Hyundai’nin Türkiye’deki İzmit Fabrikası’nda üretilen yeni nesil otomobili i10, Avrupa’da “Yılın En İyi Otomobili” ödülü olan AUTOBEST 2014’ü kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Hyundai i10, “Made In Turkey” damgasıyla birlikte artık ilk önemli ödülü olan AUTOBEST 2014 unvanıyla tüm yollarda dolaşacak.

Sadece 3 ay önce satışa sunulan yeni Hyundai i10, kısa sürede otomotiv endüstrisinde ve A segmentinde dengeleri değiştirdi. Çekici tasarımından üstün kalitesine, yüksek performansından düşük yakıt tüketimi ve zengin donanımına kadar tüm otoritelerden büyük bir övgü alan yeni i10’un elde ettiği bu başarı, Hyundai’nin AUTOBEST’ten üç yıl içerisinde kazanmış olduğu ikinci büyük ödül niteliği de taşıyor. Hyundai Elantra da AUTOBEST üyeleri tarafından 2012’de Yılın En İyi Otomobili ödülüne layık görülmüştü.

Bu yıl 13’üncü kez düzenlenen AUTOBEST “Yılın En İyi Otomobili” oylamasında farklı segmentlerdeki otomobillerle kıyasıya mücadele eden Hyundai i10, konfor, sürüş ve fonksiyonel özellikleri sayesinde ciddi rakiplerini geride bırakarak bu ödülü kazandı. Avrupa’nın en prestijli otomobil ödüllerinden birisi olan AUTOBEST, tasarım başta olmak üzere fiyat/kalite endeksi, teknik özellikler ve satış sonrası gibi 13 farklı kategoriye göre yılın en iyi otomobilini belirliyor. Profesyonel ve deneyimli otomobil gazetecilerinden oluşan jüri üyeleri, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 15 ülkeden yarışmaya katılıyor.

AUTOBEST Yönetim Kurulu Başkanı Dan Vardie, Hyundai i10’un bu başarısıyla ilgili olarak,” Yeni i10, müşterilerine yüksek kalitede konfor, üstün donanım ve geniş bir iç mekan sunması sebebiyle AUTOBEST 2014 ödülünü kazandı. Geçtiğimiz ay Sırbistan’ın Belgrad şehrindeki NAVAK Test Pisti’nde gerçekleştirdiğimiz son testlerde, gerek sürüş karakteristiği, gerek yol tutuşu, gerekse sınıfına göre sunduğu üst düzey konforla tüm jüri üyelerinin beğenisi toplayarak rakiplerine göre üstünlük elde etti” dedi.

Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO’su Allan Rushforth ise,” Yeni nesil Hyundai i10 kaliteli üretim anlayışımızın ve doğru pazar için doğru otomobil felsefemizin en mükemmel örneği. Hyundai i10’un Avrupa’nın en prestijli ve en objektif ödüllerinden birisi olan AUTOBEST’i kazanması bizler için son derece gurur verici. Müşterilerimizin beklentilerine göre geliştirdiğimiz Yeni i10, uygun fiyatıyla birlikte sunduğu üst düzey konforu ve yüksek kalitesiyle Hyundai’nin 2014’te Avrupa’da yüzde 3,5’luk pazar payını korumasında önemli bir rol oynayacak” dedi.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise, “Eylül ayında Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretilmeye başlanan ve aynı zamanda ülkemizin gururu haline gelen Yeni i10, Türk işçisinin emeğiyle üretilerek Avrupa ve Orta Doğu’da 30’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor. Satışa sunulduğundan bu yana tüm dikkatleri üzerinde toplayarak önemli satış adetlerine ulaşan Yeni i10’dan 12 bin adet ihraç edilirken, ülkemizde de sadece iki aylık süre içerisinde yakaladığı 500 adedin üzerinde satışla da segment liderliğine oturdu. Yeni i10’un kazandığı AUTOBEST 2014 ödülünün, önümüzdeki dönemlerde de satışlara büyük bir katkı yapacağına inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz