Ford, Frankfurt Motor Show’da; geliştirme süreci Ford Otosan tarafından yapılan Yeni Tourneo Courier modelinin seri üretim versiyonunu ilk kez tanıttı. 2014 yılı ortalarında Avrupa’da satışa sunulacak olan Courier Frankfurt’ta Türk mühendisliğini gururla temsil etti. Ford ayrıca Yeni S-MAX Konsept ve Yeni Mondeo Vignale Konseptlerini de Frankfurt’ta ziyaretçilerin beğenisine sundu.
Ford, geleceğin spor aktivite aracı Yeni Ford S-MAX Konsept ve Avrupa’da 2015 yılında satışa sunulacak olan Yeni Ford Mondeo Vignale Konseptin yanısıra, tasarımı ve geliştirme süreci Ford Otosan tarafından gerçekleştirilen ve dünya prömiyeri Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılan Yeni Tourneo Courier’nin seri üretim versiyonu ilk kez Frankfurt Motor Show’da sergiledi.

Ford Otosan’ın geliştirdiği ve üreteceği Tourneo Courier Frankfurtta
Kompakt ve şık tasarımı, sınıfında öncü geniş iç hacmi, çevikliği, yakıt tasarrufu ve yüksek güvenlik teknolojileri ile Frankfurt’ta Türk mühendisliğini gururla temsil eden beş koltuklu Tourneo Courier; Tourneo ailesinin en kompakt üyesi olarak ticari ürün gamını B segmentine taşıyor. Aracın arkasındaki ikili sürgülü kapı, sınıfının en iyi genişliğini sunarak araca binme kolaylığı yaratırken, katlanabilir 60/40 arka koltuklar mükemmel bir esneklik sağlıyor. Frankfurt’ta sergilenen Tourneo Connect, Grand Tourneo Connect ve Tourneo Custom’a katılan Tourneo Courier, 2014 yılında Avrupa’da satışa sunulacak.

Stil sahibi S-MAX Konsept
Yeni S-MAX Konsept; şık ve zarif tasarım, akıllı teknolojiler ve daha kullanışlı bir iç hacmi bir araya getirirken; sürücülerin direksiyon başındayken uygulamaları sesle kontrol etmesine imkan veren Ford SYNC ve sürücünün kalp atış hızını kayıt altına alan Ford EKG koltuk özellikleri ile ön plana çıkıyor. Yeni Ford S-MAX Concept, yüksek ön ızgarası ve ok biçimli entegre LED farları ile en güncel Ford global tasarım dilini kullanıyor; ön kaput kesintisiz biçimde ön cama ulaşıyor ve ön cam da benzersiz bir cam tavan oluşturmak üzere yukarıya yükseliyor.

Çok amaçlı iç hacim dört ila yedi koltuklu kullanım için imkan sunarken, sürücüyü aracın odak noktasına konumluyor. Yüksekte konumlanan gösterge paneli ve kapı panelleri ile yenilikçi iç tavan tasarımı genişlik hissini en yüksek seviyeye çıkarıyor. Gösterge paneli üzerindeki deri kısım dahil olmak üzere kullanılan tüm yüksek kaliteli malzemeler, iç mekanda sofistike bir atmosfer yaratıyor.

S-MAX Konsept, gelişmiş Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi özelliğine sahip Akıllı Koruma Sistemi sayesinde çarpışmanın muhtemel olduğu durumlarda freni otomatik olarak devreye alarak gelişmiş bir emniyet teknolojisini kullanıma sunuyor. Çift görüntülü ekran, ön yolcu koltuğunda oturan kişi film izlerken, aynı anda sürücünün önemli bilgileri görüntülemesine imkan sağlıyor.

Ford Vignale: Konforun yeni adı
Yeni Mondeo Vignale Konsept, Ford’un Vignale vizyonunu gözönüne sererek; benzersiz tasarımı, yüksek kalitede işçiliği, özel kullanım özelliklerini ve gelişmiş teknolojiyi bir arada sunuyor. Zamanı lüks olarak gören müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak yaratılan Ford Vignale, kullanıcıların aracın içine girdikleri anda kendilerini çok özel hissetmelerini sağlıyor.

Derinlemesine krom detaylara sahip 20-inç alaşım jantları, benzersiz ön tamponu ve ızgarası ve özel “Nocciola” boya rengi ile Mondeo Vignale Konsept, Avrupa Ford tarihinin en kapsamlı ürünlerinden biri olarak müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Dört kapılı özel ve sofistike Sedan ve SW gövde tipi ile sunulan Mondeo Vignale; çağdaş tasarım ve materyal trendlerini geleneksel bir binek otomobil yapısında sunuyor. Aracın akıllı teknolojileri arasında; arka görüntüyü veren bir kamera ile park etmeyi kolaylaştıracak ön ve arka Park Asistanı mevcut. İç mekan özellikleri arasında; kapı içlerindeki deri kol dayama yerleri, özel “Vignale” detaylı koltuklar, özel yumuşak dokunuşlu ve direksiyona, ön gösterge paneline, orta konsola, kapı üst kısımlarına ve orta kol dayama alanına kadar uzanan deri kaplama dikkat çekiyor.

Ford’un Frankfurttaki çevreci modelleri
Ford Fuarda ayrıca geliştirilerek 99g/km CO2 emisyona ulaşan, son iki yıldır Uluslararası Yılın Motoru Ödüllü 1.0 litre EcoBoost motorunun yenilenen versiyonu Focus ile görücüye çıkıyor. Fuarda Ford’un çerveci modelleri Focus Electric, C-MAX Energi ve Mondeo Hybrid de tanıtılıyor. Ford’un fuardaki bir diğer yeniliği ise sınırlı sayıda üretilerek online olarak satışa sunulacak Ecosport Limited Edition oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz