Citroen, bugünün müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek adına Citroen C4 Cactus’ü yarattı.

 

Her açıdan hızla değişen dünyada otomobil kullanıcıları ve onların beklentileri de sürekli değişim gösteriyor. İşte böyle bir dönemde Citroen, bugünün müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek adına Citroen C4 Cactus’ü yarattı. C4 Cactus rekabetin en yoğun olduğu C ve B Crossover segmentlerinin tam ortasında konumlanan, fonksiyonelliği ve çekiciliği birleştiren eşsiz tasarım anlayışı ile ayrı bir yerde duruyor.  Daha fazla tasarım ve daha fazla konforu kullanışlı teknolojiler ile bir araya getirerek akılcı bütçelerde otomobil severlere sunmayı hedefleyen Citroen C4 Cactus, 54.900 TL’lik rekabetçi fiyatı ile Türkiye yollarında.

Citroen C4 Cactus detaylı tanıtım videosunu izlemek için tıklayın >>>>

Yeni  dünya düzenini temsil eden C4 Cactus’ün benzeri olmayan bazı özellikleri şöyle:

İlk defa CITROËN tarafından geliştirilen ve isim hakkı alınan, aracı şehir içinde oluşabilecek ufak darbelerden koruyan hem estetik hem de fonksiyonel içi hava dolu kapsüller: Airbump®

Sürüş ve konfor fonksiyonlarının tek ekrandan yönetildiği 7’’ dokunmatik tablet ekran

Kanepe görünümünde geniş ve rahat ön koltuklar

Dünyada ilk kez yapılan bir uygulamayla tavana yerleştirilen yolcu hava yastığı sayesinde daha geniş oturma ve ön torpido alanı (Airbag in Roof teknolojisi)

İç kabinin aydınlık olmasını ve aynı zamanda sıcak ve soğuk dengesini sağlayan UV ışınlarına karşı yüksek korumalı panoramik cam tavan

 

Citroen C4 Cactus: Daha fazla tasarım…

Citroen C4 Cactus akılda kalan ve kolay fark edilir kendine has bir tasarıma sahip, tüm özel otomobillerin kendi zamanlarında bıraktıkları iz gibi.

İçerisinde birçok yeniliği barındıran tasarım:

Citroen C4 Cactus: Agresif köşeleri olmayan akıcı çizgiler,

Citroen’nin teknolojik imzası olan LED gündüz farları ve Airbump içine yerleştirilmiş farlar

Tasarım ve fonksiyonelliği bir araya getiren donanımlar: Airbumpları, tavan barları, iç mekanın aydınlık olmasını sağlayan izolasyonlu panoramik cam tavan

[envira-gallery id=”7469″]

Airbump®:  Bir Citroen ayrıcalığı…

Airbump®, dizayn ve fonksiyonelliğin bir arada oluşunun en son ifadesi. Citroen Cactus’ü çepe çevre kaplayan Airbump®, ön-arka tamponlar ve kapılarda yer alıyor.

Çikolata rengi, koyu gri, kum gri, siyah  olmak üzere dört farklı renkte sunulan Airbump® :   Yumuşak deri ile kaplı olan bu hava kapsülleri amortisör görevi görerek, otomobili dışarıdan gelecek ufak darbelere karşı koruyor. Airbump’da kullanılan TPU (termoplastik polüretan), adlı özel malzeme renk atmama özelliği de taşıyor. Tüm zorlu kullanım testlerinden geçen Airbump® lar özel bir bakıma ihtiyaçlarıı olmadığı gibi aracın bakım ve onarım maliyetlerinin de düşmesine katkıda bulunuyor. Bu çekici, pratik buluş şehir içi sürüşünü daha rahatlatıcı bir tecrübeye dönüştürüyor.

Citroen C4 Cactus’ün ölçüleri, tasarım, konfor ve iç mekan kazançları için optimize edildi. Araç; 2.60m’lik dingil mesafesi, 4.16m’lik uzunluğu ve 1.73m genişliği ile rahat bir iç mekan sunuyor. Kompakt hatchback ölçülerine sahip C4 Cactus’ün yüksekliği ise 1.48m.

 

Citroen C4 Cactus: Daha fazla konfor…

Bir araçta konforu artırmanın ilk yolu sürücü ve yolcu yaşam alanlarını daha da genişletmekten geçer. Citroen C4 Cactus’te konforu artırmanın ilk yolu olarak sürücü ve yolcular için yaşam alanını genişletme felsefesine sadık kalınıyor. Citroen C4 Cactus’ün ön konsolundaki yatay çizgiler, yolcu tarafında daha çok saklama alanlarının sunulmasına yardımcı oluyor. Kullanımı kolay dijital göstergeler ise sürüş konforunu daha da artırıyor.

Ön yolcu hava yastığının tavana yerleştirilmesi (Airbag in roof teknolojisi) sayesinde ön torpido daha geniş bir kullanım alanına sahip oluyor. El işi, şık valizlerden esinlenerek tasarlanmış Top Box olarak adlandırılan bu torpido gözü yine şık valizlerden esinlenilerek tasarlanan kapı kollarıyla uyumlu bir bütünlük sergiliyor.

Kumanda düğmeleri, yerini 7 inçlik dokunmatik tablet ekrana bırakarak tüm araç fonksiyonlarının bir arada kontrol edilmesine olanak veriyor (klima, medya, navigasyon, telefon… )

ETG (Efficient Tronic Gearbox) şanzımanlı versiyonlarda, geleneksel vites topuzu yerine “Easy Push” sistemi yer alıyor.  Bu sistem orta bölümde bulunarak  “D,R,N” olarak kullanım kolaylığı sağlıyor ve aynı zamanda direksiyon simidi üzerindeki kulakçıklarla da manuel olarak kontrol edilebiliyor.

Geniş ön koltuklar da bu yeni mimari yaklaşımın bir ürünü; kanepe görünümlü tasarımı ile çok daha konforlu ve kullanıcı dostu bir dizayna sahip. Citroen C4 ile aynı dingil mesafesine sahip olan Citroen C4 Cactus, daha kompakt dış ölçülere karşın aynı iç mekan konforundan ödün vermiyor. C4 Cactus oldukça cömert olan 358 litrelik bagaj kapasitesine sahip.

 

Citroen C4 Cactus: Daha kullanışlı teknolojiler

Citroen’in DNA’sında bulunan yenilikçi teknoloji, C4 Cactus ile başka bir boyuta taşınıyor. Akılcı çözümlerle kullanım kolaylığı sağlayan teknolojik ekipmanlar, otomobilseverlerin hayatını kolaylaştırmak üzere tasarlandı. Standart olarak sunulan 7 inçlik dokunmatik tablet ekran, klima, müzik, navigasyon, telefon, interaktif araç rehberi, sürüşe yardımcı ekipmanlar gibi birçok fonksiyona erişim kolaylığı sağlıyor.  Ayrıca kabin içerisinde sürücüye yakın kısımda iki adet usb girişi ve bir adet 12 V priz girişi bulunuyor.

 

Citroen C4 Cactus: Sürüşe yardımcı ekipmanlar

Daha rahat bir sürüş için, Citroen C4 Cactus, sürücünün hayatını kolaylaştıracak bir dizi sürüşe yardımcı ekipmanlarla donatıldı:

Park yardım Sistemi; bu sistem park edilebilecek genişlikteki alanı hesaplayarak manevraları kendisi yapıyor ve park ediyor. Sürücünün tek yapması gereken gaz ve fren pedalını kontrol ve idare etmek.

Geri Görüş Kamerası; Dokunmatik tablet ekranda gözüken arka görüntü sayesinde park etmek daha da kolaylaşıyor.

Yokuş Kalkış Desteği; meyilli bir yolda durulduğunda aracı iki boyunca sabit tutar. Aracı %3 veya üzeri bir eğimde fren pedalı bırakıldığında geriye kaymadan kolayca yeniden hareket ettirilmesini sağlıyor.

Viraj aydınlatmalı sis farı; direksiyonun açısına göre sis farları aracın sağ ve sol tarafına doğru 75 daha fazla aydınlatır. Bu şekilde kavşak ve virajlarda maksimum güvenlik sağlanıyor.

 

Citroen C4 Cactus’ün sunduğu diğer yenilikler

C4 Cactus’te öne çıkan yenilikler arasında “izolasyonlu panaromik cam tavan” da bulunuyor. Cam tavanın en büyük özelliği yüksek ısı korumalı teknolojik bir camdan yapılmış olması ;  bu da güneş gözlüklerindeki en yüksek koruma olan 4’ncü seviyedeki korumaya eş değer kabul ediliyor. Bu özellik UV ışınlarına karşı da koruma sağlıyor. Bu özellik sayesinde hem araç içi aydınlık kalıyor hem de sıcaklık ve soğukluk dengesi sağlanıyor. Böylece cam tavanın altına koruyucu bir mekanizma konulmasına gerek kalmadan yakıt tasarrufu elde ediliyor.

“Magic Wash” sistemi ile C4 Cactus, rakiplerinden ayrışan bir başka pratik ve verimli özelliği ile de öne çıkıyor. Benzer tüm otomobillerden daha az su sarfiyatı ile ön camların etkin şekilde temizlenmesini sağlayan sistem, camı yıkarken yaşanan problemleri ortadan kaldıran basit, dahiyane buluş. Su fıskiyeleri, sileceklerin içine entegre edildiği için cam temizleme sırasında görüş açısı engellenmiyor.

 

Citroen C4 Cactus: Akılcı bütçeler…

Citroen’in C4 Cactus ile başlattığı yeni yaklaşımının temeli verimliliği artırmak için  ‘gereğinden fazla olanları kullanmamak’ ilkesine dayanıyor. Yakıt tüketimini ve Co2 salımını düşürmek için bir dizi çözümler sunuluyor:

Kompakt ve hafif bir platformda üretilen ve yeni nesil motorların kullanılmasıyla C4 Cactus’ün ağırlığı C4’e göre 200 kg daha azaltılmış durumda. 200 kg ağırlığı düşürülürken nelere dikkat edildi:

 

Kompakt, hafif bir platform

Küçük hacimli yeni nesil motorlar geleceğin Euro6 standartları ile buluştu (Stop & Start teknolojisine sahip PureTech benzinli ve e-HDi dizel motorlar)

Kelebek açılır arka camlar

Monoblok arka koltuk

İzolasyonlu panoramik cam tavan

Magic Wash teknolojisi

Citroen C4 Cactus, Türkiye’de  benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı motor tipi ile satışa çıkıyor. Dizel model sadece ETG6 otomatikleştirilmiş şanzıman ile satışa sunulurken; benzinli model ise düz vites ve ETG otomatik şanzıman seçeneği ile sunuluyor.

1.2 HP’lik VTi 82 motor versiyonu, 100 km’de 4,6 lt benzin tüketim değerine sahip olurken; emisyon değeri 107 CO2/km olarak gerçekleşiyor. Aynı motorun e-VTi 82 ( Euro 6 ) versiyonu ise ETG isimli otomatikleştirilmiş bir şanzıman ve “Stop & Start” sistemi ile birlikte sunuluyor. Bu versiyonun yakıt tüketimi 100 km’de sadece 4,3 litre oluyor. Emisyon değeri ise 98 CO2/km olarak gerçekleşiyor.

Citroen C4 Cactus e-HDi 92 modelinde Stop & Start sistemine sahip 1.6 dizel motor kullanıyor. ETG6 otomatikleştirilmiş şanzıman ile sunulan model 100 km’de 3,5 litre yakıt tüketim değerine sahip. Emisyon değeri ise 92 CO2/km.

Citroen C4 Cactus, LIVE, FEEL ve SHINE olmak üzere iki donanım seçeneği ile piyasaya sunuluyor. Citroen C4 Cactus’ün Türkiye’de benzinli versiyonu 54.900 TL’den dizel versiyonu ise 66.300 TL’den başlayacak fiyatlarla satışa sunulacak.

 

Citroen C4 Cactus BAŞLICA DONANIM ÖZELLİKLERİ

 

Citroen C4 Cactus LIVE / 1.2 Vti.BVM

ABS,  EBD, EBA, ESP,ASR

Sürücü ve yolcu yan hava yastıkları

Lastik basınç sensörü

Programlanabilir hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı

Elektrikli ön camlar

Elektrikli yan aynalar

Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu

7” dokunmatik tablet ekran

7” dokunmatik tablet ekran üzerinden ayarlanabilir 4 hoperlörlü Mp3 müzik sistemi

USB priz + priz 12 V(+torpidoda AUX girişi)

Deri direksiyon girişi

16” alüminyum alaşımlı jantlar

Parlak siyah tavan barları

 

Citroen C4 Cactus FEEL / 1.2 e-Vti ETG  & 1.6 e-Hdi ETG

 

Citroen C4 Cactus Live başlıca ekipmanları +

Bluetooth

Viraj aydınlatmalı sis farı

Yokuş kalkış desteği

Direksiyondan kumandalı vites değişimi

Stop & Start

 

Citroen C4 Cactus SHINE / 1.2 e-Vti ETG6 & 1.6 e-Hdi ETG6

 

Citroen C4 Cactus FEEL başlıca ekipmanları +

Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar

Karartılmış bagaj camı ve arka yan camlar

Otomatik yanan farlar

Yağmur sensörü

7” dokunmatik tablet ekran üzerinden ayarlı geri görüş kamerası

Arka park sensörü

7” dokunmatik tablet ekran üzerinden ayarlanabilir 6 hoperlörlü Mp3 müzik sistemi + JUKE BOX fonksiyonu

Navigasyon

17” alüminyum alaşımlı jantlar

4 YORUMLAR

  1. Model harika. Çok sıra dışı ve cok cesurca olmuş kutluyorum tek sorun kelebek camlar gibi gözüküyor. Sahibi olmak isterim…

  2. Çok harika cıtroen C4 Cactus beni Enteres Ediyor Fıyatlariniz çok yağli net fiyat bana bilgi verirseniz sevinirim Dizel Ps 140 Tüm sistem olmali vitesi olmalı peşin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz