Peugeot 308, Ekim ayı itibariyle Türkiye pazarına sunulacak olan EAT6 (6 ileri kademeli Efficient Automatic Transmission) vites seçenekli 130 beygir gücündeki yeni 1.2 litre turbo benzinli PureTech motoru ile ürün gamını genişletiyor.

Euro 6 normlarına uygun PureTech motor seçenekleri ile Peugeot 308, yakıt tüketimi ve emisyon salımları açısından sınıfının liderliğine yerleşiriyor. Daha da dikkat çekici olarak, bu performans Peugeot’nun standartlarına uygun bir sürüş keyfi sağlayarak gerçekleştiriliyor.

PureTech motor, manuel vitesli versiyonda karma parkurda 4,6 litre yakıt tüketimi ve 107 g/km CO2 salımı gerçekleştiriyor. Performanslı ve sağlam 3. nesil EAT6 otomatik vites kutusu ile eşleşen versiyonda ise bu oranlar karma parkurda 4,9 litre yakıt tüketimi ve 114 g/km CO2 emisyon salımı olarak gerçekleşiyor.

 

PureTech Motor: 130 hp versiyonda EAT6 vites kutusu

 

İlk kez Avrupa’da “2014 Yılının Otomobili” seçilen Peugeot 308 ile sunulan 130  beygir gücündeki yeni nesil 3 silindirli benzinli PureTech motor ailesinin turbo versiyonları altı ileri manuel ve EAT6 tam otomatik vites kutusu seçenekleri ile tamamladı.

Peugeot 308 1.2L PureTech 130 S&S altı ileri manuel vites kutusunun yanısıra yeni altı kademeli EAT6 otomatik vites kutusu ile de sunuluyor. Bu uygulama Peugeot’nun Stop & Start sisteminin otomatik vitesli benzinli bir model ile ilk birlikteliğini oluşturuyor.

AISIN – benzersiz kalite seviyesine sahip dünyanın en büyük vites kutusu üreticisi – ile birlikte tasarlanan ve geliştirilen bu yeni nesil EAT6 (Efficient Automatic Transmission – Verimli Otomatik Şanzıman) otomatik vites kutuları üst düzey kullanım konforu sunuyor. Quick Shift teknolojisi ile vites geçişlerinde sürat ve akıcılık, optimize konvertisör sayesinde hassas sürüklenme yönetimi özellikleri sunuyor. Şanzıman performansı kaymaları engellemek amacıyla iç sürtünmelerin azaltılması ve kilitli konvertisörlerin kullanımı ile geliştirildi.

Peugeot 308 1.2L PureTech 130 S&S EAT6 böylece 100 kilometrede 4,9 litre ve kilometrede 114 gram CO2’dan başlayan, yani yerini aldığı 1.6L VTi 120 BVA modeline göre 2 l/100 km ve 45 g/km CO2 düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleri sergiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz