Elektronik olarak kontrol edilen dört çeker sisteminin en yeni nesliyle donatılmış olan Leon ST 4Drive’ın, 1.6 TDI motoru 105 HP güç üretirken, ortalama 4,5 litre yakıt tüketimiyle de etkileyici bir verimliliğe sahip. Full-LED farların yanısıra modern bilgi-eğlence sistemleri ve geniş donanım seçeneklerine sahip Leon ST 4Drive, Türkiye’de 2014’ün ikinci yarısında satışa sunulacak.

Elektronik kontrollü dört çeker sistemi sayesinde yeni SEAT Leon ST 4Drive, azami yol tutuş ve güvenlik sistemleri sayesinde en zorlu yol koşullarının altından kalkıyor. Leon ST dört çeker, 105 HP güç üreten 1.6 TDI motor seçeneğiyle birlikte sunuluyor. Güçlü performansın yanı sıra bu atak motor olağanüstü verimliliğe de sahip: 100 kilometrede 4,5 litrelik ortalama yakıt tüketim değerine sahip.

Leon ST 4Drive, etkileyici sportif karakterin ve sıra dışı düzeyde kullanışlılığın bir arada sunulabildiğini başarılı bir şekilde kanıtlıyor. Dinamik görünümü, yüksek işlevsellik düzeyi ve içindeki en yeni teknolojilerle Leon ST 4Drive, kompakt station wagon otomobiller kategorisinde yeni bir standart belirliyor.

Üstün TDI teknolojisi ve elektronik kontrollü dört çeker sisteminin yanı sıra, Leon ST 4Drive’da birçok ilerici teknoloji de yer alıyor. Dört çeker EDS dinamik kontrol sistemi (her iki aksta da elektronik diferansiyel kilitleri), dönüşlerde daha iyi yol tutuş sağlayan genişletilmiş elektronik dinamik diferansiyel kilidi (XDS), elektronik stabilizasyon programı ve ikincil çarpışma freni, güvenliği en üst düzeye çıkarıyor. Yüksek teknolojiye sahip opsiyonel özellikler arasında full-LED farlar ve yorgunluk tespit sistemi yer alıyor.

Güçlü ve yüksek verimliliği olan TDI motor
Leon ST 4Drive, atak olduğu kadar verimli de olan TDI motor ve altı ileri manuel vitesle birlikte sunuluyor. Dört silindirli yüksek basınçlı enjeksiyon sistemi, 105 HP güç üretiyor ve standart döngüde 100 kilometrede 4,5 litre yakıt tüketiyor. Bu da kilometre başına 119 gram CO2 emisyonuna denk geliyor. Standart start/stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı da verimlilik paketinin içinde yer alan diğer özellikler.

105 HP güce ve azami 250 Nm torka sahip 1.6 TDI ile yeni SEAT Leon ST 4Drive etkileyici bir güce sahip oluyor. Saatte 100 kilometre hıza çıkma süresi 12 saniye olurken, azami hızı da saatte 187 kilometre. 1.6 TDI, akıllı termal yönetim ve daha düşük sürtünme kat sayısı ile en yeni motor neslini temsil ediyor.

Geniş mekan ve çok yönlülük
Leon ailesinin üçüncü üyesi olan 4Drive versiyon da, önceki modellerin hassas yol tutuşunu, olağanüstü çok yönlülük özellikleriyle birleştiriyor. Her Leon’da olduğu gibi ST’de de mükemmel işçilik kalitesi, üst düzey malzeme ile birleşiyor. Bagaj kapasitesi, dört çeker sürüşten hiçbir şekilde etkilenmiyor ve en ufak ayrıntısına kadar hem yüksek derecede konfor hem de birinci sınıf kullanışlılık sunuyor. Bagaj kapasitesi, standart konfigürasyonda 587 litre olurken, arka koltuk arkalıklarının katlanmasıyla birlikte bu hacim 1.470 litreye kadar çıkabiliyor. Dahası, ön yolcu koltuğunun arkalığının öne doğru katlanmasıyla boyu 2,67 metreye kadar olan yüklerin taşınmasına olanak tanıyor.

Leon ST’nin dört çeker sürüşe sahip olan versiyonu 4Drive, yalnızca güvenilir yol tutuş ve en yüksek güvenliği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda her durumda ve her koşul altında sürüş keyfini de garanti ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz