Victorinox’un yeni saat modeli Chrono Classic 1/100; saat hakkında tüm bildiklerinizi unutturarak ezberleri bozuyor ve yaşadığınız zamanı bambaşka görmenizi sağlıyor.
Her dönem çok satan Chrono Classic, yenilenen versiyonu ile hem teknik, hem de estetik açıdan büyük bir değişim yaşadı. Bu değişimin en önemlisi, kuvars makinenin kurma tepesine 2 kere basıldığında, saati, klasik bir saatten saniyenin 1/100 hassaslığında bir kronografa dönüştürmesi. Türünün ilk örneği olan bu işlevsellik, iki farklı renk ve 4 alternatif ile meraklılarına sunuldu.
İsvçre’li Victorinox’un heyecan veren güçlü ve asi modeli yeni Chrono Classic; zamanın size yaşattığı tüm deneyimlerin üzerine bir de 1/100 farkını ekleyerek, zamandaki yolculuğunuzu keyifli ve güçlü hissetmenizi sağlıyor.
Chrono Classic değişmeye devam ederken, genetik koduna da sadık kalmayı başardı. Chrono Classic’i, markanın en çok satan modellerinden biri yapan boyutları ve hatları hala yerli yerinde; ancak saatin tam kalbinde yani işlevlerini yerine getirme biçiminde radikal bir değişim meydana geldi.
Chrono Classic artık “üç taraflı” bir saat. İlhamını aldığı ünlü İsviçre çakısı kadar kullanımı kolay ve modern, tasarımı ise şıklığın bambaşka bir göstergesi…
Chroo Classic 1/100; meraklıları için daha yakından incelendiğinde;
Kurma tepesine iki kez bastığınızda, klasik saat saniyenin 1/100’i hassaslığında bir kronografa dönüşmektedir. Bu basit hareket, merkezi kadranları saat 12’ye getirirken, saat 6 yönündeki tarih göstergesiyse, sıfır konumunda bir sayaç haline gelmektedir. Kronografı geleneksel şekilde başlatmak için, saat 2 yönündeki düğmeye basmanız yeterli. Ardından; kırmızı merkezi kadran, saniyeleri gösterirken, diğerleriyse dakikaları ve saatleri saymaktadır.
Chrono Classic’in teknik hüneri bununla da bitmiyor. Normal okuma şekline, kronometre çalışırken dahi geri dönebilirsiniz. Bu büyük fonksiyonellik; İsviçre yapımı Soprod FM13D kuvars saat makinesinin bir özelliği. Victorinox Swiss Army, bu saati geliştirmek için, çalışmalarını Soprod ile birlikte yürütmüştür.
Saniyenin rakamsal göstergesinin 1/100’i, kadranın alt kısmında bulunan iki döner disk yoluyla gösteriliyor. Bu tür bir saat makinesi, hem teknik hem de estetik açıdan dünyada bir ilki temsil ediyor. Büyük tarih, perpetual takvim de saat makinesi için bir ilk.
Her iki diskte bulunan, İsviçre Çakısının şeklini ve kasasını hatırlatan meneviş süs ise, Victorinox markasının kökenleri ve değerlerine bir övgü niteliğinde yer almaktadır. Disklerin dönüşü, çakının katlanır bıçaklarına karşılık geliyor. İndeksler ve kırmızı merkezi saniye kadranının denge ağırlığı gibi. Diğer stilistik ögelerse, bu ünlü ve çok amaçlı çakıyı işaret ediyor. Victorinox Çakları, kullanım kolaylığıyla, dünyada bir felsefeye dönüştüğünden, bu felsefe ve işlevsellikten ilham alan Chrono Classic 1/100; kesinlikle, bir sadelik ikonu haline gelecek.

Victorinox Swiss Army Chrono Classic 1-100 İmaj
İki renk seçeneği, farklı alternatiflerle, küçük farklar yaratıyor. Daha güçlü spor bir tarz için siyah deri, (biyolojik olarak tabaklanmış) ya da metal kayışlı “koyu gri” (“Kara Buz” PVD) seçenek. Ya da daha kentli ve gözü pek bir görünüm için kahverengi deri veya metal kayışlı şampanya (altın PVD). Bu dört modelden biri kesinlikle hayat boyu sizinle olacak özellikte.

Fiyat :
Koyu gri PVD, siyah deri kayışlı : 2.200.-TL
Koyu gri PVD, Çelik kayışlı : 2.400.-TL
Şampanya rengi PVD, kahve deri kayışlı : 2.200.-TL
Şampanya rengi PVD, çelik kayışlı : 2.400.-TL

Teknik Özellikler:
– 41 mm parlatılmış paslanmaz çelik kasa.
– Çizilme ve darbelere dayanıklı safir kristal, anti-refle cam.
– 100 metre ( 10 ATM/330 feet ) su geçirmezlik.
– Vidalı arka kapak
– Koyu gri kadran, black ice siyah PVD kaplamalı kasa, siyah deri kayış yada çelik kayış
– Şampanya rengi kadran, altın PVD kaplamalı kasa, kahverengi deri kayış ya da çelik kayış
alternatifleri ile.
– İsviçre yapımı Soprod SOP FM 13D kuvars makine

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz