Cenevre Otomobil Fuarı’na üst üste altıncı kez katılan Lassa, kamyonetler, minibüsler ve genel kullanıma sahip araçlar için yaz ve kış lastikleri, performans lastikleri ve 4×4 lastikleri sergiledi.

Lassa standının gözdeleri ise çevre dostu lastik Greenways ile kış lastikleri ailesinin yeni üyesi Snoways oldu.

Her yıl düzenlenen, dünyada otomotiv sektörünün en kapsamlı etkinliklerinden biri olarak kabul edilen ve bu yıl 84. Düzenlenen Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’na 6. kez katılan Lassa, kamyonetler, minibüsler, 4×4 araçlar ve otomobillere yönelik yaz ve kış lastiklerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Lassa standının bu yılki gözdesi, TÜV SÜD onaylı iki yeni modeli olan ‘Greenways’ ve ‘Snoways 3’ oldu. Lassa’nın ilk çevre dostu lastiği olan Greenways, yakıt verimliliğini artırmak ve emisyonları azaltmak için özel olarak tasarlandı. Kış lastikleri ailesinin en yeni üyesi Lassa Snoways 3 ise sürücülerin, kışın yaşanan her türlü olumsuz hava koşullarının üstesinden gelmesini sağlayan özel yapısı ile ziyaretçilerden tam not aldı.

Lassa standında, ultra yüksek performans serisinin en beğenilen ürünü olan Phenoma ile üstün yol performansı ve asfaltta sessiz sürüşüyle öne çıkan, sportif bir tasarıma sahip olan Competus H/P lastiklerinin de tanıtımı yapıldı. Ayrıca ziyaretçiler, her türlü yolda üstün performans sağlamak üzere tasarlanan Impetus REVO’yu da yakından incelediler.

Lassa Uluslararası Satış ve Pazarlama Yöneticisi Halit Şensoy, fuarla ilgili olarak “Greenways ve Snoways 3 gibi yüksek kalitede iki ürünümüzün tanıtımını, otomotiv sektöründeki profesyonellerin ve otomobil tutkunlarının buluşma noktası olan Cenevre Motor Show’da gerçekleştiriğimiz için gururluyuz. Son teknolojiyle geliştirdiğimiz her iki ürünümüzde de müşterilerimize üstün performans, geliştirilmiş güvenlik sunarak değer yaratmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Brisa hakkında
Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone ile Sabancı Holding’in ortak kuruluşu olan Brisa, Türkiye lastik endüstrisinin lideridir. Brisa’nın kökleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atılmıştır. Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda Brisa, bugünkü adını almıştır.

1993 yılında ilk Ulusal Kalite Ödülü’nü kazanan Brisa, 1996 yılında da iş mükemmelliği konusunda gösterdiği üstün performans sonucu Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü kazanan ilk Türk şirketi olmuştur. Brisa, bugün Avrupa’nın yedinci büyük lastik üreticisi konumundadır. Brisa Kocaeli Üretim tesisleri, 361.000 m2’ye ulaşan kapalı alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biridir. Bu tesis, aynı zamanda, Bridgestone’un dünya üzerindeki en önemli üretim üslerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır.

2013 yılında 25. yılına giren Brisa, Bridgestone ve Lassa lastik markaları, Bandag kaplama markası, OtoPratik ve Lastiğim satış noktaları, lastik.com.tr adreste lastik değişimi ve bakımı web sitesi, Mobilfix ticari araç filolarına yerinde bakım sağlayan mobil bakım servisi ve Lastik Oteli lastik saklama hizmeti ile Türkiye’ye değer kazandırma kararlılığındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz