KIA, 3-13 Mart 2016 tarihlerinde İsviçre’de gerçekleştirilecek olan 86. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yepyeni otomobilleriyle boy gösterecek.

KIA’nın ilk şarj edilebilir hibrit elektrikli otomobili Optima Plug-in Hybrid, düşük emisyonlu hibrit modeli Niro ve D-segmentindeki ilk tourer otomobili Optima Sportswagon dünya prömiyerini yapacak.
Yenilikçi tasarım, donanım ve teknolojiye sahip modelleriyle dünya otomobil pazarının en hızlı büyüyen markaları arasında bulunan KIA, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’na damgasını vurmaya hazırlanıyor. KIA, otomobil sektörünün en önemli fuarları arasında yer alan Cenevre Fuarı’nda geleceğin teknolojisine sahip olan çevreci otomobillerini ve D-segmentindeki ilk tourer otomobilini tanıtacak.

KIA Optima Plug-in Hybrid

KIA’nın ilk şarj edilebilir hibrit elektrikli otomobili Optima Plug-in Hybrid, fuarın gözde modelleri arasında yer alacak. KIA’nın D segmenti Optima serisine ve ayrıca şirketin artan düşük emisyonlu araç portföyüne çok önemli bir ilave olacak model, 2016 yılının dördüncü çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak.

Tamamen yeni bir model olan KIA Optima Plug-in Hybrid, önceki Optima Hybrid modellerine kıyasla daha fazla pil kapasitesi ve daha uzun tamamen elektrikli sürüş mesafesi sunuyor. Yeni model sürücülerin güç için 2,0 litre GDO direkt benzin enjeksiyonlu motora ihtiyaç duymadan önce sıfır emisyonla ve sadece elektrik gücüyle 54 kilometreye kadar yol kat edebilmesini sağlıyor. KIA Optima Plug-in Hybrid’in sadece 37 g/km kombine CO2 emisyon değeri hedefi var. Bu hedef çevre dostu olmakla birlikte toplam maliyeti de azaltıyor.

KIA’nın kendi başına 156 ps ve 189 Nm değerlerine sahip, verimli 2,0 litre “Nu” dört silindirli GDI motoru, elektrikli motor ile bağlantılı şekilde çalışıyor ve böylece pilin şarjı bittiğinde otomobil, şarj koruma modunda çalıştırılabiliyor. Aerodinamik verimliliği daha da artıran bir takım geliştirmelere sahip olan Optima Plug-in Hybrid’in bir KIA otomobili olduğu etkileyici tasarımından kolayca anlaşılabiliyor.

 

Yeni KIA Niro

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Avrupa piyasasına tanıtılacak düşük emisyonlu hibrit crossover modeli Yeni KIA Niro, KIA’nın ilk özel çevreci otomobil platformu olma özelliğini taşıyor.

Yeni KIA Niro, geniş bir crossover otomobilin kullanışlılığı ve görsel cazibesini, gelişmiş bir hibrit güç aktarımı sisteminin yüksek yakıt verimliliği ile birlikte sunuyor. Tepeden tırnağa özel bir hibrit araç olarak geliştirilmiş olan çekici ve modern tasarımı, aracı geleneksel tasarımlara sahip hibrit rakiplerinin arasında öne çıkarıyor.

Yeni KIA Niro’nun mevcut KIA modellerinden farklı şekilde geliştirilen yepyeni platformu, özel bir dizi çevreye duyarlı teknolojiler ve yeni nesil güç aktarım sistemleri ile birlikte tasarlandı. KIA Niro’nun 1,6 litre GDI direkt benzin enjeksiyonlu motoru, lityum-iron polimer pil takımı, 32 kW elektrikli motor ve altı kademeli çift debriyajlı vitesten oluşan hibrit güç aktarımı sistemi, 89 g/km CO2 emisyonu hedeflenerek geliştirildi.
KIA Optima Sportswagon

KIA yepyeni Optima Sportswagon’ı da Cenevre Otomobil Fuarı’nda global çapta görücüye çıkarıyor. KIA’nın tasarım odaklı dönüşümünü harekete geçiren model olarak anılan Optima, yeni nesil bir değişim yaşıyor.

KIA Optima Sportswagon, yüksek güçlü GT modeli de dahil olmak üzere, verimli ve esneklik sağlayan benzinli ve dizel motor seçenekleriyle sunulacak. Yolcu emniyeti, konforu ve keyfini en üst düzeye taşıyacak bir dizi yenilikçi emniyet desteği ve bilgi-eğlence özellikleriyle donatılan Optima Sportswagon, KIA’nın en son modellerini tanımlayan keskin çizgilere ve yumuşak hatlara sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Optima sedanı D-segmentinin en yenilikçi otomobillerinden biri yapan teknolojiler, Optima Sportswagon’da da gelişmiş olarak yer alıyor. Sürüş deneyimini ve konforu artıran birçok yenilik barındıran KIA Optima Sportswagon, Avrupa’da 2016’nın 4. çeyreğinde satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz