayrıcalık ölçütü oluşturuyor. Özel model tarafından sunulan ekstra özellikler BMW Individual renk seçenekleri ile uyumlu bir şekilde birleştirilmiş iç tasarım özelliklerini kapsıyor. BMW Individual ince taneli Merino deri döşeme ile kontrast renklerdeki fitiller, BMW Individual Alcantara tavan astarı ve parlak BMW Individual Piyano Siyahı iç kaplama seçenekleri otomobilin içerisinde olağanüstü şık bir iç tasarım ve lüks hissi sağlıyor.

Geleceğin spor otomobili ve lazer farlar ile üretilen ilk seri üretim modeli BMW i8’in Fransa prömiyeri.

Bir dizi öncü teknolojik özellikler BMW i8 modelinde bir araya gelerek, otomobile “geleceğin spor otomobili” niteliği kazandırıyor. i8’in çığır açan tasarımı karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) ve alüminyum yürüyen aksam, yüksek gerilimli batarya, süspansiyon bileşenleri ve darbe ve yapıya yönelik işlevleri bir araya getiren BMW i için geliştirilmiş LifeDrive araç mimarisine dayanıyor. BMW Group’un ilk plug-in hibrid modeline güç veren sürüş sistemi, BMW TwinPower Turbo teknolojisini BMW eDrive teknolojisi ile birleştirerek güçlü spor otomobillere özgü performans özelliklerini yakıt tasarrufu ve küçük otomobillerin emisyon düzeyleriyle birleştiriyor.

i8 paketi aynı zamanda BMW ConnectedDrive tarafından BMW i modelleri için özel olarak geliştirilen mobilite hizmetleri ve yenilikçi 360° ELEKTRİKLİ hizmetlerini içeriyor. Bunlara ek olarak, BMW i8 modeli lazer far seçeneği ile birlikte sipariş edilebilen dünyanın ilk seri üretim otomobili.

BMW ConnectedDrive yenilikleri arasında havadan navigasyon veri güncellemesi, LTE teknolojisi ve BMW i8 ile akıllı saatler arasında veri alışverişi sağlayan BMW i Remote uygulaması yer alıyor.

BMW ConnectedDrive serisi şimdi yeni fonksiyonlar ve teknolojiler içerecek şekilde geliştirildi ve akıllı bağlantı özelliğini çok daha kolay hale getiriyor. Örneğin, son nesil Professional Navigasyon sistemi artık havadan harita verilerinin güncellenmesine izin veriyor. Haritalar cep telefonu bağlantısı ile, kullanıcının herhangi ücret ödemesine gerek kalmadan, otomobile yerleştirilen SIM kart sayesinde güncelleniyor. Bu ve diğer BMW ConnectedDrive fonksiyonları için çok hızlı ve güvenilir veri transferini sağlamak üzere, BMW modellerine yerleştirilmiş olan SIM kartı gelecekte LTE (Uzun Dönemli Evrim) yüksek hızlı veri akışı standardını da karşılayacak.

BMW i Remote uygulaması özel olarak sürücüler ve elektrik ile çalıştırılan otomobilleri arasında kolay veri alışverişini sağlamak üzere geliştirilmiş. Uygulama herhangi bir akıllı telefon veya akıllı saat ile özel ara yüzler yardımıyla kullanılabiliyor. 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda BMW i8 plug-in hibrid spor otomobil ile Samsung GALAXY Gear akıllı saat arasında veri transferi sağlamak için tasarlanan BMW i Remote uygulama bağlantısının da tanıtımı gerçekleştirilecek. Bu özellik BMW i8 sürücülerinin, otomobillerinin durumuna yönelik tüm önemli bilgilere saatlerinden erişmelerini, navigasyon verileri ve adresleri dahil bilgilerin aktarılmasını ve otomobilin iç sıcaklığını düzenleme özelliğinin uzaktan aktif hale getirilmesini sağlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz