Rapid Sedan’dan Superb’e kadar Türkiye pazarına uygun geliştirilen 5 modeliyle 1.6 lt dizel motorun ekonomisi ve DSG otomatik şanzımanın konforunu bir arada yaşatan Skoda, aynı zamanda en çevreci markalardan biri olarak da ön plana çıkıyor.

Skoda’nın 1.6 litre TDI motor ve DSG otomatik şanzıman seçeneğine sahip “beşli”si, bu özelliklerinin yanı sıra teknolojik donanımlarının zenginliğiyle de her geçen gün popülaritesini artırıyor.
Çek üretici Skoda’nın model atağının parçası olan ve tamamı Türkiye pazarına özel geliştirilen 5 modeli de, 1.6 litre TDI dizel motor ve DSG otomatik şanzıman seçenekleriyle dizel motorun ekonomisiyle otomatik vites keyfini bir arada yaşatıyor. Rapid Sedan’dan Superb’e kadar 1.6 lt TDI motor ve DSG çift kavramalı otomatik şanzıman seçeneğine sahip “beşli”, aynı zamanda Skoda’yı Türkiye’nin en çevreci markalarından da biri yapıyor.
Skoda’nın B sınıfındaki sedan modeli Rapid ve gençlerin gözdesi olmaya aday markanın yeni hatchback modeli Rapid Spaceback , 90 HP’lik TDI dizel motor ve çift kavramalı DSG otomatik vites kutusu seçeneğiyle de satılıyor. Bu sayede konforlu bir sürüş vadeden her iki model de, 100 kilometrede ortalama 4.5 litrelik yakıt tüketimleri ve düşük CO2 salımlarıyla markanın tutumlu ve çevreci özelliklerini ön plana çıkarıyor. “Markanın Kalbi” konumundaki Skoda Octavia ise 105 HP gücündeki TDI motorla DSG otomatik şanzımanın bir arada bulunduğu seçeneğiyle markanın en beğenilen modeli olma iddiasını koruyor. Octavia, bu motor ve şanzıman seçeneğiyle 100 km’de sadece ortalama 3.9 litrelik tüketime sahip.
SUV sınıfının iddialı modeli Yeti, yenilenen versiyonunda Türkiye pazarına uygun 105 HP gücündeki 1.6 lt TDI dizel motor ve DSG otomatik şanzıman seçeneğiyle donatılırken, 100 km’de 5 litrelik yakıt tüketimiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Skoda lüksünün simgesi Superb ise sunduğu zengin donanım seçeneklerinin yanında 100 km’de sadece 4.7 litrelik tüketimle yetinebilen 105 HP’lik 1.6 lt TDI motor ve DSG şanzıman ile konforunun dışında yakıt ekonomisiyle de kendisinden söz ettiriyor.
Skoda, 5’i de Türkiye pazarına uygun, 1.6 TDI motor ve DSG otomatik şanzıman seçeneğine sahip modelleri sayesinde, bu yılın ilk 5 ayındaki yükselişini de sürdürdü ve dizel – otomatik pazarında gerçekleştirdiği 3 bin 367 teslimatla yüzde 7.7 pazar payına ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz