Dünyanın en büyük filo kiralama şirketi olarak beş kıtada ve 32 ülkede rekor bir rakama ulaşarak 1.5 milyon adetlik araç filosunu yöneten LeasePlan, büyüyen potansiyeli ile Türkiye’de İzmir’i ikinci üs olarak seçti.

Otomotivde İstanbul’dan sonraki en hareketli pazar olan İzmir ve çevresinde büyük bir potansiyel olduğunu vurgulayan LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, “İzmir ve çevresindeki kentlerin başta KOBİ’ler olmak üzere büyük bir potansiyeli var. Verimli iş süreçleri için çözüm arayan şirketlerin talepleri doğrultusunda İstanbul’dan sonra ikinci operasyon merkezimizi İzmir’de açtık. İzmir ve çevre illerin araç filosu ve LeasePlan uzmanlığıyla filo yönetim hizmeti konusundaki beklentilerine daha hızlı yanıt verecek olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Dünyanın en büyük filo kiralama şirketi olarak beş kıtada ve 32 ülkede rekor bir rakama ulaşarak 1.5 milyon adetlik araç filosunu yöneten LeasePlan, İstanbul’dan sonra ikinci ofisini İzmir’de açtı. İzmir ve çevre illerde filo kiralama ve filo yönetimi hizmetleri alanında büyük bir potansiyel olduğuna dikkat çeken LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, sanayi, ulaşım ve turizm gibi sektörlerin bölgedeki büyümesinin itici güç olacağını ifade etti.

 

“İzmir en hareketli pazar”

 

İstanbul’dan sonra en hareketli otomotiv pazarlarından birinin İzmir ve çevre iller olduğunu vurgulayan Türkay Oktay, bölgedeki yapılanmalarıyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “İzmir ve çevresinde toplam otomotiv pazarında yüzde 6, operasyonel kiralamada ise yüzde 10 büyüklüğünde bir pay olduğunu gördük. KOBİ’ler başta olmak üzere, İzmir merkezli şirketler ve büyük şirketlerin bölgedeki ihtiyaçlarına LeasePlan uzmanlığıyla hizmet verecek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Manisa ve  diğer kentlerde bulunan sanayi bölgeleriyle ulaşım ve turizm alanında önemli bir paya sahip şirketlerin operasyonel kiralama ve filo yönetimi alanındaki tercihlerinde ilk sırada yer alacağımıza inanıyoruz.”

 

“Bir araç ya da bin araç için aynı kalitede hizmet”

 

LeasePlan Türkiye’nin sektördeki ilkleri hayata geçirerek filo kiralama ve filo yönetiminde öncü olduğunu söyleyen Oktay, ihtiyaca göre ürün tipleri belirlediklerini; bu ürünleri  de başlangıç seviyesi, orta seviyede ve büyük filolar için ürünler olarak ayrıştırdıklarını ifade etti: “Bir araç da olsa bin araçlık filo da olsa LeasePlan olarak aynı kalitede hizmeti vermek bizi farklı kılıyor. Yakıt yönetimi, OGS / HGS yönetimi gibi ek hizmetleri müşterilerimize tek faturada sunuyoruz ve onlara yalnızca araçları kullanmak kalıyor. LeasePlan olarak her boyutta işletmenin binek otomobil ihtiyacını operasyonel kiralama yöntemi ile karşılayabiliyoruz. Filo kiralama özellikle KOBİ’ler için sınırlı sayıda insan kaynağının etkin kullanımı açısından önem kazanıyor, bu anlamda da İzmir’de büyük bir boşluğu dolduracağımıza inanıyoruz.”

 

“Basketbol tutkunu bir kentte olmaktan mutluyuz”

 

İzmir ofisinin sosyal boyutta da yansıması olacağını ifade eden LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, önümüzdeki 5 yıl boyunca sürecek basketbol ligi sponsorluğunun da ayrı bir anlam taşıdığını sözlerine ekledi: “İzmir basketbol ile yaşayan bir şehir. Türk basketboluna verdiğimiz katkının burada da büyük bir destek göreceğine eminiz. Yeniden şekillenen İzmir’in en gözde yerlerinden Folkart Towers’da açtığımız ofisimizle İzmir ve çevresinin sanayisinin ve spor hayatının bir parçası olacağız.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz