Kia’nın Tasarım Bölüm Başkanı ve Kia markasının tasarım dönüşümüne önderlik eden kişi olan Peter Schreyer, Kia Motors Corporation Başkanlığına getirildi. Peter Schreyer böylece şirketin başkan seviyesindeki üç kişiden biri ve şirket tarihinde bu ünvana sahip Koreli olmayan ilk kişi oldu. Schreyer, bundan böyle hem başkan hem de tasarım bölümünün başındaki kişi olarak Kia’daki kariyerine devam edecek.

59 yaşındaki Schreyer, markaya yepyeni bir tasarım stratejisi yaratmak için 2006 yılında Kia’ya katıldı ve yenilenen Kia ürün gamının artık simgesi haline gelen “tiger nose” ızgarasını geliştiren kişi oldu.

O zamandan bu yana, Schreyer liderliğinde tasarım ekibi çok sayıda heyecan verici ve yenilikçi konsept araç üretmesinin yanısıra tamamen yenilenen Sportage, cee’d ailesi ve Optima, K7, Quoris, Picanto ve Rio gibi modellerini de yeniden şekilllendirdi. Kia’nın, geçtiğimiz 4 yıl içinde yaklaşık 20 farklı tasarım ödülü alması da, markanın yeni tasarım stratejisindeki başarısının en büyük kanıtı oldu.

Schreyer, Kia’ya olan bağlılığını ve Kia’nın sürekli ilerleyen tasarım çizgisini daha da ileri taşımak için şirketle birlikte kalma arzusunu sıklıkla dile getiriyor. Önümüzdeki dönemde de tüm yeni Kia modelleri, Peter Schreyer ve ekibi tarafından tasarlanmaya devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz