Artan yakıt fiyatlarıyla birlikte sürücüler de tasarruf etmenin yöntemlerini araştırıyorlar. Dünyanın lider lastik markalarından Goodyear, sürücülerin tasarruf etmesi için en önemli kriterlerden birinin “aracın lastikleri” olduğunun altını çizerken, daha az yakıtla daha çok yol katetmek için Goodyear “EfficientGrip Performance”ı öneriyor.
Artan yakıt fiyatları sürücülerin gündelik yaşam içerisinde tasarruf önlemleri almasını gerektiriyor. Dünyanın lider lastik üreticilerinden olan Goodyear, daha az yakıtla daha çok yol katetmek için tüketicilere EfficientGrip Performance lastiğini öneriyor. Goodyear Tüketici Lastikleri Pazarlama Müdürü Melih Evcimen “Araçların yakıt tüketiminin % 20’si lastikten kaynaklanıyor. Dolayısıyla lastiğin yuvarlanma direncinde yapılan geliştirmeler sayesinde yakıt tüketimi azaltılabilir. Sektöründe yenilikçi teknolojilerin yaratıcısı Goodyear, en ileri malzeme ve üretim tekniklerini kullanarak geliştirdiği Goodyear EfficientGrip Performance ile yakıt tasarrufunda en son noktaya ulaşmış bulunuyor. Düşük yakıt tüketimi ve yüksek kilometre performansı sağlayan, çevre dostu lastik Goodyear EfficientGrip Performance ile yakıt masrafı düşüyor” dedi.
Goodyear EfficientGrip Performance; daha iyi yuvarlanma direnci sayesinde yakıt miktarını azaltarak tasarruf sağlıyor. Böylece tüketiciler, lastiklerin performansından ödün vermeden yakıt tüketimlerini azaltarak kendi bütçelerinde tasarruf yaparken düşük karbondioksit emisyonu sayesinde de çevrenin korunmasına katkıda bulunuyorlar.

EfficientGrip Performance, segmentinin en yüksek lastik etiketi değerlerine sahip!
Goodyear’ın EfficientGrip Performance lastiği, Avrupa lastik etiketleme uygulamasında en yüksek dereceye sahip olması ve dergilerin yaptığı testlerde aldığı sonuçlarla da dikkat çekiyor.

EfficientGrip Performance, ayrıca ıslak yol tutuşu için A ve yuvarlanma direnci için B etiket değerlerine sahip olarak, pazarda mevcut olan en yüksek BA lastik etiketi sınıfında yer alıyor.

Gelişmiş Soğuk Tampon (CoolCushion) Katmanı, ısının kontrol altında tutulmasını ve lastiğin yüzey alanı boyunca düşürülmesini sağlayarak, lastiğin yüksek etiket sınıflarında yer almak için gerekli başarıyı göstermesine katkıda bulunuyor.

Önde gelen iki Alman otomobil dergisinden Auto Zeitung kendi en iyi derecelendirmesini vererek EfficientGrip Performance’ı “önerilir” olarak değerlendirirken, ADAC Motowelt yine kendi en yüksek puanı olan “İyi” ile derecelendirmiştir. Bir diğer dergi ACE Lenkrad/GTU ise Goodyear’ı “oldukça önerilir” statüsüne layık görmüştür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz