Fiat’ın yeni pickupı Fullback Türkiye’de. Haydi onu biraz yakından tanıyalım.

Fiat, yepyeni bir araç geliştirmek yerine Fullback için Mitsubishi ile ortaklık yapmış. Araç L200 modeliyle birebir aynı hatlara sahip ve aynı yerde üretiliyor.

Aracın ön bölümü yuvarlak hatlarına rağmen heybetli görünüyor. Çamurluklara kadar uzanan büyük farların içinde LED aydınlatmalara yer verilmiş. Tampon altında ise arazi koşulları için koruyucu kaplamalar bulunuyor.

Yandan klasik pickup çizgisi taşıyan aracın arka camının, yukarı doğru küçülmesi ilginç bir detay. Yükleme alanı ise düz ve uzun bir görünüme sahip.

Arkadaysa yine çamurluklara ulaşan stoplar dikkat çekiyor. Ayrıca tasarımı hareketlendiren küçük kabartmalara yer verilmiş.

İç mekânda genel anlamda modern bir yapı var. Orta konsolda 6.8 inçlik dokunmatik bir ekrana yer verilmiş. Araçta ayrıca, elektrikli ayarlanabilen ısıtmalı koltuk opsiyonu da bulunuyor.

Fiat Fullback hem 4×2 hem de 4×4 olarak tercih edilebilecek.  4×2 seçeneği sadece 6 ileri manuel şanzımanla alınabilirken, 4×4 seçeneğinde manuel şanzımana ek olarak 5 kademeli otomatik şanzıman da sunuluyor.

5.3 metrelik uzunluğa ve 3 metrelik aks mesafesine sahip olan Fiat Fullback, 1.52 metrelik kasa uzunluğu ile dikkat çekiyor. Aracın dönüş çapı 11.8 metre.  Fullback, 3.1 tonu aşan yük çekme kapasitesi ve 1 ton’u aşan yükleme kapasitesine sahip.

Aracın motorları da Mitsubishi’den alınmış 2.4 litrelik üniteler. Bu motorun 150 ve 180 beygirlik iki seçeneği kullanılıyor. Fullback 100 km’de 6.3 litre gibi düşük bir yakut tüketimi iddiasına sahip.

Haziran 2016 itibarıyla Türkiye’de satışa sunulan araç, 81.900 TL’den başlayan bir anahtar teslim fiyata sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz