Mazda Motor Corporation(Mazda) ve Fiat Grubu Otomobilleri S.p.A (Fiat), 2015’ten itibaren Japonya-Hiroşima’da bulunan fabrikada Mazda tarafından Fiat’ın Alfa Romeo markası için üstü açık iki koltuklu spor araç üretimine yönelik olan Nihai Anlaşmanın imzalandığını duyurdu.

Yeni Alfa Romeo roadster global pazar için geliştirilecek ve yeni nesil Mazda MX-5’in yapısını temel alacak. Yapılan anlaşma, Mazda ve Fiat’ın iki farklı, özgün tarza sahip, ikonik ve markaya özel arkadan itişli roadster araçlar geliştirmesini öngörmektedir. Mazda ve Alfa Romeo araçları, markalara özgü olan tescilli motorlara sahip olacaktır.

Bu anlaşma ile birlikte Mazda, gelişimini ve üretim verimliliğini artırmayı ve dünyanın dört bir yanında üstü açık iki kişilik spor araçlara olan ilgiyi tekrar canlandırmayı amaçlamaktadır. Fiat için ise, bu işbirliği en yeni teknik çözümlere sahip olan klasik Alfa Romeo roadster aracının modern yorumunu sunma imkânı tanıyacak ve Alfa Romeo’nun belirlenen hedeflerine 2016 yılına kadar ulaşmasına yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz