Geçtiğimiz ay katıldığımız Porsche Driving Experience Winter 2016’ı sizler için tanıtıyoruz.

Porsche Travel Club ile Finlandiya’nın Levi bölgesindeyiz.

Hava dondurucu olsa da Porsche’ler ile üşümek bir kenara dursun, vücut sıcaklığımız en yüksek seviyede…

Finlandiya’nın en büyük kayak merkezi sayılan Levi, Finlandiya’nın kuzeyindeki Laponya ilinde yer alıyor.

Helsinki Havaalanı’ndan birkaç saatlik tren yolculuğuyla ulaşabileceğiniz bölge, kış ayları boyunca yüz binlerce kış sporu severi ağırlıyor.

Gelelim burada olmamızın amacına: Porsche Driving Experience Winter.

Porsche Travel Club’ın programı kapsamında birçok ülkede yapılan bu organizasyon, sizi özel parkurlarda Porsche’nin hayal edilen modellerini kullanmaya götürüyor.

 

Konum itibari ile, pist buz üzeri az karlı diyebiliriz. Tabii testleri bu zeminde yapmak için özel üretim lastikler kullanılmış

Lastik yüzeyinde 250 adet 1,5 mm’lik “çivi”ler bulunuyor ve yol tutuşunu farklılaştırıyor.

911 Carrera, 370 beygir güç üretirken, Carrera S, 420 beygir gücünde.

911’in tüm yeni nesilleri öncekilere göre daha geliştirilmiş performans sunarken yakıt verimliliğini de beraberinde getiriyor. Neredeyse yüzde 12 daha yüksek verim sunan motorlar yakıt tüketiminde de 100 km’de 1 litrelik bir tasarruf sağlıyor.

Çok özel deneyimler sunan bu organizasyon Ocak-Mart ayları arasında yapılıyor. 1800 kişinin katılımı için yaklaşık 280 hektarlık bir alanda özel pistler kuruluyor.

Dört aşamalı program padokta verilen  bir giriş eğitimi ile başlıyor. Slalom parkurunda kontrol ve sürüş teknikleri, buz üstünde fren ve hız eğitiminden sonra GT ve Cup araçları ile hızın doruklarına ulaşıyorsunuz.

Organizasyon, sürücünün hem kendi kabiliyetlerinin farkına varmasını sağlıyor hem de güven veren bir deneyim yaşatıyor.

En güçlü Porsche olan 918 Spyder’ın ise sadece yan koltuğunda oturabiliyorsunuz. 900 beygirden fazla güç üreten bu canavarın direksiyonunda özel bir pilot bulunuyor. Bu aracın 0-100 km hızlanması sadece 2.6 saniye!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz