Her motorlu araç sahibinin ödemekle yükümlü olduğu MTV (Motorlu Taşıtla Vergisi) ödemesi 1 Temmuz tarihi itibariyle başladı ve 31 Temmuz’a kadar devam edecek.  Her yıl Ocak ve Temmuz ayında iki seferde ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ikinci ve son taksitinin Temmuz sonuna kadar ödenmesi gerekiyor.

Devletin belirlediği şekilde, araç vergisi ödeme işlemleri Ocak ve Temmuz aylarında iki taksitle yapılmakta. Buna rağmen artan MTV borçlarını ödemek için kimi zaman iki taksit araç sahipleri için yeterli olmuyor. İki taksit size de yeterli gelmiyorsa ve borcunuzu daha uzun vadede ödemek istiyorsanız, Bonus’un MTV kampanyası ilginizi çekebilir. MTV borcunu Bonus ile ödeyenler kampanya kapsamında ücretsiz 3 taksit avantajı elde ediyor. Kampanyadan faydalanabilmek için bir Bonus kredi kartına sahip olmanız yeterli.

 

Kampanyadan faydalanmak isteyenler, Garanti Bankası kredi kartı ile Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’den, Garanti İnternet Şubesi’nden, Garanti Cep Şubesi’nden, garanti.com.tr’den, 444 0 333 Alo Garanti’den ve şubelerde bulunan online bankacılık kiosklarından, BonusFlaş’tan ödemelerini 3 taksit avantajını kullanarak yapabiliyor.

 

Ödemeyi yapmadan önce MTV borç tutarını öğrenmek gerekiyor. Motorlu Taşıtlar verginizi ödemeden önce borç tutarınızın ne kadar olduğunu öğrenmek için intvd.gib.gov.tr adresinden Motorlu Taşıtlar sorgulama sayfasına giderek MTV tutarınızı sorgulayabilirsiniz. Bonus kart sahipleri borç tutarlarını SMS ile sorgulamak istediklerinde “MTVSOR PLAKA NO” yazıp 3340’a göndererek hızlıca öğrenebiliyor. MTV borcunu SMS ile ödemek için ise “MTVÖDE KART SON 6 HANE PLAKA NO” yazıp 3340’a gönderebiliyor.

 

Sorgulama yapılıp borç tutarı öğrenildikten sonra, borca ödenmeyen her ay için faiz tutarı eklenmemesi açısından Motorlu Taşıtlar Vergisi borcunun 31 Temmuz’a kadar ödenmesinde fayda var.

 

Bonus’un sunduğu taksitli ödeme fırsatı sadece MTV kampanyası ile bitmiyor. Bonus’un kredi kartı işlem taksitlendirme özelliğiyle hızlı ve kolay bir şekilde peşin ödemek zorunda kaldığınız 50 TL ve üzerindeki peşin alışverişlerinizi hemen taksitlendirebiliyor ve ödemenizi çok daha uzun vadede yapabiliyorsunuz. İşlem taksitlendirme yapabilmek için işlem anında size SMS geldiyse, SMS ile hemen başvurabilir ya da işlemleriniz henüz ekstrelenmeden 444 0 333 Alo Garanti veya Garanti Şubeleri’nden başvurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz