65. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda açılış konuşması yapan Peugeot CEO’su Maxime Picat, Peugeot’nun son 18 ay içinde Peugeot 208 ve 2008’in lansmanları ile birlikte ürün atağını önemli oranda hızlandırdığını ve bunu yaparak, hem Avrupa’da hem de global olarak stratejik B segmentindeki ürün arzını başarıyla yenilediklerini belirtti.

Bu hızlı tempoya uygun olarak, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Yeni Peugeot 308 tanıtıldı. Peugeot’nun 124 yıllık zengin tarihinde yerini aldığı araçla aynı adı taşıyan ilk model; ancak son 30 yıl içinde hiçbir yeni bir Peugeot yerini aldığı modele kıyasla böylesi derin gelişmeler yaşamadı. Adı dışında, HERŞEY değişti; bu gerçek bir “kuantum sıçramasını” temsil ettiği için önemli bir devrim oldu.

Peugeot bu sıçramayı, bir Peugeot araç için en çok talep edilen etkinlik, tasarım, sürüş deneyimi ve kalite olarak tanımlanan 4 temel noktayı bir araya getirerek elde etti.

Etkinlik: Yeni Peugeot 308, Avrupa C hatchback segmentinde örnek bir seviye olan 82g/km CO2 seviyesine ulaştı. Bu seviye, aracın ağırlığının 140 kg azaltılması, geliştirilmiş aerodinamik ve yeni BlueHDi marka teknolojisi ile başarıldı. Bu yenilik NOx emisyonlarını % 90, partikülleri ise % 99.9 oranında azalttı ve yakıt tüketimini düşürdü.

Tasarım: PEUGEOT mühendisleri yeni 308’i sınıfının en iyileri arasında yer alması hedefi ile en yüksek kaliteli malzemeleri kullanarak sade ve şık aynı zamanda erkeksi dış tarza ve iç tarza sahip cesur, sezgisel ve modern bir araç tasarladılar.

Sürüş deneyimi: Tamamen yeni ön ve arka akslar ile yol tutuş ve sürüş konforu arasındaki denge seviyesinde görülmemiş bir düzeye ulaştı. Bu sürüş deneyimi sürücü bölmesi hakkında bilinen her şeyi yeniden tanımlayan güçlü Peugeot i-cockpit ile önemli ölçüde güçlendirildi :
– Yoğun sürüş duygusu için kompakt sportif direksiyon simidi,
– Sürücünün gözünü yoldan ayırmaması için yükseltilmiş gösterge paneli,
– Yüksek bir orta konsol,
– ve sezgisel sürüş için daha az butonlu, temiz ve rafine 9.7 inçlik dokunmatik ekran gösterge paneli.

Ve son olarak, Kalite: yeni Peugeot 308’in gelişiminin temel taşı oldu; tasarımın tüm seviyelerinde uygulanan yüksek kalite ile ortaya çıkan malzeme seçimi, parçaların montajı, tümü kapsamlı testler tarafından onaylanan ses yalıtımı ve dayanıklılığı.

Yeni Peugeot 308 yeni müşteriler kazanmaya ve Avrupa C segmentinin podyumuna çıkmaya hazır bir model. Bu araç ayrıca global olarak stratejik bir öneme sahip ve iddialı satış hedefi ile önümüzdeki yılın sonunda Çin’de de üretilecek.

Ayrıca Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki Peugeot standında tarz sahibi sadelik ve seri üretim 308 modelinin kimliğini radikal hale getiren ultra-spor araç 308 R Concept de yer alıyor. İki tonlu kırmızı ve karbon fiber kaportasının altında, yine dünyada ilk kez tanıtılan yeni RCZ R’nin motorunu gizliyor. 1.6 litre olan ve 270 hp güç ile 145g/kmCO2 salımını aynı anda sunan bu motor en üst düzeyde performans ve verimlilik sağlıyor.

Peugeot Standı, markanın Hibrid teknolojisine verdiği önemi de vurguluyor. Yeniden tasarlanan başarılı 3008 HYbrid4 versiyonunun yanı sıra, Peugeot kendisi de bir öncü olarak oluşturulan HYbrid Air teknolojisi ile çığır açan çözümlere yöneliyor. Bu yeni HYbrid Air aktarma organları, benzinli motoru ve basınçlı havayı birleştiriyor.

2020 hedefinde 100 km’de 2 litreye ulaşmaya yönelik Peugeot’nun arayışlarındaki diğer gerçek dönüm noktası 208 Hybrid FE. Bu model benzeri olmayan emisyon oranı ve sürüş keyfini bir araya getiren bir araç oluşturmak amacıyla Peugeot ve Total arasındaki derin işbirliğinin bir sonucu olarak tasarlandı. Bu model sadece 46g/km CO2 oranı ile 100 kilometrede 1,9 litre seviyesindeki benzeri görülmemiş bir düzey ile şarj edilmeyen bir full hibrid konseptidir. Bu prototip 100 kilometrede 2 litrenin ulaşılabilir olduğunu ve şimdi bunu erişilebilir kılmak için Peugeot’nun çalışmalarını sürdüreceğini kanıtlıyor.

Peugeot CEO’su Maxime Picat, “Bu olağanüstü özelliklere sahip yeni Peugeot 308 ve B segmentindeki yeni modellerimiz 208 ve 2008’in lansmanları sonrasında, Peugeot’nun ürün atağının bugün bir GERÇEK olduğunu gözler önüne seriyoruz” diyerek basın toplantısını sonlandırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz