Renault, İstanbul Autoshow’da, Yeni Renault Symbol’ün dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk üç otomobili arasında yerini her zaman koruyan Renault Symbol baştan aşağı yenileniyor. Yeni Symbol, Renault’nun yeni tasarım anlayışına uygun olarak tasarlanmış ön yüzü, yeni ve konforlu iç mekanı, yükseltilmiş donanım seviyesi ve yeni motor seçenekleri ile dikkati çekiyor.

Yeni Renault Symbol, otomobile modern ve daha dinamik bir duruş veren yeni Renault tasarım kimliğine sahip.

Konfor seviyesi ise Cruise Control, elektronik klima ve geniş bir dokunmatik ekrandan, USB ve bluetooth bağlantısından oluşan Renault R-NAV navigasyon sistemi gibi bir dizi teknolojik yeniliklele zenginleştirildi.

Yeni Symbol’de güvenlik konusunda da ihtiyaçlarınız düşünüldü. Tüm versiyonlarda standart olarak bulunan ABS, AFU, ESP, ASR, havayastıkları, ISOFIX çocuk koltuğu bağlama sistemi, emniyet kemeri ikazı gibi donanımlar ile hem aktif hem pasif güvenlik unsurlarıyla herkes için etkin bir koruma sağlanıyor.

Yeni benzinli motoru, 0,9 Turbo 90bg, 5,3 lt/100km yakıt tüketimi ile çevreye daha saygılı.

Yeni Renault Symbol’ün güvenilirliği 3 yıl veya 100.000km garanti ile destekleniyor.

Yeni Symbol 2013 yılı Şubat ayından itibaren 27.990TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye pazarında, yıl içerisinde de diğer pazarlarda satışa sunuluyor olacak.

“Renault ailesi genişliyor… Symbol, en yeni modelimiz, “design by Renault” anlayışını tanımlayan tüm kriterleri üzerinde taşıyor. Akıcı ve seçkin çizgileri, özenli işçiliği ve statüsünü artıran ayrıntılarıyla, ürün gamımızdaki yerini gururla alacak şekilde tasarladım..”
Laurens Van Den Acker, Renault Endüstriyel Tasarım Direktörü

Modern tasarım
Yeni Symbol, Renault’nun yei tasarım kimliğinden örnekler taşıyor. Markanın her yeni modelinde olduğu gibi öndeki logo artık daha büyük ve gözalıcı. Siyah renkli ve krom ızgara şeridinin tam ortasında daha farkedilir şekilde konumlandırıldı. Yeni Symbol’ün iç ambiyansı da modern ve yüksek kaliteli malzeme ile yeni dış tasarımına eşlik ediyor.

Bir üst segmentte görülebilecek konfor ve teknoloji
Yeni Symbol, 5 yetişkin yolcuya büyük bir konfor sağlayacak şekilde tasarlandı. Arka koltuklarda daha geniş bir hacim sunuluyor.
Yeni Symbol, Renault’nun uluslararası pazardaki müşterilerinin taleplerine bağlı olarak daha yüksek bir ekipman seviyesi ile sunuluyor: Konfor seviyesi ise Cruise Control, elektronik klima ve geniş bir dokunmatik ekrandan, USB ve bluetooth bağlantısından oluşan Renault R-NAV navigasyon sistemi gibi bir dizi teknolojik yeniliklele zenginleştirildi.

Yeni Symbol’de güvenlik konusunda da ihtiyaçlarınız düşünüldü. Tüm versiyonlarda standart olarak bulunan ABS, AFU, ESP, ASR, havayastıkları, ISOFIX çocuk koltuğu bağlama sistemi, emniyet kemeri ikazı gibi donanımlar ile hem aktif hem pasif güvenlik unsurlarıyla herkes için etkin bir koruma sağlanıyor.

Ekonomi ve Performans’ın “Symbol”’ü
Yeni Renault Symbol’de Renault’nun kendini kanıtlamış motor teknolojisinin en son örneklerini bulmak mümkün. Benzinli motor seçenekleri olarak; Yeni 0,9 lt Turbo 90 bg ve 1.2 16V 75 bg yer alıyor. Dizel olarak ise, Renault’nun yıllardır hem sağlamlığı hem de ekonomikliği ile kendini defalarca kanıtlamış 1.5 dCi ise 75 bg versiyonuyla piyasaya sunuluyor. Bu motorlar, Euro 5 çevre standartlarına uyum gösteriyorlar.

Yeni Symbol’ün motor seçenekleri kullanım ekonomisiyle sınıfının standartlarını yeniden belirliyor. Yeni nesil motor seçenekleri ile hem yüksek performanslı, hem de her zamankinden daha düşük tüketimli ve çevreye saygılı. Yeni Symbol, gerek dizel gerekse benzinli versiyonlarında son derece tutumlu: 1.5 dCi 75 bg motorda 100 km’de sadece 3,9 lt (km’de 103 g CO2), 0,9 Turbo benzinli motorda 100 km’de 5,3 lt (km’de 122 g CO2) ve 1.2 16v 75 bg benzinli motorda 100 km’de 6 lt (km’de 140 g CO2).

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz