2015 yılında PSA Grubu  2 milyon 973 bin araç satışı gerçekleştirerek 2014 yılına göre %1,2 oranında bir artış elde etti.

Çin, 731 bin araç satışı ile Grubun en büyük pazarları arasında yerini ve önemini koruyor. Grup, Avrupa’da %5,9 artışla 1 milyon 864 bin satış gerçekleştirilerek büyüme trendini 2015 yılında da sürdürdü.

 

Peugeot markası dünya satışlarında 1 milyon 710 bin adet ile 2014 yılına göre %5,6 oranında bir artış gerçekleştirerek önemli bir büyüme sergiledi. Peugeot markası Avrupa satışları 1 milyon 056  bin adet ile %9,9 oranında artış gösterdi. Çin’de ise, Peugeot satışları %5,6 oranında artış ile 408 bin adet olarak gerçekleşti. Peugeot, her zamankinden daha zengin, tamamen yenilenmiş ve Markanın değerleri olan ödünsüz kalite, güçlü tasarım ve sezgisel sürüş keyfi yaşatan ürün gamı sayesinde bu başarılı sonuçlar elde edildi. Bu bağlamda, dünyada en çok satan ve Avrupa ilk 30 ülkesi C segmenti toplamında podyuma çıkan “Peugeot 308” markanın gurur kaynağı oldu. 2015’in ikinci yarısında lansmanı gerçekleşen Yenilenen 208 ve ardı ardına  üç yıl satışlarını artıran Peugeot 2008 Markanın global sonuçlarında önemli rol oynadılar.

Bir yandan yeni teknolojiler ve çok sayıda modelde sınıflarının en iyisi “Best in class” motor seçenekleri ve diğer yandan Peugeot 308’de %15’e varan satış paylarıyla GT, GT Line ve GTi by PEUGEOT SPORT versiyonların satış performansları, Markanın 2015 yılında “üst gam stratejisini” sürdürmesini sağladı.

 

Peugeot Türkiye, 2015 yılında Türkiye’de 22 bin 808 adedi binek, 11 bin 603 adedi hafif ticari olmak üzere toplam 34 bin 411 adet satış gerçekleştirerek %3,6 oranında Pazar payı elde etti. Ayrıca Türkiye otomotiv pazarı geçen yılın aynı dönemine oranla %26 büyürken, Peugeot Türkiye satışları %43 oranında bir artış elde ederek pazarın üzerinde bir büyüme sergiledi. Bu sonuçların elde edilmesinde ki en önemli faktörler ise BlueHDi ve PureTech motorlar ve EAT6 Efficient Automatic Transmission (6 kademeli tam otomatik şanzıman) gibi yeni teknolojilerin Peugeot Türkiye ürün gamında yaygınlaştırılması ve yenilenen Peugeot 208 ve Peugeot Partner modellerinin lansmanları oldu .

 

Peugeot Türkiye, 2016 yılında iddialı hedefler ve projelerle heyecan verici bir yıl vaat ediyor. Öncelikle Dakar rallisi finale doğru ilerlerken elde edilen sonuçlar Peugeot Sport ekiplerinin çıkardıkları işin kalitesini kanıtlıyor.

Peugeot Marka’sının satış adetlerini artırmak ve üst gam stratejisini hızlandırmak gibi iddialı hedeflerine ulaşmasında, “Best in class” teknolojileri ve çığır açacak yeni ürünlerin lansmanları önemli bir rol üstlenecekler.

SUV atağı, bu yılın güçlü yönlerinden biri olacak. Bir yıldan kısa bir sürede 3’ü Avrupa’da ve 2’si Çin’de olmak üzere dünyada 5 adet SUV lansmanı gerçekleşecek ve Peugeot Markasının bu segmentteki varlığını ve imajımızı güçlendirecek.

Traveller/Expert lansmanıyla Hafif Ticari Araç ürün gamında atağa geçecek olan Peugeot, bu dinamik pazarda yeni müşterilere ulaşarak pazar payını daha da artırmayı  hedefliyor.

Peugeot Türkiye 2016 yılı hedeflerini, Türkiye Toplam Pazar’ının 900 bin adet olacağı öngörüsü ile, %4,7 Pazar payı ve 42 bin 300 adet satış olarak belirledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz