Volkswagen Binek Araç, sınıfının lideri Polo’nun daha verimli motorlara ve daha dinamik sürüş özelliklerine sahip yeni neslini tanıttı.

Yeni Polo, Standart olarak sunulan ESP, İkincil Çarpışma Freni (Multi Collision Brake) , Yokuş Kalkış Asistanı (Hill Hold) ve opsiyonel olarak sunduğu birçok sürüş destek sistemiyle, segmentinin standartlarını yeniden beliyor.

Segmentinin çok üzerindeki yüksek teknolojiyi erişilebilir kılan Yeni Polo, Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak

Yeni Polo, daha güvenli ve daha konforlu bir sürüş için benzersiz teknolojiler sunuyor; kaza oluşmadan önce devreye giren ve kazayı engellemeye çalışan sistemler olarak da bilinen Aktif Güvenlik Sistemleri, Yeni Polo’yu sınıfının ötesine taşıyor. Tüm Yeni Polo modellerinde standart olarak sunulan Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP)’nın yanında, ilk olarak Golf VII’de sunulan ve Alman Otomobil Kulübü ADAC tarafından İnovasyon Ödülüne layık görülen İkincil Çarpışma Freni ‘Multi-Collision Brake’ de Yeni Polo’da öne çıkıyor.

Yeni Polo’da güvenlik en önde;
Yokuş Destek Sistemi (Hill Hold), Elektronik Motor Çekiş Kontrolü (MSR), Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL), Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi (ASR), Hidrolik Fren Asistanı (HBA) ve Lastik Basınç Uyarısı gibi yardımcı sistemlerin standart olarak bulunduğu Yeni Polo, sınıfında ilk kez Adaptif Hız Sabitleyici (ACC)’yi de isteğe bağlı olarak sunuyor. Yeni Polo’daki bu sistem, DSG şanzımanla birlikte sipariş edildiğinde “Follow-to-Stop” özelliğini de taşıyor ve öndeki araç durduğunda tam otomatik olarak Yeni Polo’yu da durduruyor. Ön Bölge Asistanı (Front Assist), Şehir içi Acil Durum Freni (City Emergency Brake) ve Yorgunluk Tespit Sistemi (Fatigue Detection) da yine Yeni Polo’da opsiyonel olarak alınabilecek gelişmiş aktif güvenlik sistemlerinden…

Bir önceki nesle göre yüzde 20 yakıt verimliliği;
Yeni Polo, tamamen yenilenmiş benzinli ve dizel motor seçenekleriyle de fark yaratıyor. Tümü, EU6 emisyon standartlarına uyumlu motorlara sahip Yeni Polo’da, Comfortline donanımı ile birlikte BlueMotion Technology standart olarak sunuluyor.
BlueMotion Technology çatısı altında toplanan Start/Stop ve fren enerjisi geri kazanımı gibi sistemlerin de bulunduğu modellerde, bir önceki jenerasyona göre yüzde 20’ye varan yakıt tasarrufu sağlanıyor. Türkiye’de ilk etapta, 2’si BlueMotion Teknolojisine sahip 2 benzinli ve 2 dizel olmak üzere 4 farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak.

Yeni nesil motorlar geliyor
Türkiye’de satışa sunulacak motor seçeneklerinin ilki, benzinli 1,0 litrelik MPI motoru ile 75 PS gücünde olacak. 5-ileri manuel şanzımanla kombine edilen bu motor, 95 Nm’lik bir tork sağlıyor ve Yeni Polo’yu 173km/s maksimum hıza ulaştırabiliyor. Bu yeni nesil benzinli motor, 100km’de 5,1 lt yakıt tüketimine sahip.
Türkiye’de satışa sunulacak bir başka yeni benzinli motor seçeneği ise 1,2 lt TSI 90 PS olacak. Düşük devirlerden itibaren etkin olan bir egzoz turbo-şarjlı ile desteklenen motor 160 Nm’lik bir tork sağlıyor. 5-ileri manuel veya 7-ileri DSG şanzımanla tercih edilebilen 1,2 lt TSI seçeneği, 100km’de ortalama 4,7 lt yakıtla yetiniyor.
Yeni Polo Türkiye’de 1,4 TDI motor seçenekleriyle de satışa sunuluyor. 75 PS ve 90 PS’lik iki farklı güç seviyesine sahip olan dizel seçeneklerinden 90 PS olan 230 Nm tork üretirken, 100km’de ortalama 3,4 lt. yakıt tüketiyor. 75 PS’lik seçenek sadece 5-ileri manuel şanzımanla tercih edilebilirken, 90 PS’lik seçenekte manuel şanzımanın yanında 7-ileri DSG seçeneği de sunuluyor.

Sınıfına ilk kez LED farlar opsiyonel olarak sunuluyor
Yeni tasarım diliyle sportif yönünü açığa çıkaran keskin hatlara sahip olan Yeni Polo, krom çıtalı radyatör ızgarasıyla, tamponun altında yer alan 4 bölümlü hava menfezleriyle ve sınıfında ilk kez sunulan LED farlarıyla dikkat çekiyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen LED farlar, düşük elektrik tüketimleri, uzun ömürleri ve gün ışığına yakın aydınlatma performanslarıyla dikkat çekiyor.

Segmentinde bir ilk daha; Elektro-mekanik servo direksiyon
Yeni Polo’nun gövdesinin altında daha birçok yenilik yer alıyor. Tasarımı yenilenmiş gösterge tablosundan, klima kontrolü paneline, yeni nesil bilgi-eğlence sistemlerinden, direksiyon simidine kadar birçok yeniliğin yer aldığı Yeni Polo’da elektromekanik servo direksiyon sistemi sayesinde, sürüş konforu hissedilir şekilde gelişmiş. Hidrolik yerine hassas bir elektrik motorundan destek alan direksiyon sistemi, park manevralarında yüksek bir konfor düzeyi sunarken yüksek hızlardaki hakimiyeti artıran direkt bir yapıya sahip. Sadece ihtiyaç anında sürücüye destek vererek düşük tüketim değerlerine ulaşmada etkili olan bu sistem, ayrıca herhangi bir bakım ve hidrolik değişimi gerektirmediği için hem ekonomik hem de çevreci olabiliyor.

Yeni Polo iddiasını devam ettiriyor
Sınıfının en başarılı modeli olmanın, bu başarıyı devam ettirme sorumluluğunu da beraberinde getirdiğini söyleyen Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, “Yeni Polo, bu sorumluluğun üstesinden tamamı yenilenen motorları, tazelenen görünümü ve dinamik sürüş özellikleriyle kolaylıkla gelecektir” diye konuştu. Yeni Polo’nun Türkiye’de Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren satışa sunulacağını söyleyen Vedat Uygun, “Türkiye’de diğer nesilleriyle büyük beğeni toplayan Polo’nun, yeni neslinin de aynı ilgiyi göreceğini düşünüyoruz.” diye konuştu. Uygun, Yeni Polo’nun, 39 bin 500 TL’den başlayan tavsiye edilen satış fiyatlarıyla sunulacağını söyledi.

“Yeni nesil ürünleri, yeni nesil hizmet ve anlayışıyla destekliyoruz”
Volkswagen’in ürün gamındaki yenilikleri, satış ve satış sonrası hizmetlerdeki yenilikçi hizmet anlayışıyla birleştirdiklerini ve bu çabaları mutlak müşteri memnuniyetine dönüştüren çalışmalara imza attıklarını söyleyen Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü, “Ürün gamında yapılan yenilikler son derece önemli. Müşterilerin istek ve beklentilerinin her geçen gün değiştiği bir dünyada, modellerinizin de bu değişime ayak uydurması kaçınılmaz. Ancak başarıyı getiren ve sürekliliğini sağlayan, bu değişimi yaptığınız tüm çalışmalarda gösterebilmek; yeni nesil ürünleri, yeni nesil hizmet anlayışı, iletişim ve müşteri memnuniyetiyle desteklemektir.” dedi.

Yeni iletişim platformu Volkswagenim.com, kullanıcı deneyimini farklı bir boyuta taşıyacak.
Volkswagen Binek Araç’ın devreye aldığı ‘Volkswagenim’ platformunun müşteriler tarafından çok beğenileceğine inandığını ifade eden Vedat Uygun, “Satış ve satış sonrası birçok hizmete rahatlıkla ulaşılabilen ve kişinin kendine özel bir sayfası olma özelliği taşıyan “Volkswagenim’’de üyelere açık birçok etkinlik te yer alacak. Müşterilerimizin daha özel hissetmelerine olanak tanıyacak ve bir kulüp havası taşıyacak olan bu platform ile Volkswagen markası ile bağlarının daha da güçleneceğine inanıyoruz.”
“Volkswagen Binek Araç Facebook’ta takipçileri ile en fazla iletişim halinde olan marka“
Dijital dünyanın tüm olanaklarını müşteri ve kullanıcıların yararına çevirmeyi amaçlayan Volkswagen Binek Araç, her platformda aktif iletişimi esas alarak hayata geçirdiği uygulamalarla fark yaratmaya çalışıyor. Facebook’ta 3 milyonun üzerinde takipçiyle, Türkiye’nin en fazla takipçi sayısına sahip otomobil markası olma özelliğimizi sürdürüyor. Takipçilerimiz ile etkileşim oranı, en yakın rakibinin 6 katı olan Volkswagen Türkiye Facebook sayfası Türkiye’de takipçileriyle en fazla iletişime geçen marka unvanını da taşıyor. Öte yandan, Volkswagen Binek Araç ‘Lovemark’ adlı iletişim kampanyasına paralel geçtiğimiz Şubat ayında ilk kez Instagram kanalında da yerini aldı. 2 ay gibi kısa bir zaman içinde Instagram/vwturkiye hesabının takipçi sayısı 10 binlere ulaştı.

Volkswagen Binek Araç müşteri memnuniyetinde sektör lideri
Volkswagen Binek Araç, müşteri memnuniyeti amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların mükâfatını en yeni aldığı TMME ödülü ile de sağlamlaştırmış oldu. 81 ilde, 11 bin 564 tüketicinin katılımıyla, bilgisayar destekli telefon anketi (CATI) yapılarak ve özel ekonometrik analiz modeliyle belirlenen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi 2013 yılı 4. çeyrek sonuçlarına göre, Binek Araç sektöründe lider oldu.

Benzin
1.0 75 hp Trendline : 39,500 TL
1.2 TSI 90 hp Comfortline : 45,700 TL
1.2 TSI 90 hp DSG Comfortline : 50,900 TL
1.4 TSI ACT 150 hp DSG BLueGT : 61,000 TL
Dizel
1.4 TDI 75 hp Trendline : 52,900 TL
1.4 TDI 75 hp Bluemotion : 55,000 TL
1.4 TDI 90 hp Comfortline : 55,700 TL
1.4 TDI 90 hp DSG Comfortline : 60,900 TL

[envira-gallery id=”5421″]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz