Peugeot, yeni Peugeot 508 modelinin satışına Türkiye’de başladı. İşte yeni Peugeot 508 ‘in teknik özellikleri, Türkiye satış fiyatı ve tasarım yorumları.

Yeni Peugeot 508, güçlü karakteri ile öne çıkan özgün tasarımı ile dikkat çekiyor. Ayrıca teknolojik içerik ve yeni motor seçenekleri anlamında büyük değişikliklerden yararlanıyor. Yeni Peugeot 508’de yeni tip radyatör ızgarası ile dokunmatik ekran, geri görüş kamerası ve kör nokta uyarı sistemi gibi yenilikler yer alıyor. Aynı zamanda tutumlu ve yüksek performanslı 1.6 e-HDi 115 hp ETG6 Stop&Start’ın yanısıra Euro 6 normlarında yeni benzinli 1.6 THP 165 hp Otomatik Stop&Start motor seçeneği tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Avrupa’da “2014 Yılının Otomobili” seçilen PEUGEOT 308, Ekim ayı itibariyle Türkiye pazarına sunulacak olan EAT6 (6 kademeli Efficient Automatic Transmission) vites seçenekli 130 beygir gücündeki yeni turbo benzinli PureTech motoru ile ürün gamını genişletiyor.

Euro 6 normlarına uygun PureTech motor seçenekleri ile Peugeot 308, yakıt tüketimi ve emisyon salımları açısından sınıfının liderliğine yerleşiriyor. Daha da dikkat çekici olarak, bu performans Peugeot’nun standartlarına uygun bir sürüş keyfi sağlayarak gerçekleştiriliyor.

PureTech motor, manuel vitesli versiyonda karma parkurda 4,6 litre yakıt tüketimi ve 107 gr/km CO2 salımı gerçekleştiriyor. Performanslı ve sağlam 3. nesil EAT6 otomatik vites kutusu ile eşleşen versiyonda ise bu oranlar karma parkurda 4,9 litre yakıt tüketimi ve 114 gr/km CO2 emisyon salımı olarak gerçekleşiyor.

Bu teknolojik gelişmeler Peugeot’nun Avrupa ürün gamının CO2 emisyonu ağırlıklı ortalamasını azaltıyor ve markanın Avrupa çevre dostu markalar sıralamasında ilk üç arasında yer almasını ve PSA Grubunun da CAFE liderliğini almasını sağlıyor.

 

 

Yeni Peugeot 508: Kendi yolunu çizer

 

Yeni Peugeot 508 gerek tasarım, gerekse teknoloji ve yeni motor seçenekleri anlamında büyük bir değişiklikten yararlanıyor. Zengin bir şekilde donatılan bu model Peugeot’nun ürün gamında yükselme  diğer bir deyişle daha yüksek donanımlı otomobil  satışlarını arttırma stratejisini her zamankinden çok destekliyor. Yeni Peugeot 508’de markanın yeni modellerinin simgesi olacak yeni tip radyatör ızgarası ile dokunmatik ekran, geri görüş kamerası ve kör nokta uyarı sistemi gibi yenilikler yer alıyor.

[envira-gallery id=”7570″]

 

 

Yeni Peugeot 508: Peugeot tarihinin en genç ürün gamı

 

Bundan böyle tarihinin en genç ürün gamına sahip olan Peugeot’nun yeni « 8 » gamını taçlandıran Peugeot 508, markanın ürün gamı yükseltme hedefini, ödünsüz kalite arayışını ve tüm dünyada yüksek imaj algısı sağlama amacını somut hale getiriyor. Fransa’da ve Çin’de üretilen 508,lansmanından bu yana toplam 370  000 adedin üzerinde satıldı. Ve 2013’ten bu yana Peugeot 508 için en büyük pazar olan Çin satışların %36’sını temsil ediyor.

Yeni Peugeot 508 tasarım, donanım zenginliği, teknolojisi ve sürüş özellikleri yönünden modelin lansmanından itibaren genel kabul gören niteliklerini daha da güçlendiriyor.

 

 

Yeni Peugeot 508: Daha güçlü bir karakter için özgün dış tasarım

 

Peugeot 508’in önceki tasarımı özgün, zarif, kusursuz, sağlam ve kaliteli görünümü ile öne çıkıyordu. Peugeot tasarım ekipleri araca daha da fazla teknoloji, güç ve karakter kazandırmak için bu nitelikleri temel aldılar.

Yeni ön panjur Yeni Peugeot 508’in tasarımının esaslı bir unsurunu oluşturuyor. Daha düşey ve bundan böyle merkezinde Peugeot logosunu içeren radyatör ızgarası 5 serisinin ünlü öncülerine gönderme yapıyor. Aynı zamanda Yeni Peugeot 508’in, gamın gelecekteki yeni modelleri üzerinde görülecek olan, önde daha dışa uzanan ve prestijli bir marka kimliğini simgeliyor.

 

 

Yeni Peugeot 508: Yeni bir denge için yeni boyutlar

 

Daha yatay şekilde yeniden çizilen kaput modeli üst gam modeller dünyasına sokuyor ve ön ile arka bölümler arkasındaki dengeyi güçlendiriyor. Arka taraf daha yapılı, koruyucu fonksiyonun arttırılmış ve arka bagajdan ayırt edilen tamponu ile dikkat çekiyor. Böylece, yeni Peugeot 508’in uzunluğu ön dingil çıkıntısı üzerinde 16 mm ve arka dingil çıkıntısı üzerinde 22 mm olmak üzere toplam 38 mm arttırıldı.

Bu yeni dış boyutlar Peugeot 508’in lansmanından beri taşıdığı zarafet, sadelik ve tutumluluk değerlerini arttırıyor. Geniş kabin ve bagaj boyutları ise değişmiyor.

 

Yeni Peugeot 508: Yeni bir görsel imza için yeni ön ve arka farlar ve lambalar

 

Üst gam versiyonlarda, aracın ön kısmı aynı zamanda ileri teknolojili %100 LED’li far grubu ile dikkat çekiyor -ön farlar, gündüz farları, sinyal lambaları, sis farları-. Ön farlar böylece her biri 4 LED içeren 3 modülden oluşuyor ve bunlara bir de virajda ilave aydınlatma fonksiyonu için farın dışındaki 3 ilave LED’i ekleniyor. Bu teknoloji, güvenlik, sürat ve kullanım tasarrufu nitelikleri dışında aydınlatma kapasitesini arttırıyor ve otomobilin bakışını güçlendiriyor. Farların küçük boyutları ve son derece sofistike mercekleri aracın seçkin ve teknolojik yanını vurguluyor.

Tampona entegre standart gündüz farlarının oluşturduğu görsel imza Yeni Peugeot 508’in kimliğini belirgin şekilde yansıtıyor ve karizmasını ön plana çıkarıyor. Yeni Peugeot 508’in aslan bakışını biçimlendiren gündüz farlarının formuyla çakışan 4’er LED’den oluşan ve ön tamponun uçlarına krom yuva içinde monte edilen sinyaller ve sis farları – Active seviyesinde opsiyonel, Allure seviyesinde standart – toplam asgari 44 LED içeriyorlar.

Access ve Active donanım seviyelerinde, yeni Peugeot 508 mükemmel fotometrik performanslı yeni halojen farlarla donatıldı. Geri kalan aydınlatma donanımı – gündüz farları, sinyal lambaları, park lambaları, sis farları – üst gam versiyonlarda olduğu gibi tamamen LED’liler ve aynı görsel imzayı sağlıyorlar.

Aracın arka lambaları da hem yandan görünüş ve hem de tam arkadan görünüşleri ile önceki versiyona göre daha yatay şekilde yeniden tasarlandı. Her biri üç pençe üzerinde dağıtılmış 36 LED’den oluşuyor ve görsel imzasının opalin kırmızı rengi araca özgün bir kimlik ve teknolojik bir görünüş sağlıyor.

 

 

Yeni Peugeot 508: Daha fazla modernlik için arttırılan teknolojik içerik

 

Otomobilin içinde de değişiklikler yapıldı. Torpido paneli bundan böyle aracın işlevselliklerinin çoğunu üzerinde toplayan 7″ bir dokunmatik ekran içeriyor. Bu teknolojik özellik ilk seviye olan Access versiyonundan itibaren standart olarak sunuluyor. Başlıca menülerin kısa yol tuşlarına navigasyon (navigasyon sistemi olan versiyonlarda), klima, radyo, vs. orta konsol üzerindeki dokunmatik ekran üzerinden erişilebiliyor. Dokunmatik ekran ve duyarlı tuşları orta konsolun birkaç buton hafifletilmesine olanak verirken , orta konsola yeni bir kapalı yerleştirme gözü dahil edildi.

Zengin ve ultra kapsamlı gösterge paneli hassas saat teknolojisine gönderme yapıyor. Panel, sürüş ve kılavuzluk verilerinin gizlenebilir bir füme bant üzerinde görüntülendiği renkli head-up display ekranı ile destekleniyor.

Kullanılan malzemelerin, donanımların kalitesi ve detay işçiliğe gösterilen özen Yeni Peugeot 508’in iç mekânının modern ve seçkin bir üst gam dünyasına ait olduğunu gösterişsiz fakat net bir şekilde hissettiriyor.

Bu prestijli dünya eller serbest anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, elektrikli park fren sistemi, akıllı ışık sistemi (uzun huzmeli far yardımı), dört bölgeli otomatik klima, JBL imzalı Hifi müzik sistemi gibi çok sayıda konfor ve güvenlik donanımları ile asalet ve teknolojiyi bir araya getiriyor. Bütün bu donanımlara iki yeni donanım daha ekleniyor: Kör nokta uyarı sistemi ve görüntüsü dokunmatik ekran üzerine renkli olarak taşınan geri görüş kamerası (navigasyon sistemine sahip versiyonlarda).

 

 

Yeni Peugeot 508: Daha fazla dinamizm ve verimlilik için artan sürüş keyfi

 

Yürüyen aksamlar yönünden Peugeot 508’i son derece keyifli ve güvenilir kılan yapı aynen korundu. Serbest akslı üçgen çift salıncaklı ön takımı (güçlü Dizel versiyonlarda) veya diğer versiyonlardaki Mc-Pherson tipi ön takımı ve çok salıncaklı arka takımı ile Yeni Peugeot 508 her zaman dikkat çekici bir konfor/yol tutuşu dengesi sunuyor.

Ayrıca, ürün gamı en son nesil benzinli ve dizel motorlarla donatıldı.

 

 

Yeni Peugeot 508: Daha performanslı ve tutumlu Euro 6 uyumlu yeni benzinli motor

 

Benzinli seçeneklerde, Yeni Peugeot 508’de yeni Euro 6 motor ilk kez kullanıldı. Bu motor altı kademeli yeni otomatik vites kutusu EAT6 ile eşleşiyor. 1,6l THP 155 Euro5 motorun yerini alan bu yeni motor aşırı beslemeli ( turbo twin scrol), stekyometrik direkt enjeksiyonlu (200 bar), ve emme supapları sürekli olarak değişken faz kaydırıcılı bazda geliştirildi. 9 hp artışla 165 hp güç üreten motor 134 g/km düşük CO2 emisyonu yayıyor; bilindiği gibi önceki nesilde emisyonlar en düşük 144g/km düzeyindeydi. Motor her zaman takviyeli marş motorlu bir Stop&Start sistemiyle donatıldı.

Yeni Peugeot 508: Dizel gamı

1,6l e-HDi 115, altı ileri manuel vites kutusu veya altı ileri yarı otomatik vites kutusu ile eşleştiriliyor. Son derece tutumlu motor en iyi versiyonunda 109 g CO2 /km emisyonla onaylandı.

 

 

Yeni Peugeot 508: Fonksiyonel ve modüler bagaj hacimleri

 

Yeni Peugeot 508’de bagaj hacmi koltuk sırtlıkları kalkık olduğunda VDA cinsinden 473 dm3’e ulaşıyor, koltuk sırtlıkları yatırıldığında ise hacim yine VDA cinsinden 1339 dm3‘e çıkıyor. Yeni Peugeot 508, 86.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz