İkinci nesliyle kompakt sınıfın en iddialı modeli haline gelen Hyundai i30, bu başarısını Avrupa’nın en önemli olan ödülü olan “Car Of The Year 2013” finallerine kalarak devam ettiriyor. Finale kalan sekiz önemli otomobilden birisi olan yeni i30, Avrupalı müşteriler için Avrupa’da üretilen bir Hyundai modeli olarak dikkat çekerken aynı zamanda bu yarışmanın finaline kalan ilk Hyundai modeli olma özelliği de taşıyor.
Bu yıl 22 Avrupa ülkesinden toplam 58 Car Of The Year jüri üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada her bir jüri üyesi tercih ettiği otomobillere oylarını vererek ilk turu tamamlamış oldular. Böylece Hyundai i30 da en yüksek oyları toplayan ilk sekiz otomobil arasına girmeye hak kazandı.
Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO’su Allan Rushforth, bu önemli başarıyla ilgili olarak “Yeni nesil i30 tamamen Avrupa’da tasarlanarak geliştirildi ve yine Avrupalı müşterilerimiz için Avrupa’da üretiliyor. İtibarlı ve kendi alanlarında uzman olan üyeler tarafından oylanan i30’un Avrupa’nın en önemli ödülü olan Car Of The Year 2013’de yer alması bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Akıcı tasarıma sahip modelleri ve marka değeriyle Avrupa’da yükselişini sürdüren Hyundai, aynı zamanda duygulara da hitap etmesiyle öne çıkıyor. Sadece bağımsız araştırma kuruluşları tarafından değil, şatış başarısıyla da C segmentinin en önemli üyesi olduğunu kanıtlayan Hyundai i30, markanın Avrupa’da en çok satılan modeli unvanını da elinde bulunduruyor”. Hyundai i30, ilk nesil aracın üretiminin başladığından beri Avrupa genelinde 500 bin adet, tüm dünya çapında da 1 milyon adetten fazla satıldı. Geçtiğimiz Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan yeni üç kapılı sportif versiyonla beraber güncel beş kapılı hatchback ve cross wagon modelleri Hyundai’nin Çek Cumhuriyeti’ndeki Nosoviçe Fabrikası’nda üretiliyor.
Bu yıl 50.’si düzenlenen Car Of The Year 2013’ü kazanacak olan aday, 4 Mart 2013’te Cenevre Otomobil Fuarı’nda ödülünü alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz