Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Renault, Laurens van den Acker’in başlattığı tasarım stratejisi çerçevesinde altıncı konsept otomobili olan “Initiale Paris”’in ve yeni marka kimliği ile Megane ailesinin ilk gösterimini gerçekleştiriyor. Teknik know-how ile yaratıcı hüneri ustaca harmanlayan bu yeni konsept otomobil, Espace versiyonunun yerini alıyor. Markanın yeni tasarım anlayışını yansıtan ve seri üretim otomobillere ilham veren altı konsept otomobil, ilk kez hep bir arada Renault standında sergileniyor.

Megane ailesi yeni marka kimliğine kavuşuyor. Mégane Hatchback, Coupé ve Sport Tourer’da artık yeni bir tampon, yeni havalandırma ızgaraları ve siyah zemin üzerinde dikey olarak yükselen daha büyük Renault logosu yer alıyor.Yeni tasarım kimliğine kavuşan aileninin sportif üyeleri Megane R.S. ve GT de Renault standındaki ilk gösterimler arasında yerini alıyor. Yeni Mégane serisi 2014’ün ilk çeyreğinde Avrupa’da, yılın devamında da dünyanın geri kalan yerlerinde pazara sunulacak.

Tasarım, “Renault 2016 – Drive the Change” stratejik planında önemli bir rol oynuyor. Renault tasarımı üç kilit kelime etrafında şekilleniyor: yalın, duygulu ve sıcak. Asıl hedef, modeller arasındaki tutarlılığı muhafaza ederken çekicilik de sunabilmek.

“Renault 2016 – Drive the Change” planı aracılığıyla vurgulanan yenilikçilik öne çıkıyor. Yeniliklere herkesin erişebilmesini mümkün kılmak amacıyla markanın araçları internete bağlı Renault R-Link multimedya sisteminden en yeni Energy motorlarına kadar pek çok teknolojiyi paylaşıyor.

Formula 1’de 11 kez Marka Şampiyonu ünvanına sahip Renault, bir sonraki sezon Formula yeni mekanik stratejisinin ürünü Power Unit Energy F1 2014 motorunu da standında sergiliyor. Bu yeni motor Formula 1’de meydana gelecek olan teknolojik devrimi yansıtıyor. Power Unit Energy F1 2014, V8’lerden daha fazla güç üretecek ancak yakıt tüketimleri üçte bir düzeyinde olacak!

Z.E. serisi ile elektrik motorlu araçlar konusunda lider olan ve motor sporlarında eşsiz bir deneyime sahip olan Renault, Eylül 2014’te start alacak yeni FIA Formula E Şampiyonasına giriyor. Böylece marka, elektrikli motor sporları çağına adım atıyor.

Renault’nun yeni konsept otomobili: Initiale Paris
Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Renault, Laurens van den Acker’in başlattığı tasarım stratejisi çerçevesinde altıncı konsept otomobili olan “Initiale Paris”’in ilk gösterimi gerçekleştiriliyor. Initiale Paris’in gönderme yaptığı “Bilgelik”, stratejinin altıncı yaprağını oluşturuyor. Initiale Paris ile temsil edilen bu aşama, açık fikirliliği ve hem duygulara hem de zevke odaklanarak hayattan tat alma kabiliyetini temsil ediyor. Renault tasarımcıları Initiale Paris’i bu anlayış ile yarattı; bu otomobil, premium sınıf seyahat deneyimini ifade ediyor.
“Initiale Paris, Renault’nun tasarım stratejisindeki altıncı otomobil. Bu konsept otomobil, Renault’nun premium vizyonunu bünyesinde barındırarak “Initiale Paris” versiyonu ile Espace’ın yerini alıyor.”
Laurens van den Acker – Renault Endüstriyel Tasarım Direktörü

Yeni marka kimliği ile Megane ailesi
Markanın tüm yeni modellerinde olduğu gibi Renault Mégane ailesi de yeni marka kimliğine kavuşuyor. Marka araca daha dinamik bir görünüm veriyor, çekicilik unsurlarını kuvvetlendiriyor ve yeni tasarım kimliğine gönderme yapıyor. Yeni modeller markanın en son ekipmanlarını ve son teknolojilerini içeriyor: buna internete bağlı multimedya sistemi Renault R-Link de dâhil.
Mégane serisi, EDC vites kutusuyla eşleştirilmiş 130bg’lik benzinli motorun kullanıldığı ilk seridir. Markanın bu kaliteli amiral gemisinde kilit kelimeler: seyahat konforu ve sürüş zevki.
Mégane GT and R.S.’ten oluşan performans serisi de yenileniyor.

Renault ve teknoloji
115 sene önce kurulduğu günden bu yana Renault, her zaman geniş kesimlere hitap eden yenilikler peşinde oldu. Günümüzde, “Renault 2016 – Drive the Change” planı aracılığıyla vurgulanan yenilikçilik öne çıkıyor. Yeniliklere herkesin erişebilmesini mümkün kılmak amacıyla markanın araçları internete bağlı Renault R-Link multimedya sisteminden en yeni Energy motorlarına kadar pek çok teknolojiyi paylaşıyor.

Renault’nun elektrik motorlu araçlarındaki en son yenilikler
Renault, tümü 18 aylık bir süreçte lanse edilen dört elektrik motorlu araç pazarlayan tek üreticidir. Tüm bu elektrikli otomobiller çok geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor: ZOE, tüm hedef kitleyi içine alan kompakt bir hatchback; Fluence Z.E., premium sedan; Kangoo Z.E. ticari kullanıcılara yönelik; Twizy ise tam bir şehirli otomobili. Renault, yollarda dolaşan neredeyse 30.000 elektrik motorlu otomobili ile Avrupa’nın elektrikli otomobil lideridir.

Renault, yeni “Power Unit Energy F1 2014” motorunu sunuyor
Yarış konfigürasyonunda Haziran ayında Le Bourget Havacılık Fuarı’nda gözler önüne serilen Renault Energy F1-2014 Power Unit bir sonraki sezon Formula 1’de meydana gelece olan teknolojik devrimi yansıtıyor. Enerji geri kazanımı ve yeniden kullanımı açısından son derece sofistike sistemler içeren doğrudan enjeksiyonlu turbo şarjlı bu V6 1.6L mevcut V8’lerden daha fazla güç üretecek ancak yakıt tüketimleri üçte bir düzeyinde olacak! Energy serisi motorlarıyla enerji verimliğinde öncü olan Renault, bu alanda daha da ilerlemek amacıyla motor sporlarından istifade etmeye devam edecek.
FIA Formula E Şampiyonası’nın teknik ortağı
Renault, elektrikli motor sporları çağına adım atıyor
Z.E. serisi ile elektrik motorlu araçlar konusunda lider olan ve motor sporlarında eşsiz bir deneyime sahip olan Renault, yeni FIA Formula E Şampiyonasına giriyor. Eylül 2014’de start alacak olan yarışmada yer alan on takım Frankfurt’ta görücüye çıkarılan ve Renault Sport ile ortaklaşa tasarlanan tek koltuklu Spark-Renault SRT_01E’yi kullanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz