ateşleme sistemi

Ateşleme ve sensör teknolojisi alanlarında uzmanlaşmış şirket NGK Spark Plug Europe, yenileme pazarına üç yeni lambda sensörü sunuyor. İlgili orijinal Volkswagen parçaları gibi yeni NTK Vehicle Electronics marka sensörler de farklı motor kontrol ünitesi bağlantılarına uyan değiştirilebilir bir fiş ile donatılmıştır. Kablo boyu da araca uyarlanabildiğinden, yeni sensörler çok sayıda araç uygulaması için uygundur.

Volkswagen Grubunda aynı model serisi içerisinde, lambda sensörü ile motor kontrol ünitesi arasında farklı fiş bağlantılarının kullanılması mümkündür. Bu durumda lambda sensörünün değiştirilmesi gerektiğinde –ister orijinal ekipman olsun ister yenileme pazarı için üretilen bir sensör olsun– sensörün fabrikadan montajlı fişi, motor kontrol ünitesinin bağlantısına uymayabilir.

OZA723-EE66 (NGK parça no. 90517, Volkswagen parça no. 1K0 998 262 C / 1K0 998 262 E), OZA723-EE67 (NGK parça no. 96050, Volkswagen parça no. 1K0 998 262 Q) ve OZA723-EE68 (NGK parça no. 95870, Volkswagen parça no. 1K0 998 262 S) kodlu üç yeni NTK lambda sensörü, ilgili orijinal Volkswagen parçaları ile eşdeğer olup lambda sensörü fişinin kolayca değiştirilmesine imkân veriyor. Yedek fiş, kolay anlaşılır bir değişim talimatı ile birlikte ürünle beraber tedarik ediliyor. Gerekli olan tek el aleti ise bir pin çıkarıcıdır.

NGK Spark Plug Europe DACH Yenileme Pazarı Teknik Servis Yöneticisi Oliver Posati, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Yeni sensörler sayesinde, bayilerin ve oto servislerinin Volkswagen Grubuna ait 400’den fazla araç uygulaması için en uygun lambda sensörleri stoklayabilmeleri için bundan böyle üç parça numarası yeterli olacak. Bu işlemde servisler dünyanın lider lambda sensörü markası NTK’nın kalitesine güvenebilecekler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz