Temmuz ayı satış adetleriyle ticari araç pazar liderliğini pekiştiren Fiat, yılın 7 aylık döneminde gerçekleştirdiği 20.651 adet araç satışıyla da ticari araç pazarında en çok tercih edilen marka olmayı sürdürdü.

Haziran ayında olduğu gibi Temmuz ayında da Türkiye’nin 1 numaralı hafif ticari araç markası olarak dikkat çeken Fiat, Ocak-Temmuz dönemindeki toplam satış performansıyla %27.4’lük pazar payı elde ederek zirvedeki yerini korudu. Fiat Temmuz ayında ise 3.921 adetle bu yılın en yüksek satış performansını gerçekleştirerek aylık bazda %29.5’lik pazar payına ulaştı.

Hafif ticari araç liginde Doblò ve Fiorino modelleriyle büyük başarılara imza atan Fiat, her iki modelin sınıfında Temmuz ayında en çok satan marka olurken, Ocak-Temmuz aylarını kapsayan 7 aylık dönemde ise pazar liderliğini korudu. Sınıfının en çok tercih edilen modellerinden biri olan Fiat Dobló, Temmuz ayında 1.873 adetlik satış rakamına ulaşırken, 7 aylık dönemdeki satışları 8.747 oldu. Fiat’ın, mini cargo sınıfının yaratıcısı Fiorino modeli ise Temmuz ayında 1.592, Ocak-Temmuz döneminde de 8.405 adetlik satışla liderliğini sürdürdü.

Fiat’ın hafif ticari araç pazarındaki başarısını değerlendiren Pazarlama Müdürü Özgür Süslü, “Hafif ticari araç pazarında ürün yenilenme dönemine gelmemize rağmen çok iyi bir performansla yolumuza devam ediyoruz. Temmuz ayında satışa sunduğumuz Yeni Ducato modeliyle bu performansımızı yılın ikinci yarısında daha da geliştirmeyi, yıl sonunda Amerika’ya ihracatına başlayacağımız Fiat Doblo’nun yenilenmesiyle pazar liderliğimizi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz